Pirmdien Latvijā vietām gaisa temperatūra pietuvosies +20 grādu atzīmei

© f64.lv, Kaspars Krafts

Pirmdien plkst.5 gaisa temperatūra valstī bija no +4,7 grādiem Rucavā līdz +11,9 grādiem Rēzeknē un +12,1 grādam Daugavpilī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Mākoņi sedz debess lielāko daļu. Vietām Kurzemē, sākot no rietumiem, gaidāms lietus. Vējš lēni pūš no rietumiem un dienvidiem.

Gaisa relatīvais mitrums vietām sasniedz 100%, šur tur ir neliela migla. Gaisa kvalitāte saglabājas laba.

Dienas laikā daudzviet Latvijā, sākot no rietumiem, gaidāms lietus, tas pārsvarā būs neliels un īslaicīgs, prognozē sinoptiķi.

Debesis lielākoties segs mākoņi. Pūtīs lēns vējš, dienvidrietumu vēju nomainīs dienvidaustrumu vējš.

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +10..+15 grādiem, vietām valsts dienvidos - līdz +17 grādiem.

Rīgā nedēļas pirmajā dienā gaidāms mākoņains laiks, iespējams neliels lietus. Pūtīs lēns dienvidrietumu vējš, tas pāries dienvidaustrumu vējā. Gaiss iesils līdz +13 grādiem.

Laikapstākļus nosaka augsta spiediena atzars un atmosfēras fronte. Gaisa spiediens 1014-1017 hektopaskāli jūras līmenī.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +10,7 grādiem Alūksnē līdz +19.4 grādiem Pāvilostā un Rucavā. Ventspilī, Liepājā un Rucavā tika pārspēts 7.aprīļa siltuma rekords.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā pagājušajā diennaktī bija aptuveni +30 grādi daudzviet dienvidu un centrālajā daļā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -11 grādi Skandināvijas ziemeļos un -17 grādi Krievijas ziemeļos

Latvijā

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 4,4% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,415 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.