Pirmdiena, 27.maijs

redeem Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

arrow_downwardVeselība

Pirmdien plkst.5 gaisa temperatūra valstī bija no +4,7 grādiem Rucavā līdz +11,9 grādiem Rēzeknē un +12,1 grādam Daugavpilī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.
8.apr Ziņu aģentūra LETA
Vīrieši par savu veselību runā nelabprāt. Vēl jo vairāk, ja tas saistīts ar tik jūtīgu un trauslu tēmu kā auglība. NRA Dzīvesstila raidījumā "NeMākslīgais intelekts" runāsim ne tikai par šo tēmu, bet arī par vīriešu veselību kopumā, un to, kāpēc ir tik svarīgi par to rūpēties preventīvi.
16.jun 2023 Portāls nra.lv
Piektdien līdz plkst.7 minimālā gaisa temperatūra Zosēnos bija -26,4 grādi, un tas ir lielākais sals Latvijā 2022.-2023.gada ziemā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
10.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) uzsāktas vienetapa abu ceļu locītavu endoprotezēšanas operācijas. Šāda veida operācijas ir jaunums Latvijā, kaut pasaulē to jau praktizē kādu laiku.  Šādas vienetapa operācijas pacientiem, kam tas ir nepieciešams, dod virkni ieguvumu, tai skaitā īsāku atveseļošanās un rehabilitācijas laiku.
1.mar 2023 Portāls nra.lv
Otrdienas rītā valsts austrumu pusē turpinās lietavas, bet Rietumlatvijā saglabājas sauss laiks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.
4.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Uzklausot Veselības ministrijas ziņojumu par Veselības aprūpes sistēmas gatavību Covid-19 Omicron paveidam, finanšu ministrs Jānis Reirs bija nesaprašanā, kā tad galu galā izlietot 86 miljoni eiro, ko pērn valdība piešķīra Covid-19 gultu izveidei.
11.jan 2022 Portāls nra.lv
Latviešu valodā runājošo iedzīvotāju motivācija vakcinēties pret Covid-19 biežāk saistīta ar vēlmi pasargāt sevi no iespējamās inficēšanās vai smagas saslimšanas, savukārt Latvijas krievvalodīgie biežāk vakcinējas, lai saglabātu iespēju ceļot, tomēr atšķirībā no citām Eiropas valstīm Latvijā cilvēki pamatā satraucas par savu, nevis kolektīvo drošību, liecina pētījumu centra SKDS jaunākie aptaujas rezultāti par Latvijas sabiedrības informētību, kā arī attieksmi par Covid-19 un vakcināciju.
30.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
Saslimstības ar Covid-19 straujā pieauguma dēļ tuvākajās nedēļās stacionārajās ārstniecības iestādēs būs jāierobežo plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, informēja Veselības ministrija (VM).
30.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
Strauji pieaugošo saslimstību ar Covid-19 varētu ierobežot tikai "lokdauns", kad cilvēki vispār neiziet uz ielām, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
29.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 804 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 37% ir reģistrēti Rīgā, bet lielāks skaits saslimušo atklāts arī Jelgavā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
28.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
Ministru kabinets otrdien lēma piešķirt veselības aprūpes nozarei 5,1 miljonu eiro, kas ļaus ārstniecības iestādēm kompensēt izdevumus Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanai šī gada vasaras mēnešos.
28.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
Veselības ministrija (VM) rosinās būtiski lielākas piemaksas ģimenes ārstiem par katru jaunu pret Covid-19 vakcinēto, vēsta Latvijas Televīzija.
13.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
Pēc šīs dienas koalīcijas partiju sanāksmes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paudis, ka būs aizvien vairāk pakalpojumu saņemšanas punktu, kur būs jāuzrāda "viens vai otrs" Covid-19 sertifikāta veids.
13.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes informējis, ka koalīcijas un valdības līmenī atkal ir gaidāmas politiskās konsultācijas par iespēju dažās jomās ieviest vakcinācijas pienākumu un veikt citas darbības, lai veicinātu vakcinācijas aptveri.
13.sep 2021 Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 249 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemts viens ziņojums par ar šo slimību saistītu nāves gadījumu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
25.aug 2021 Ziņu aģentūra LETA
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 25. jūlijā braucis ar autobusu Maskava - Rīga (ECOLINES reiss nr. 8211), no Maskavas līdz Rīgai (pl. 10.00 Rīgas autoostā).
27.jūl 2021 Portāls nra.lv
Pēdējo 12 mēnešu laikā aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju ir devuši kukuli kādā ārstniecības iestādē, bet 4% ir maksājuši izglītības iestādei, lai panāktu sev vēlamo, liecina starptautiskās organizācijas “Transparency International” ziņojums - “Global Corruption Barometer - EU 2021” .
1.jūl 2021 Māris Krautmanis
Pacientu biedrību un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī veselības nozares eksperti rosina pilnveidot medikamentu kompensāciju, vairākās slimību grupās paaugstinot kompensācijas līmeni līdz simt procentiem, kā arī noteikt griestus pacientu līdzmaksājumiem par zālēm.
1.jūl 2021 Inga Paparde
Vairākās aptiekās Latvijā ir nopērkami Covid-19 antivielu testi. To iegādei nav nepieciešama ārsta recepte. Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testu cena aptiekās svārstās aptuveni no 11 līdz 21 eiro.
23.jun 2021 Portāls ZiniCenu.lv
Turpinot samazināties kopējai saslimstībai ar Covid-19, tostarp pacientu skaitam, kam nepieciešama slimības ārstēšana slimnīcā, no pirmdienas Covid-19 pacientu ārstēšana tiks koncentrēta klīniskajās universitātes un lielajās reģionālajās slimnīcās.
21.jun 2021 Portāls nra.lv
Sekojot līdzi informācijai par reģistrētajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem, Latvijas darba devēju konfederācijas finanšu un nodokļu eksperts Jānis Hermanis prognozē, ka otrdien šis rādītājs varētu noslīdēt jau zem 200 gadījumiem.
7.jun 2021 Portāls nra.lv
Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ceturtdien ir sarucis līdz 291,4 gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Tas ir zemākais rādītājs kopš pagājušā gada 24.novembra, kad šis rādītājs bija 282,5. Zviedrijā un Lietuvā šis rādītājs šobrīd ir augstāks nekā Latvijā.
28.mai 2021 Neatkarīgā