Zatlera Reformu partijas (ZRP) apgalvojumi par tās premjera kandidāta Edmunda Sprūdža augstāko izglītību un Roberta Kenedija koledžas Cīrihē prestižu ir maldinoši – šī mācību iestāde nav atzīta pat Šveicē, Neatkarīgo brīdina akadēmiskās izglītības vērtēšanas speciālisti.
Lai kliedētu plašsaziņas līdzekļos izskanējušās šaubas par E. Sprūdža augstākās izglītības esamību un tās kvalitāti, ZRP 18. augustā plašsaziņas līdzekļiem izplatīja speciālu paziņojumu Par Edmunda Sprūdža izglītību. Paziņojums sākās ar apgalvojumiem, no kuriem izriet, ka ZRP premjera kandidāta izglītība ir krietni pārāka par to, kāda tiek iegūta Rīgas Biznesa skolā vai biznesa augstskolā Turība. «Edmunds Sprūdžs ir mācījies prestižajā Robert Kennedy College Cīrihē, kas augstu novērtēta Financial Times veidotajā augstskolu topā (no Latvijas augstskolām šajā topā ir tikai SSE kopā ar Rīgas un Pēterburgas nodaļām, tajā nav nevienas citas mūsu biznesa augstskolas – ne RTU MBA programmas, ne Biznesa augstskolas Turība, ne arī kādas citas MBA programmas). Koledžai ir sadarbība ar Velsas universitāti, tāpēc tā ir tiesīga piešķirt augstākās izglītības kvalifikācijas, kas tiek starptautiski atzītas.»
Lai palīdzētu potenciālajam Latvijas premjeram tikt skaidrībā par viņa izglītību, Neatkarīgā vērsās pēc palīdzības Akadēmiskās informācijas centrā (AIC). Tā ir valsts institūcija, kura sniedz arī informāciju par ārvalstīs iegūtas izglītības atbilstību. Neatkarīgā AIC direktori Baibu Ramiņu iepazīstināja ar ZRP izplatīto paziņojumu par E. Sprūdža izglītību un vaicāja par minētās skolas prestižu. No AIC direktores Neatkarīgā saņēma atbildi: «Robert Kennedy College Cīrihē ir Šveicē valsts neatzīta augstākās izglītības iestāde. Šveices valsts atzītās augstskolas ir aplūkojamas Šveices universitāšu rektoru padomes interneta vietnē www.crus.ch jeb sīkāk http://www.crus.ch/information-programme/recognition-swiss-enic/recognised-or-accredited-swiss-higher-education-institutions.html?L=2.
Par iegūstamo kvalifikāciju vai grādu, neredzot pašu diplomu, AIC neko nevar (un arī nemēdz) teikt. Jebkurā gadījumā lēmumu par iegūtās kvalifikācijas vai diploma atzīšanu darba tirgū pieņem darba devējs.»
Pēc iepazīšanās ar ZRP paziņojumu par E. Sprūdža izglītību «prestižajā» mācību iestādē skepsi izrādīja arī ZRP paziņojumā kritizētās Rīgas Tehniskās universitātes un Bufallo universitātes (ASV) dibinātās Rīgas Biznesa skolas direktors ekonomikas zinātņu doktors Jānis Grēviņš. Viņš skaidroja, ka biznesa skolu vidē izglītības iestādes pieņemts vērtēt pēc starptautiskajām akreditācijām. No tām pazīstamākās AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), AMBA (Association of MBAs), EFMD (European Foundation for Management Development), CEEMAN (Central and Eastern European management Association). J. Grēviņš uzsvēra, ka viņa vadītā Rīgas Biznesa skola ir akreditēta CEEMAN. Pēc viņa teiktā, akadēmiskajā vidē vieni no pazīstamākajiem un prestižākajiem augstskolu reitingiem ir Financial Times, USA News and World Report, Eduniversal un Business Week. «Minētās akreditācijas un reitingi ir tā vide, kurā tiek vērtēta augstākās izglītības iestāde. Ja mēs no šā redzespunkta raugāmies uz Robert Kennedy College Cīrihē, tad šai skolai nav nevienas starptautiskās akreditācijas. Financial Times to uzrāda nevis savā reitingā, bet gan kā mācību iestādi, kurai ir online apmācību programma. Tas nav reitings. Turklāt ir ļoti dīvaini, ja mācības notiek vienā augstskolā, bet diplomu izdod pilnīgi cita augstskola. Tas akadēmiskajā vidē vienmēr rada jautājumus. Arī University of Wales, kas izdod diplomu, nav ieguvusi nevienu no minētajām akreditācijām un neatrodas nevienā no reitingiem.