Veselība

4.okt
Otrdienas rītā valsts austrumu pusē turpinās lietavas, bet Rietumlatvijā saglabājas sauss laiks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.
 
11.jan
Uzklausot Veselības ministrijas ziņojumu par Veselības aprūpes sistēmas gatavību Covid-19 Omicron paveidam, finanšu ministrs Jānis Reirs bija nesaprašanā, kā tad galu galā izlietot 86 miljoni eiro, ko pērn valdība piešķīra Covid-19 gultu izveidei.
 
30.sep 2021
Latviešu valodā runājošo iedzīvotāju motivācija vakcinēties pret Covid-19 biežāk saistīta ar vēlmi pasargāt sevi no iespējamās inficēšanās vai smagas saslimšanas, savukārt Latvijas krievvalodīgie biežāk vakcinējas, lai saglabātu iespēju ceļot, tomēr atšķirībā no citām Eiropas valstīm Latvijā cilvēki pamatā satraucas par savu, nevis kolektīvo drošību, liecina pētījumu centra SKDS jaunākie aptaujas rezultāti par Latvijas sabiedrības informētību, kā arī attieksmi par Covid-19 un vakcināciju.
 
30.sep 2021
Saslimstības ar Covid-19 straujā pieauguma dēļ tuvākajās nedēļās stacionārajās ārstniecības iestādēs būs jāierobežo plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, informēja Veselības ministrija (VM).
 
29.sep 2021
Strauji pieaugošo saslimstību ar Covid-19 varētu ierobežot tikai "lokdauns", kad cilvēki vispār neiziet uz ielām, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
 
28.sep 2021
No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 804 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 37% ir reģistrēti Rīgā, bet lielāks skaits saslimušo atklāts arī Jelgavā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
28.sep 2021
Ministru kabinets otrdien lēma piešķirt veselības aprūpes nozarei 5,1 miljonu eiro, kas ļaus ārstniecības iestādēm kompensēt izdevumus Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanai šī gada vasaras mēnešos.
 
13.sep 2021
Veselības ministrija (VM) rosinās būtiski lielākas piemaksas ģimenes ārstiem par katru jaunu pret Covid-19 vakcinēto, vēsta Latvijas Televīzija.
 
13.sep 2021
Pēc šīs dienas koalīcijas partiju sanāksmes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paudis, ka būs aizvien vairāk pakalpojumu saņemšanas punktu, kur būs jāuzrāda "viens vai otrs" Covid-19 sertifikāta veids.
 
13.sep 2021
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes informējis, ka koalīcijas un valdības līmenī atkal ir gaidāmas politiskās konsultācijas par iespēju dažās jomās ieviest vakcinācijas pienākumu un veikt citas darbības, lai veicinātu vakcinācijas aptveri.
 
25.aug 2021
Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 249 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemts viens ziņojums par ar šo slimību saistītu nāves gadījumu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
27.jūl 2021
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 25. jūlijā braucis ar autobusu Maskava - Rīga (ECOLINES reiss nr. 8211), no Maskavas līdz Rīgai (pl. 10.00 Rīgas autoostā).
 
1.jūl 2021
Pēdējo 12 mēnešu laikā aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju ir devuši kukuli kādā ārstniecības iestādē, bet 4% ir maksājuši izglītības iestādei, lai panāktu sev vēlamo, liecina starptautiskās organizācijas “Transparency International” ziņojums - “Global Corruption Barometer - EU 2021” .
 
1.jūl 2021
Pacientu biedrību un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī veselības nozares eksperti rosina pilnveidot medikamentu kompensāciju, vairākās slimību grupās paaugstinot kompensācijas līmeni līdz simt procentiem, kā arī noteikt griestus pacientu līdzmaksājumiem par zālēm.
 
23.jun 2021
Vairākās aptiekās Latvijā ir nopērkami Covid-19 antivielu testi. To iegādei nav nepieciešama ārsta recepte. Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testu cena aptiekās svārstās aptuveni no 11 līdz 21 eiro.
 
21.jun 2021
Turpinot samazināties kopējai saslimstībai ar Covid-19, tostarp pacientu skaitam, kam nepieciešama slimības ārstēšana slimnīcā, no pirmdienas Covid-19 pacientu ārstēšana tiks koncentrēta klīniskajās universitātes un lielajās reģionālajās slimnīcās.
 
7.jun 2021
Sekojot līdzi informācijai par reģistrētajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem, Latvijas darba devēju konfederācijas finanšu un nodokļu eksperts Jānis Hermanis prognozē, ka otrdien šis rādītājs varētu noslīdēt jau zem 200 gadījumiem.
 
28.mai 2021
Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ceturtdien ir sarucis līdz 291,4 gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Tas ir zemākais rādītājs kopš pagājušā gada 24.novembra, kad šis rādītājs bija 282,5. Zviedrijā un Lietuvā šis rādītājs šobrīd ir augstāks nekā Latvijā.
 
3.mai 2021
Lai gan sākot ar šodienu vakcīnu pret Covid-19 būtu jāvar saņemt ikvienam, kas to vēlas, šorīt to izdarīt varēja tikai prioritārajās grupās reģistrētie iedzīvotāji. Daudzi cilvēki, kuri šorīt vietnē manavakcina.lv centās pieteikties vakcinēšanai konkrētā vietā un laikā, to nevarēja izdarīt.
 
27.apr 2021
Sākot ar nākamo pirmdienu pie vakcīnas varēs tikt visi, kas vēlas, šodien vienojās Ministru Kabinets. Tas ir par nedēļu agrāk, nekā to piedāvāja veselības ministrs Daniels Pavļuts.
 
27.apr 2021
Ministru Kabinets atbalstīja Veselības ministrijas lūgumu piešķirt tai 54,6 miljonus eiro, lai segtu atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu. Piemaksu saņems arī farmaceiti.
 
23.apr 2021
Veselības ministrijas apkopotā informācija liecina, ka Kurzemē ir visaugstākais izlietoto vakcīnu pret Covid-19 īpatsvars – 14,5%, rēķinot uz iedzīvotāju skaitu šajā reģionā. Latgalē izlietoto vakcīnu īpatsvars ir divas reizes mazāks – tikai 6,6 procenti.