Veselība

18.sep
Par jauno tabakas produktu apkarošanu un Covid-19 ierobežošanu Neatkarīgās intervija ar ārstu Pēteri Apini.
 
15.sep
Kārtējo reizi mediķi savu pacientu vārdā vēršas pie valdības un Saeimas politiķiem ar aicinājumu nodrošināt ārstēšanu vēža pacientiem. Šoreiz onkologi aicina palielināt valsts apmaksātu testu skaitu, kas ļauj pacientiem nozīmēt atbilstošu terapiju.
 
10.sep
Aptieku īpašnieku asociācija neatbalsta Veselības ministrijas izstrādātos jaunos aptieku izvietojuma kritērijus, jo tie mazinās iedzīvotāju iespējas saņemt kvalitatīvu farmaceitisko aprūpi un iegādāties zāles, kā arī veicinās aptieku slēgšanu. Kādi ir asociācijas galvenie iebildumi un situācijas vērtējums, sarunā ar Neatkarīgo stāsta Aptieku īpašnieku asociācijas izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.
 
4.sep
Dažu dienu laikā manabalss.lv iniciatīvu vietnē savākti jau vairāki tūkstoši parakstu, atbalstot dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās. Sagaidāmā slimnīcu reforma ir aktualitāte ne tikai iedzīvotājiem, bet to pārtvēruši arī politiķi, izmantojot savā retorikā arī tik jūtīgu jautājumu kā dzemdības un mazuļu nākšana pasaulē.
 
24.aug
Veselības ministrija ir pārskatījusi pašlaik pastāvošos aptieku izvietojuma ģeogrāfiskos un demogrāfiskos kritērijus un secinājusi, ka aptieku skaits pēdējo deviņu gadu laikā palielinājies vismaz par desmit procentiem, lai gan efektīvas sistēmas nodrošināšanai pietiktu ar 480 aptiekām jeb par 37 procentiem mazāk, salīdzinot ar pašreizējo aptieku skaitu. Jaunu aptieku atvēršanai līdz ar to būs plānoti stingrāki noteikumi, piemēram, mazāk apdzīvotās vietās vairs nevarēs atvērt otru aptieku, ja tur jau būs viena.
 
25.okt 2017
Trešdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē un Zemgales rietumos lietus pārgājis slapjā sniegā, liecina meteoroloģiskie dati un autovadītāju ziņojumi no Liepājas šosejas.
 
6.okt 2017
Latvijas Vides, ģeologijas un meteoroloģijas centrs informē pa nokrišņiem arī tuvākajā diennaktī
 
19.sep 2017
Šī nedēļa teju visā Latvijā sākusies ar pamatīgām lietusgāzēm. Daudzviet applūdušas palienas, upēs turpina celties ūdens līmenis. Savukārt sinoptiķi prognozē, ka arī turpmākajā nedēļā gaidāmi nepastāvīgi laikapstākļi.
 
16.sep 2017
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka tuvākajā diennaktī vietām gaidāms neliels lietus.
 
5.jūl 2017
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka tuvākajā diennaktī vietām gaidāmi nokrišņi.
 
2.nov 2016
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka tuvākajā diennaktī pa laikam gaidāmi nokrišņi.
 
20.mai 2014
Valdība šodien nolēma piešķirt Veselības ministrijai (VM) papildu finansējumu 294 280 eiro apmērā bezmaksas veselību veicinošu pasākumu organizēšanai šovasar ar mērķi mazināt jauno psihoaktīvo vielu lietošanu bērnu un jauniešu vidū.
 
20.mai 2014
Valdība šodien nolēma piešķirt 8537 eiro pabalstu šogad otro trīnīšu ģimenei, lai to materiāli atbalstītu, ņemot vērā, ka trīs bērnu vienlaicīgas piedzimšanas un kopšanas dēļ rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi.
 
