Veselība

4.mai 2014
Ar pacientu nespēju vai nevēlēšanos samaksāt par saņemto veselības aprūpi sastopas slimnīcas visā Latvijā - vairums cenšas atgūt parādus, vienojoties ar pacientu par atmaksas grafiku, un tikai galējā gadījumā vēršas piedziņas firmās, noskaidroja aģentūra LETA.
 
1.mai 2014
Pērn Ogres rajona slimnīcā pacienti par aprūpi nav samaksājuši 20 000 eiro, tomēr daudz lielāks parādnieks esot valsts, kas nav norēķinājusies par 496 pacientiem, apgalvoja slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.
 
30.apr 2014
Lēkāšana uz batuta ir īpaši nepiemērota un bīstama aktivitāte bērniem, uzskata Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi.
 
30.apr 2014
Tieši pirms gada pacienti publiskā akcijā pie valdības mājas «skrēja pēc veselības» un aicināja valdību izlasīt Veselības ministrijas ziņojumu par situāciju veselības aprūpē, kurā skaidri un gaiši bija raksturota ārstēšanas pieejamība C hepatīta pacientiem. Pacientu moto bija «skriet lēni, lai valdība paspētu saprast...». Šogad pacienti devās gājienā pēc veselības, jo acīmredzot skrējiens tomēr bijis pārāk ātrs.
 
29.apr 2014
Stress, tāpat kā žāvāšanās, ir lipīgs, jaunā pētījumā noskaidrojuši vācu zinātnieki. Redzot otru sarežģītā situācijā, cilvēka ķermenī bieži vien izdalīsies stresa hormons kortizols. Pētnieki šo fenomenu nodēvējuši par "empātisko stresu".
 
28.apr 2014
Uz ultrasonogrāfiju vēdera dobuma orgāniem pierakstām uz šāgada novembra mēnesi, šādu atbildi poliklīnikā saņēma pensionāre Lidija no Rīgas. Arī citās ārstniecības iestādēs pierakstīties uz šo izmeklējumu varēja ne agrāk kā jūlijā.
 
24.apr 2014
Apmēram puse Latvijas iedzīvotāju slimo ar hipertensiju jeb paaugstinātu asinsspiedienu, bet tikai 20% no viņiem to apzinās un ārstē, šodien sirds veselībai veltītā pasākumā sacīja kardiologs Iļja Zakke.
 
23.apr 2014
Latvijā gada laikā 30-120 cilvēkiem tiek reģistrētas ar vakcināciju saistītas komplikācijas, kas ir ļoti zems rādītājs, ņemot vērā veikto pošu skaitu, šodien Eiropas Imunizācijas nedēļai veltītā pasākumā sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
23.apr 2014
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurgi veikuši Latvijā unikālu operāciju, kuras laikā pacientei tika pārstādīts trīs dimensionāls implants, lai aizvietotu trūkstošo pieres kaulu.
 
19.apr 2014
Ārsts neirologs Ainārs Vecvagars uzskata, ka pavasara stress pavisam noteikti ir dzīves pieredzē un novērojumos balstīts secinājums.
 
17.apr 2014
Veselības ministrijai nav apkopotu datu, cik lieli ir pacientu parādi par ārstēšanos slimnīcā Latvijā kopumā, taču aplēses liecina, ka tie varētu būt aptuveni desmit miljoni eiro. Vislielākie tie ir Rīgas Austrumu slimnīcai – vairāk nekā trīs miljoni eiro.
 
14.apr 2014
Neraugoties uz aizgājušās ziemas īpatnībām - kailsalu, niecīgo sniega sniegu un atkušņiem -, bišu saimes ir pārziemojušas labi un varētu būt gaidāms labs medus gads, atzina Latvijas Biškopības biedrības veterinārārste Iveta Eglīte.
 
12.apr 2014
Aizdomās par jauno psihoaktīvo vielu un augu maisījumu lietošanu slimnīcā nogādāti astoņi cilvēki, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša. Dažos gadījumos šīs personas noliedza, ka būtu smēķējušas psihoaktīvās vielas, taču vairākās reizēs par šo vielu lietošanu liecināja gan viņu stāvoklis, gan radinieku sacītais.
 
11.apr 2014
Pirms gada trauksmes zvanus sita Vācijas un Lielbritānijas varas iestādes, jo pēkšņi uzliesmojusī saslimstība ar masalām iedzīvotājus dzina panikā.
 
11.apr 2014
Bijušās veselības ministres, tagad Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) galvenās ārstes Baibas Rozentāles lolojums Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija ir pārmaiņu gaidās.
 
10.apr 2014
Pēc mēnesi ilgas ārstēšanas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikā, ārstiem tomēr neizdevās glābt kādu 43 gadus vecu sievieti. Šosezon šis ir jau otrais ar gripu saistītais nāves gadījums, nra.lv pastāstīja Rīgas Austrumu slimnīcā.
 
9.apr 2014
Lai novērstu tipisko pavasara nogurumu, ir svarīgi lietot uzturā produktus, kas palīdz uzņemt organismam nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu devu. Kuri ir tie produkti, kas pavasara sezonā nodrošina veselīgu un vitamīniem bagātu uzturu?
 
9.apr 2014
Pēdējo trīs gadu laikā 50 000 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) pacientu nav spējuši norēķināties par valsts noteiktajām iemaksām, radot slimnīcas budžetā aptuveni 3,5 miljonu eiro iztrūkumu, šodien Saeimas sociālo un darba lietu komisijas sēdē pastāstīja slimnīcas vadītājs Viesturs Boka.
 
9.apr 2014
Gastroenterologs Hosams Abu Meri, runājot par pavasara spēku izsīkumu, norāda, ka jebkura sezonas maiņa atstāj iespaidu uz cilvēka organismu un garastāvokli.
 
8.apr 2014
As­tro­me­di­cī­nā lie­la no­zī­me ir tā dē­vē­ta­jam die­nas fo­nam – kā­dā zo­di­aka zī­mē at­ro­das Mē­ness. Kat­ra cil­vē­ka ķer­me­ņa zo­na as­tro­lo­ģi­jā at­ro­das kā­das zo­di­aka zī­mes pār­val­dī­bā, un sa­ska­ņā ar te­ori­ju – kon­krē­ta­jās die­nās ju­tī­gā­kas kļūst tās ķer­me­ņa zo­nas, par ku­rām «at­bil­dī­ga­jā» zo­di­aka zī­mē Mē­ness at­ro­das.
 
7.apr 2014
Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja "Eurostat" 2012.gada datiem paredzamais vidējais mūža ilgums pēc 65 gadiem visīsākais ES ir Latvijas vīriešiem, informē Centrālā statistikas pārvalde.
 
7.apr 2014
No tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem pēdējo 12 mēnešu laikā ir bijusi nepieciešamība veikt pārbaudi pie medicīnas speciālista vai ārstēšanos, bet tas nav izdarīts, 60 procenti atzinuši, ka nevar to atļauties to naudas trūkuma dēļ, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes dati.