Tieslietu ministre pārmet baznīcai Stambulas konvencijas dēmonizēšanu

© Gints Ivuškāns /F64

Bieži vien baznīcu instrumentalizēta dezinformācija par starptautisko tiesību dokumentiem rada lielu ļaunumu, aģentūrai LETA skaidroja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Ministre norāda, ka baznīca un reliģiskās organizācijas demokrātiskā sabiedrībā ir ļoti vērtīgas dialoga veidošanai par dažādiem jautājumiem.

"Ja mēs raugāmies uz Eiropu kopumā, tad Latvija pat kaut kādā ziņā ir unikāla tajā, ka reliģiskās organizācijas sevi pretnostata jautājumos, kuros citās valstīs tās tieši veido dialogu un meklē risinājumus," norāda Lībiņa-Egnere, papildinot, ka problēma nav tajā, ka baznīcām nebūtu jābūt iesaistītām.

Tieši pretēji - katra iespēja sabiedrībai būt kopā un meklēt risinājumus, balstoties uz vērtībām, ir ļoti laba. Problēma ir tajā, ka baznīcu instrumentalizēta dezinformācija - arī par konkrētiem starptautisko tiesību dokumentiem, kā Stambulas konvencija, - nodara lielu ļaunumu.

"Uz vājāko aizsardzību balstīta starptautisko tiesību konvencija tiek dēmonizēta un izmantota, kaut kādas Kremļa propagandas ietvaros," norāda ministre.

Viņasprāt, vislielākā problēma, ka šī kritiskā domāšana bieži vien ir Ahileja papēdis, un, ja Covid-19 kontekstā bija manāmi "burbuļi" sociālajos tīklos, tad tādi tiek veidoti arī reliģisko organizāciju kontekstā.

Latvijā

„Vai tiešām kāds nopietni domā, ka šie ļaudis būs potenciālie nodokļu maksātāji? Viņi atbrauc pie mums no Zviedrijas un Vācijas, lai nevis strādātu tur par 4000, bet gan te par 600 vai 800 eiro un kārtīgi maksātu nodokļus? Kāds tiešām tam tic? Nu, izbeidziet, lūdzu!” TV24 raidījumā „Preses klubs” skarbu viedokli pauda rokmūziķis, Latvijas Rokmūzikas asociācijas prezidents Jānis Bukums.