20.mai 2014
Pilnīgi visus valsts noteiktos kvalitātes kritērijus gada laikā nav spējis izpildīt neviens ģimenes ārsts, un tikai divi ģimenes ārsti ir izpildījuši 12 no 13 Veselības ministrijas pērn ieviestajiem kritērijiem. Ir ģimenes ārstu prakses, kuras nav tikušas galā ne ar vienu no kritērijiem, un tas nozīmē, ka ārsts nesaņems no valsts budžeta «kvalitātes naudu».
 
19.mai 2014
Dabīgās saules un solārija radītā starojuma ietekme uz veselību netiek pietiekami novērtēta, un cilvēki bieži pat nepieļauj domu, ka vieglprātīga attieksme pret sauļošanos var būt par iemeslu saslimšanai ar ādas vēzi, norāda Veselības inspekcijas (VI) speciālisti.
 
19.mai 2014
Liela daļa sieviešu tomēr savām radiniecēm vai tuviem cilvēkiem neatgādinātu par iespēju un nepieciešamību veikt mamogrāfiju - krūts izmeklējumu. Sieviešu aptaujā secināts, ka sievietes tā nerīkosies, jo "ģimenē par šādām tēmām nav pieņemts runāt".
 
19.mai 2014
Veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V) ir veikta mugurkaula operācija un šobrīd notiek atveseļošanās, pastāstīja ministres preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna.
 
19.mai 2014
Vairākās Latvijas ārstniecības iestādēs trūkst 0 rēzus negatīvās, B rēzus negatīvās un A asins grupas asiņu, apstiprināja Valsts asinsdonoru centra (VADC) preses sekretāre Zane Mistre.
 
18.mai 2014
Pērn Latvijā turpinājis mazināties mākslīgo abortu skaits. Visbiežāk par labu šādam solim izšķīrušās sievietes 25 līdz 29 gadu vecumā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija par 2013.gadu.
 
13.mai 2014
Veselības inspekcija pēc šogad pirmajos trīs mēnešos veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādēs, kas sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, ir pieņēmusi lēmumus par naudas līdzekļu atmaksu veselības aprūpes budžetā vai pacientiem 92 022 eiro apmērā.
 
12.mai 2014
Mediķi brīdina - ir pieaudzis slimnīcā ievesto pacientu skaits ar ķermeņa daļu amputācijām. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pieaudzis to pacientu skaits, kuriem ir bijusi nepieciešama mikroķirurgu palīdzība pēc dažādu ķermeņa daļu dragātiem ievainojumiem un amputācijām. Vidēji mēnesī tādi ir ap 80 pacientu. Īpaši jūtama ir to aktīvo pavasara darbu sākšanās, kuros tiek izmantoti zāģi, cirvji, leņķa slīpmašīnas utml., jo lielākajā daļā gadījumu šādiem pacientiem ir konstatēti traumatiski rokas bojājumi. Ir sākušies arī dažādi dārza darbi, līdz ar to, prognozējams, mediķu palīdzība būs nepieciešama tiem, kuri savainojumus būs guvuši neuzmanīgi darbojoties ar zāles pļāvējiem un motorzāģiem, kā tas ir tradicionāli katru gadu šajā laikā. Nereti šādos darbos tiek gūtas dragāta rakstura brūces, līdz ar to iespējas palīdzēt ir ierobežotas, un cilvēks var zaudēt pirkstus vai to galus.
 
12.mai 2014
Latvijā joprojām ir viszemākais ārstēto HIV/AIDS pacientu skaits Eiropā. Ne tikai pacientu organizācijas, kuras jau no 2009. gada sit trauksmes zvanu par to, ka Latvijas pieeja AIDS terapijas nozīmēšanai neatbilst nekādiem standartiem, arī mediķi pauž satraukumu, ka pacientus ar šo slimību «sākam ārstēt pārāk vēlu», kad pacients jau nonācis intensīvajā terapijā, kad viņa ārstēšanai jāizmanto visdārgākās zāles...