Apvienības "Par labu Latviju" (PLL) Saeimas frakcijas vadītājs un viens no Tautas partijas (TP) līderiem Edgars Zalāns uzskata, ka no ēnu ekonomikas iespējams atgūt līdz 60 miljoniem latu.
Intervijā Latvijas Radio šorīt Zalāns sacīja, ka "mēs ar saviem instrumentiem varētu atgūt vēl vairāk, taču tas jādara valdībai", norādot, ka saskaņā ar valdības ēnu ekonomikas apkarošanas plānu nākamajā gadā no ēnu ekonomikas paredzēts iegūt tikai 15 miljonus latu.
Zalāns sacīja, ka PLL kopumā budžetu neatbalstīs, izņemot atsevišķas pozīcijas, ja tās saskanēs ar partijas programmu. Viņš ir pārliecināts, ka budžets tiks pieņemts un ka tā dēļ valdība nekritīs.
"Tas, ka atbalstam budžeta deficīta samazināšanu, nenozīmē, ka atbalstam veidu, kā tas tiek darīts. Ir pietiekami daudz neizpildītu reformu, maz tiek darīts ēnu ekonomikas apkarošanai," uzsvēra Saeimas frakcijas vadītājs.
Zalāns sacīja, ka Tautas partija šajā valdības koalīcijā neizdotos strādāt, jo pašreizējās valdības algoritms ir nodokļu paaugstināšana, "mums ir cits ceļš".
Viņš uzsvēra, ka uzticības kredīts valdībai ir pietiekami liels, "aicināsim valdību pildīt savus solījumus".
Jau ziņots, ka opozīcijā esošā partiju apvienība "Par labu Latviju" (PLL) pagaidām neredz nekādus iemeslus, lai tā atbalstītu topošo nākamā gada budžetu, kurā būs iekļauti pašlaik izskanējušie konsolidācijas priekšlikumi.
Viņš uzsvēra, ka sagatavotie priekšlikumi 2011.gada budžeta konsolidācijai, ir pretēji PLL politiskajam kursam, tāpēc šādu budžetu PLL neatbalstīs.
Zalāns gan pieļāva, ka 2011.gada budžeta projektā, kas jau tuvāko nedēļu laikā nonāks izskatīšanai un apstiprināšanai Saeimā, būs atsevišķas lietas, kas PLL šķitīs pievilcīgas, taču kopumā pagaidām nav iemeslu, lai "Vienotības" un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sagatavoto budžetu PLL atbalstītu.
PLL nav plānojusi sagatavot alternatīvu budžeta projektu, taču Zalāns uzsvēra, ka PLL mēģinās cīnīties par to, lai neapliekamais minimums tiktu paaugstināts lielākā apmērā, nevis tikai par desmit latiem, kā tas iecerēts valdības plānā. PLL uzstādījums ir, ka četros gados nepaliekamajam minimumam (pašlaik 35 lati, nākamgad plānoti 45 lati) ir jāsasniedz minimālās algas apmērs (patlaban 180 lati, nākamgad plānoti 200 lati), tāpēc PLL konsekventi iesniegšot tādus priekšlikumus, kas šim mērķim tuvinātu.