Veselība

9:14
Lai pievērstu uzmanību biežāk pārmantotajai ģenētiskajai slimībai, 24.septembrī tiek atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena. Arī Latvijā jau piekto gadu pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra kardiologiem aicina iedzīvotājus vērst uzmanību šai slimībai, mudinot laicīgi pārbaudīt holesterīna līmeni un ja nepieciešams, konsultējoties ar speciālistiem, uzsākt ārstēšanu.
 
8:38
Zāļu ražošana nav tikai uzņēmējdarbība, tās ir rūpes par pacientu, kuram ārstēšanās procesā ir nepieciešami medikamenti. Ar kādiem izaicinājumiem Covid-19 epidēmijas laikā saskāries zāļu ražotājs “Grindeks” un kādi ir uzņēmuma nākotnes attīstības plāni ‒ Neatkarīgās sarunā ar akciju sabiedrības “Grindeks” valdes priekšsēdētāju Dr. chem. Juri Hmeļņicki.
 
8:00
Septembrī visā pasaulē īpašu uzmanību mediķi pievērš uroloģisko slimību profilaksei un ārstēšanās iespējām, kā arī informē sabiedrību par jaunākajām ārstēšanas metodēm. Arī Latvijā uroloģiskas saslimšanas ikdienā sagādā problēmas simtiem sieviešu un vīriešu, dažas no tām var būt arī nāvējošas, uzsver urologs Kārlis Mičulis. No 21. līdz 25. septembrim, Vispasaules uroloģijas nedēļā, Latvijas speciālisti aicina domāt un rūpēties par savu veselību, iespējams, ne tikai izglābjot savu dzīvību, bet arī uzlabojot tās kvalitāti.
 
8:00
Par līdzšinējo pieredzi Covid-19 ierobežošanā un citām aktualitātēm veselības aprūpē intervija ar Ziemeļkurzemes reģionālās Ventspils slimnīcas valdes priekšsēdētāju Juri Lāci.
 
22.sep
Mediķu atalgojuma palielinājumam nākamgad un “parāda” atdošanai par šajā gadā neizmaksāto algu pielikumu nepieciešami 211 miljoni eiro, aprēķinājusi Veselības ministrija. Tas ir par aptuveni 30 miljoniem mazāk, nekā nākamgad mediķu algām ir gatava piešķirt Finanšu ministrija un valdība.
 
21.sep
Kopš Latvijā ir spēkā jaunā kārtība kompensējamo zāļu izrakstīšanā, pacienti līdzmaksājumos par zālēm katru mēnesi ietaupa vairāk nekā miljonu eiro, kas kopumā pirmajos piecos mēnešos ļāvis pacientiem ietaupīt 5,05 miljonus eiro, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.
 
18.sep
Par jauno tabakas produktu apkarošanu un Covid-19 ierobežošanu Neatkarīgās intervija ar ārstu Pēteri Apini.
 
15.sep
Kārtējo reizi mediķi savu pacientu vārdā vēršas pie valdības un Saeimas politiķiem ar aicinājumu nodrošināt ārstēšanu vēža pacientiem. Šoreiz onkologi aicina palielināt valsts apmaksātu testu skaitu, kas ļauj pacientiem nozīmēt atbilstošu terapiju.
 
10.sep
Aptieku īpašnieku asociācija neatbalsta Veselības ministrijas izstrādātos jaunos aptieku izvietojuma kritērijus, jo tie mazinās iedzīvotāju iespējas saņemt kvalitatīvu farmaceitisko aprūpi un iegādāties zāles, kā arī veicinās aptieku slēgšanu. Kādi ir asociācijas galvenie iebildumi un situācijas vērtējums, sarunā ar Neatkarīgo stāsta Aptieku īpašnieku asociācijas izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.
 
