Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

Trešdien līs un snigs; kur gaidāmi lielākie nokrišņi?

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Trešdienas rītā Latvijā ir mākoņains laiks, vietām nedaudz īslaicīgi līst un snieg, vairāk snieg valsts galējos austrumos, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem Kurzemē un Zemgalē sniega biezums vairs nepārsniedz piecus centimetrus, savukārt daudzviet Vidzemē un Latgalē saglabājas vairāk nekā desmit centimetrus bieza sniega kārta, Alūksnē zemi sedz 29 centimetri sniega.

Valsts galējos ziemeļaustrumos saglabājas apledojuši koki un vadi, sliktākā situācija ir Alūksnes un Balvu novadā, kur reģistrēti elektrolīniju pārrāvumi.

Dienas laikā vietām Latvijā nedaudz līs un snigs, vairāk līs pēcpusdienā un vakarā Kurzemē, prognozē sinoptiķi.

Starp mākoņiem daudzviet izsprauksies saules stari. Pūtīs lēns vējš, galvenokārt rietumu un dienvidu vējš.

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz 0..+5 grādiem. Braukšanas apstākļi uz galvenajiem ceļiem dienā uzlabosies, vakarā vietām atsāksies apledojuma veidošanās.

Valsts galējos ziemeļaustrumos saglabājas apledojuši koki un vadi, sliktākā situācija ir Alūksnes un Balvu novadā, kur reģistrēti elektrolīniju pārrāvumi.

Rīgā trešdien nav gaidāmi lieli nokrišņi un debesis brīžiem kļūs gaišākas. Pūšot lēnam dienvidu vējam, gaiss iesils līdz +3..+4 grādiem.

Laikapstākļus nosaka augsta spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens pakāpies līdz 1017-1019 hektopaskāliem jūras līmenī.