Veselība

10.apr
Lai gan pirmais vakcinēties gribētājs rindu pie vakcinācijas centra šodien ieņēma jau pulksten 6.55 , dienas vidū interese par “dzīvo rindu” apsīka. “Šodien centru kapacitāte un jauda bija lielāka nekā prioritāro grupu iedzīvotāju interese vakcinēties,” ierakstā Twitter dalījies Vakcinācijas projekta birojs. Kopumā lielajos vakcinācijas centros šodien vakcinēti 1034 iedzīvotāji.
 
9.apr
Lai gan Vakcinācijas projekta birojs vairākkārtīgi ir uzsvēris, ka vakcinējamajam nav iespējams izvēlēties, ar kāda ražotāja vakcīnu saņemt poti pret Covid-19, veselības ministrs Daniels Pavļuts vakar valdības sēdē atklāja, kādos gadījumos tomēr iespējams izvēlēties sev tīkamāko vakcīnu.
 
6.apr
Premjers Krišjānis Kariņš jau tagad mudina Veselības ministriju sākt domāt, kā organizēt revakcināciju, lai iegūto imunitāti pret Covid-19 nodrošinātu arī nākotnē, pēc Sadarbības sanāksmes sacīja K. Kariņš.
 
3.apr
Pirmos pret Covid-19 Latvijā sāka vakcinēt mediķus un medicīnas iestādēs strādājošos. Tā kā daļa no medicīnas personāla nevēlējās vakcinēties, viņiem regulāri tiek veikti Covid-19 testi, lai pasargātu pacientus no iespējamās inficēšanās. Finanšu ministrs Jānis Reirs valdības sēdē pauda uzskatu, ka gadījumos, kad mediķim ir bijusi iespēja vakcinēties, bet viņš to nav izmantojis, Covid-19 tests viņam būtu jāveic par savu naudu.
 
31.mar
Paralēli kārtībai, kāda šobrīd tiek īstenota iedzīvotāju vakcinēšanai pret Covid-19, proti, iepriekšējs pieraksts, Valsts prezidents Egils Levits rosina izveidot arī dzīvo rindu, lai paātrinātu vakcinēšanās gaitu.
 
30.mar
Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā šobrīd notiek iekārtošanas darbi, lai tas 1. aprīlī būtu gatavs vakcinācijai pret Covid-19. Vakcinācija Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā sāksies 3. aprīlī.
 
23.mar
Vakcinācijas avīze pie lasītājiem nonāks nedaudz vēlāk nekā sākotnēji plānots. Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju Arno Jundzi šī ziņa, visticamāk, neapbēdinās, jo viņš šo laikrakstu nealkst ieraudzīt savā pastkastītē.
 
22.mar
Turpinot vakcināciju pret Covid-19, šonedēļ ar Veselības ministrijas rīkojumu tiks atvērta nākošā prioritārā grupa - iedzīvotāji ar hroniskajām saslimšanām. Pie hroniskajām saslimšanām iekļauta arī aptaukošanās. Taču cik apaļam ir jābūt, lai poti saņemtu jau drīzumā?
 
21.mar
Laikam kļūstot nedaudz siltākām, ir atsācies kļavu sulu laiks. Aukstā nedēļas nogale, visticamāk, sulu tecēšanu ir piebremzējusi, bet nākošnedēļ, kad sinoptiķi sola īsti pavasarīgu laiku, sulas tecēs aumaļām.
 
18.mar
Premjers Krišjānis Kariņš, kurš pirmo poti pret Covid-19 saņēma 11. februārī, valdības sēdē centās noskaidrot, kāpēc viņam uz otro poti jāierodas pēc deviņām nedēļām, nevis, piemēram, pēc 12 nedēļām kā to rekomendē speciālisti, lai izveidotos augstākā noturība. Šis jautājums premjeram un daudziem citiem, kuri tiek potēti ar “AstraZeneca”, rada neskaidrības un bažas.
 
8.mar
Tā kā Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis strādā arī slimnīcā, viņš kā ārstniecības persona jau ir vakcinēts. Un tieši vakcinēšanos viņš uzskata par svarīgāko ieroci cīņā ar Covid-19, jo viņš šaubās, vai kādreiz tiks izgudrotas zāles, kas izārstē no šīs slimības, to viņš atklāj intervijā žurnālam “Deviņvīri”.
 