4.sep
Dažu dienu laikā manabalss.lv iniciatīvu vietnē savākti jau vairāki tūkstoši parakstu, atbalstot dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās. Sagaidāmā slimnīcu reforma ir aktualitāte ne tikai iedzīvotājiem, bet to pārtvēruši arī politiķi, izmantojot savā retorikā arī tik jūtīgu jautājumu kā dzemdības un mazuļu nākšana pasaulē.
 
24.aug
Veselības ministrija ir pārskatījusi pašlaik pastāvošos aptieku izvietojuma ģeogrāfiskos un demogrāfiskos kritērijus un secinājusi, ka aptieku skaits pēdējo deviņu gadu laikā palielinājies vismaz par desmit procentiem, lai gan efektīvas sistēmas nodrošināšanai pietiktu ar 480 aptiekām jeb par 37 procentiem mazāk, salīdzinot ar pašreizējo aptieku skaitu. Jaunu aptieku atvēršanai līdz ar to būs plānoti stingrāki noteikumi, piemēram, mazāk apdzīvotās vietās vairs nevarēs atvērt otru aptieku, ja tur jau būs viena.
 
25.okt 2017
Trešdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē un Zemgales rietumos lietus pārgājis slapjā sniegā, liecina meteoroloģiskie dati un autovadītāju ziņojumi no Liepājas šosejas.
 
6.okt 2017
Latvijas Vides, ģeologijas un meteoroloģijas centrs informē pa nokrišņiem arī tuvākajā diennaktī
 
19.sep 2017
Šī nedēļa teju visā Latvijā sākusies ar pamatīgām lietusgāzēm. Daudzviet applūdušas palienas, upēs turpina celties ūdens līmenis. Savukārt sinoptiķi prognozē, ka arī turpmākajā nedēļā gaidāmi nepastāvīgi laikapstākļi.
 
16.sep 2017
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka tuvākajā diennaktī vietām gaidāms neliels lietus.
 
5.jūl 2017
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka tuvākajā diennaktī vietām gaidāmi nokrišņi.
 
2.nov 2016
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka tuvākajā diennaktī pa laikam gaidāmi nokrišņi.
 
20.mai 2014
Valdība šodien nolēma piešķirt Veselības ministrijai (VM) papildu finansējumu 294 280 eiro apmērā bezmaksas veselību veicinošu pasākumu organizēšanai šovasar ar mērķi mazināt jauno psihoaktīvo vielu lietošanu bērnu un jauniešu vidū.
 
20.mai 2014
Valdība šodien nolēma piešķirt 8537 eiro pabalstu šogad otro trīnīšu ģimenei, lai to materiāli atbalstītu, ņemot vērā, ka trīs bērnu vienlaicīgas piedzimšanas un kopšanas dēļ rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi.
 
20.mai 2014
Pilnīgi visus valsts noteiktos kvalitātes kritērijus gada laikā nav spējis izpildīt neviens ģimenes ārsts, un tikai divi ģimenes ārsti ir izpildījuši 12 no 13 Veselības ministrijas pērn ieviestajiem kritērijiem. Ir ģimenes ārstu prakses, kuras nav tikušas galā ne ar vienu no kritērijiem, un tas nozīmē, ka ārsts nesaņems no valsts budžeta «kvalitātes naudu».
 
19.mai 2014
Dabīgās saules un solārija radītā starojuma ietekme uz veselību netiek pietiekami novērtēta, un cilvēki bieži pat nepieļauj domu, ka vieglprātīga attieksme pret sauļošanos var būt par iemeslu saslimšanai ar ādas vēzi, norāda Veselības inspekcijas (VI) speciālisti.
 
19.mai 2014
Liela daļa sieviešu tomēr savām radiniecēm vai tuviem cilvēkiem neatgādinātu par iespēju un nepieciešamību veikt mamogrāfiju - krūts izmeklējumu. Sieviešu aptaujā secināts, ka sievietes tā nerīkosies, jo "ģimenē par šādām tēmām nav pieņemts runāt".