Ķekavas novada Pļavniekkalna skolas vecāki piketēs pret domes plāniem nojaukt izglītības iestādi, tās vietā būvējot jaunu, bet nepietiekami lielu skolu, aģentūru LETA informēja Pļavniekkalna skolas padomes priekšsēdētājs Neils Kalniņš.
"Ķekavas novada dome klaji ignorē Pļavniekkalna skolas sabiedriskās apspriešanas rezultātus, vecāku padomes iebildumus un domes plānošanas daļas darbinieku ieteikumus un turpina virzīt apstiprināšanai Pļavniekkalna skolas ēkas nojaukšanas projektu," sacīja Kalniņš.
Ķekavas novada dome plāno nojaukt skolu, kurā mācās 205 skolēni, un tās vietā par 3,5 miljoniem eiro būvēt jaunu skolu, kurā varētu mācīties 288 skolēni.
Pļavniekkalna skolas vecāki uzskata, ka dome neņem vērā, ka jaunās skolas projekts paredz tikai 80 papildu skolēnu vietu radīšanu, lai gan jau šobrīd ir skaidrs, ka mazo skolēnu Katlakalnā būs krietni vairāk un vairākiem simtiem vecāku nāksies domāt par savu atvašu sūtīšanu uz kādu no Rīgas skolām.
Kalniņš norādīja, ka 2019.gada 1.septembrī Katlakalnā un tuvējā apkaimē būs 513 bērni, kam nepieciešama skola 1.-6.klasei. "Tādēļ Pļavniekkalna skolas vecāku padome vēlas pievērst novada domes uzmanību visnotaļ neracionālajam 3,5 miljonu eiro nodokļu naudas izlietojumam un aicina izvērtēt vēl citas alternatīvas jaunas un lielākas skolas būvniecībai, turklāt nezaudējot pašreizējo skolas ēku," pauda Kalniņš.
Viņš informēja, ka daudzi novada iedzīvotāji sabiedriskajā apspriešanā iebilda gan pret tik mazas skolas būvniecību, gan tagadējās skolas nojaukšanu. Problēmas risināšanā iesaistījās Pļavniekkalna skolas padomes vecāki un, kopā ar domes darbiniekiem pētot visus apstākļus, konstatēja, ka nepieciešama lielāka skola jaunā vietā.
Pļavniekkalna skolas vecāki uzskata, ka projekts, kura īstenošanu cenšas panākt Ķekavas novada dome, neatrisina trūkstošo skolēnu vietu problēmu, ar kuru nāksies saskarties, vēlākais, pēc pāris gadiem. Izpētot vairākus iespējamos variantus jaunās skolas celtniecībai, vecāku un domes deputātu darba grupa secinājusi, ka vajadzīga lielākas skolas būvniecība jaunā vietā uz cita pašvaldībai piederoša zemes gabala blakus bērnudārzam "Bitīte", jo tur būtu iespējams uzbūvēt daudz lielāku un mūsdienu prasībām piemērotāku skolu, kas kalpotu novada iedzīvotāju vajadzībām vēl daudzus gadus. Šie apsvērumi nesakrītot ar domes vadības viedokli, un atbilstoša lieluma skolas projekts ir pazudis no domes dienaskārtības.
"Domes priekšsēdētājs Andis Damlics skolotāju konferencē pat izteicās, ka skolēnu vecāki nedrīkst lemt par novada skolu celtniecību, jo vecāki ir tikai īslaicīgi ciemiņi šajās skolās, kamēr tur mācās viņu bērni. Laikam pirms iepriekšējām vēlēšanām skaļi postulētā apņēmība veicināt domes un novada iedzīvotāju sadarbību dažādu jautājumu risināšanā ir bijusi vien skaļi vārdi," norādīja Kalniņš.
Viņš uzsver, ka, saskārušies ar Pļavniekkalna skolas vecāku padomes aktīvi pausto nostāju, domes deputāti ķērušies pie draudiem, solot atlaist no darba gan direktori, gan visu skolotāju kolektīvu, bet nepiekāpīgo vecāku bērnu mācības uz skolas celtniecības laiku nodrošināt Ķekavas sākumskolā - otrajā maiņā. Turklāt dome ignorē vecāku un domes darbinieku veidotās darba grupas secinājumu par alternatīvām skolas atrašanās vietām un sabiedriskās apspriešanas rezultātus, uzskata vecāku pārstāvis.
Lai iebilstu pret skolas nojaukšanu, skolas vecāku padome ir nolēmusi rīkot piketu pie Ķekavas novada pašvaldības ēkas Uzvaras prospektā 1a, Baložos. Pikets plānots 15.septembrī plkst.9.30 īsi pirms domes sēdes, kurā paredzēts pieņemt lēmumu par skolas tālāko likteni.