Latvija kļuvusi par vienu no piecām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kur pārtikas produktos noteikti ierobežojumi transtaukskābju daudzumam, jo no 1. jūnija stājušies spēkā Ministru kabineta noteikumi par maksimāli pieļaujamo transtaukskābju daudzumu pārtikas produktos.
Valdība jau pirms diviem gadiem apstiprināja Veselības ministrijas izstrādātos noteikumus par transtaukskābju ierobežošanu pārtikā, taču līdz 2018. gada 1. jūnijam bija noteikts pārejas periods, līdz stājas spēkā aizliegums Latvijā izplatīt pārtikas produktus, kuros pārsniegts noteiktais maksimāli pieļaujamais transtaukskābju daudzums.
Transtaukskābju maksimāli pieļaujamās normas attiecas gan uz pašmāju, gan importētajiem pārtikas produktiem, kā arī uz sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu piedāvājumu.
Noteikumos noteiktās prasības piemēro pārtikas produktiem, kuru sastāvā ir transtaukskābes, kas radušās pārtikas ražošanos tehnoloģiskajos procesos (hidrogenējot eļļas, spiežot eļļas augstā temperatūrā, pārtikas produktus cepot un karsējot eļļās, cepot un grilējot taukus saturošus pārtikas produktus), bet tās nepiemēro dzīvnieku izcelsmes taukiem, kuru sastāvā transtaukskābes radušās dabiski un nav pievienotas pārtikas ražošanas procesos.
Veselības ministrija informē, ka noteiktais maksimāli pieļaujamais transtaukskābju daudzums ir līdzīgs Austrijā atļautajam - tur šāda norma ir spēkā kopš 2009. gada. Arī Latvijā maksimāli pieļaujamais transtaukskābju daudzums pārtikas produktos nedrīkstēs pārsniegt divus gramus uz 100 gramiem (divi procenti) no kopējā tauku daudzuma. Tāpat noteiktas atsevišķas prasības pārtikas produktiem ar samazinātu tauku daudzumu. Pārtikas produktos, kuros kopējais tauku daudzums ir mazāks par trim procentiem, transtaukskābju daudzums nedrīkstēs pārsniegt desmit gramu uz 100 gramiem kopējā tauku daudzuma (jeb līdz 0,3 procentiem); savukārt pārtikas produktos, kuros kopējais tauku daudzums ir no trīs līdz 20 procentiem, tas nedrīkstēs pārsniegt četrus gramus uz 100 gramiem kopējā tauku daudzuma (jeb līdz 0,8 procentiem).