Graudiņa kļūst par divkārtēju NCAA čempioni pludmales volejbolā

 
©f64.lv, Romāns Kokšarovs

Latvijas pludmales volejboliste Tīna Graudiņa kopā ar Dienvidkalifornijas Universitātes (USC) komandu "Trojans" svētdien uzvarēja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas čempionātā, latvietei otro gadu pēc kārtas kļūstot par čempioni.

Dienvidkalifornijas Universitātes komanda, kas izsēta ar pirmo numuru, Galfšorsā notikušā finālturnīra titulmačā svētdien tikās ar Floridas Štata universitātes (5.) "Seminoles" vienību.

Pēc abu universitāšu otro un ceturto duetu mačiem rezultāts bija neizšķirts 1-1, bet pēc tam kortos devās nākamie trīs dueti, tajā skaitā Graudiņa ar pārinieci Heiliju Hārvardu.

"Trojans" pirmajam duetam pretī stājās Medija Andersone un Brūka Bauere, kuras tika pārspētas ar 2-0 (21:17, 21:15). Graudiņa un Hārvarda savai universitātei panāca vadību ar 2-1, bet Delanijas Meiplas un Džūlijas Skoulzas panākums nodrošināja uzvaru arī visā cīņā ar 3-1. Komandu piektie dueti savu maču nepabeidza.

Pirmajā kārtā "Trojans" trešdien ar 3-0 pieveica Tenesī Mārtinas Universitātes vienību "Skyhawks" (16.), bet piektdien otrajā spēlē ar tādu pašu rezultātu pievarēja Floridas Altantijas universitātes vienību "Owls" (8.). Savukārt trešajā kārtā "Trojans" ar 3-1 pārspēja (5.) "Seminoles" vienību, bet pusfinālā ar 3-0 guva virsroku pār Kalifornijas Universitātes Losandželosā (UCLA) vienību "Bruins" (3.). "Seminoles" komanda pa zaudētāju zaru aizcīnījās līdz finālam.

Jau ziņots, ka Anetes Namiķes pārstāvētā Stetsona universitātes komanda "Hatters", kas izsēta ar 14.numuru, sacensības beidza pirmajā kārtā, ar 2-3 zaudējot "Bruins".

Pagājušajā sezonā Graudiņa kopā ar komandas biedrenēm izcīnīja NCAA čempiontitulu, finālā ar rezultātu 3-1 pārspējot "Bruins".