7.mar
Izraēlā pret Covid-19 vakcinētie un ar Covid-19 pārslimojušie var apmeklēt kinoteātrus, teātrus, muzejus, sporta centrus, baseinus un apmesties viesnīcās, uzrādot tā dēvēto “zaļo pasi” un ievērojot piesardzības noteikumus. Latvijā pagaidām vakcinētajiem un “Covid-19” pārslimojušajiem nav nekādas priekšrocības salīdzinājumā ar nevakcinētajiem. Iespējams, nākotnē, tādas varētu būt, piemēram, saistībā ar ceļošanu. Tāpat vakcinētie varbūt tiks pie vienas papildus brīvdienas.
 
3.mar
Poti pret Covid-19 līdz vakardienai ir saņēmuši četri simtgadnieki un četri Latvijas iedzīvotāji, kuri šogad svinēs 100 gadu jubileju.
 
2.mar
Valdības sēdē veselības ministrs Daniels Pavļuts šodien pieļāva, ka Latvijā varētu būt nepieciešams vakcinēt vēl reizi tos, kas jau ir vakcinēti un saņēmuši abas potes.
 
23.feb
Vēl pirms pāris dienām Vakcinācijas projekta birojs vakcinācijas kabinetiem aizliedza veikt pašdarbību, potējot seniorus ārpus kopējās rindas. Taču šodien atkal tiek rekomendēts veidot gaidīšanas rindu gadījumiem, ja kāds no iepriekšējā pieraksta neierodas uz poti. Visnotaļ slavējama rekomendācija, taču kāpēc šī informācija ir gūstama tikai Twiterī?
 
21.feb
Vakcinācijas projektu birojs vakar Twitter kontā ievietoja vakcinācijas kabinetu karti. Tajā atrodama informācija par 571 vietām (ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu praksēm) Latvijā, kurās iespējams veikt vakcināciju pret Covid-19.
 
16.feb
Latvijā ir pieejamas trīs vakcīnas pret Covid-19 - “Pfizer-BioNTech” vakcīna “Comirnaty”, ražotāja “Moderna Biotech Spain, S.L.” vakcīna “Moderna” un “Astra Zeneca” vakcīna. Tā kā potējamais nevar izvēlēties un, visticamāk, arī nākotnē nevarēs izvēlēties, ar kādu vakcīnu potēties, tad ir jāpaļaujas uz likteni vai uz vakcīnu dalītājiem.
 
30.jan
Tūkstoš jaunu Covid-19 pacientu dienā, katram pacientam ir vairākas kontaktpersonas, kuras ir jāinformē un jāapzvana, lai izstāstītu, kādi drošības pasākumi jāievēro. Slimību profilakses un kontroles centrs ar saviem resursiem to vairs izdarīt nespēj, tāpēc valdība pieņēmusi lēmumu par aptuveni 400 000 eiro sameklēt kādu organizāciju un nopirkt šo pakalpojumu. Covid-19 inficēto skaits sāka palielināties ne jau vakar, kad Ministru kabinets izskatīja šo jautājumu, bet vairākus mēnešus iepriekš, tāpēc aktuāls ir jautājums, kāpēc šāds risinājums nāk tikai tagad?
 
30.dec 2020
Veselības ministrija tomēr nolēmusi pagaidām neierobežot ambulatoros veselības pakalpojumus, tomēr poliklīnikām un veselības centriem būs jāievēro vēl stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi nekā līdz šim, lai mazinātu risku inficēties mediķiem vai inficēt ar Covid-19 pacientus.
 
29.dec 2020
Pirmdien desmit Latvijas slimnīcās uzsākta vakcinācija pret Covid-19. Pirmie vakcīnas saņēma veselības aprūpes darbinieki, kuri ārstē pacientus ar Covid-19, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.
 
28.dec 2020
Valsts asinsdonoru centrs saņēmis ražotāja “BioNTech-Pfizer” vakcīnas “Comirnaty” pirmo daļu ‒ 9750 vakcīnas devas. Šodien pirmās vakcīnas sāk saņemt slimnīcu ārstniecības personāls, kas strādā ar Covid-19 pacientiem, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.
 
28.dec 2020
Pēcsvētku laikā viens no portālos visvairāk lasītajiem stāstiņiem bija veltīts “bīstamajiem faktiem par mandarīniem”.