Sīrijas jaunā valdība gatavojas uz trim mēnešiem apturēt konstitūcijas un parlamenta darbību, ziņu aģentūrai AFP ceturtdien pavēstījis jaunās valdības preses pārstāvis.
"Tiks izveidota tieslietu un cilvēktiesību komiteja, lai izskatītu konstitūciju un pēc tam izdarītu grozījumus," aģentūrai AFP sacīja Obaida Arnauts.
Pašreizējā Sīrijas konstitūcija pieņemta 2012.gadā, un tajā nav noteikts, ka islāms būtu valsts reliģija.
Jau vēstīts, ka Sīrijas nemiernieki islāmistu grupējuma "Hayat Tahrir al-Sham" vadībā svētdien ieņēma Damasku un pasludināja Asada režīma krišanu. Asads, pēc visa spriežot, aizbēdzis uz Maskavu.
Pilsoņkarā Sīrijā, kas ildzis gandrīz 14 gadus, nogalināti 500 000 cilvēku un aptuveni puse valsts iedzīvotāju bijuši spiesti pamest savas mājas. Miljoniem sīriešu ir aizbēguši no valsts.
Sīrijas nemiernieki otrdien iecēla Mohamedu al Baširu par pārejas posma valdības vadītāju līdz 1.martam. Pirms iecelšanas šajā amatā Baširs vadīja nemiernieku Glābšanas valdību Sīrijas ziemeļrietumos.
Arnauts paziņoja, ka otrdien notiks tikšanās starp "Glābšanas valdības ministriem un bijušajiem ministriem no Asada administrācijas, lai īstenotu varas nodošanu. "Šis pārejas periods ilgs trīs mēnešus," norādīja valdības pārstāvis, piebilstot, ka viņu "prioritāte ir saglabāt un aizsargāt iestādes".
Arnauts solīja, ka viņi īstenos valstī likuma varu. "Visi, kas pastrādājuši noziegumus pret Sīrijas tautu, tiks tiesāti saskaņā ar likumu," viņš piebilda.
Jautāts par reliģiskajām un personiskajām brīvībām, viņš sacīja, ka "mēs respektējam reliģisko un kultūras daudzveidību Sīrijā", piebilstot, ka tās paliks nemainīgas.
Līdz šim Sīriju, kurā vairākums iedzīvotāju ir sunnīti, ar dzelzs dūri pārvaldīja Asads, kurš pieder pie šiītu islāma alavītu atzara. Viņš sevi pozicionēja kā minoritāšu aizstāvi.