Dziesmu svētkos noģībušajiem veiks ārstu apskates

© F64

Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki, par kuriem ir informācija, ka viņiem svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā kļuvis slikti vai viņi noģībuši, saņēmuši aicinājumu veikt veselības pārbaudes vai nodot asins analīzes, Neatkarīgajai apliecināja viena no svētku dalībniecēm Liene (vārds mainīts).

Liene piedalījās svētkos kā atbalsta persona un noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā noģībusi, kas atspēko to informāciju, ka ģībuši tikai bērni. «Es saņēmu zvanu no Izglītības pārvaldes, persona, kuras vārdu neatminos, iztaujāja mani par pašsajūtu un jautāja, vai es vēlētos iziet ārsta apskati, viņa iztaujāja mani arī par visiem simptomiem,» stāsta Liene. Saruna beigusies ar to, ka persona solījusi zvanīt un informēt par turpmāko. Atceroties tās dienas notikumus, Liene ar pilnīgu pārliecību saka: es nebiju nogurusi, biju labi paēdusi, atpūtusies, jo pati nepiedalījos mēģinājumos, bet biju kā bērnu pavadītāja, taču man pēkšņi sāka sāpēt galva un es saļimu turpat uz skatuves. Lieni no skatuves noveduši apsargi un nesuši uz telti, taču visi mediķi bija aizņemti. Pamazām viņa atguvusi samaņu, guļot pie priedes, palīdzējuši tie paši apsargi. Jocīgākais bija tas, ka Liene nav jutusi kājas, nevarējusi pakustināt, un ļoti sāpējusi galva. Mediķu palīdzību nemaz neesot sagaidījusi, jo atnākuši kolēģi kopā ar Lienes meitu, kura bija ļoti satraukusies, un visi aizgājuši uz autobusu. Jau pēc tam skolā, kurā dalībnieki bija apmetušies, Lienei vēlreiz kļuvis slikti, viņai palīdzējusi skolas medicīnas persona. No došanās uz slimnīcu Liene atteikusies.

«Kādreiz dzīves laikā man ir jau kļuvis slikti, bet nekādu veselības problēmu nav,» saka sieviete, «viss notika pēkšņi. Pašlaik izskan dažādi minējumi, taču tas noteikti nav no neēšanas vai liela pārguruma. Tie noteikti bija kādi ārēji faktori.» Lienei pašai un, kā viņa novēroja, arī bērniem, kuri atguvās pēc samaņas zaudēšanas, bija drebuļi, trīcēšana, ko nevarēja apturēt. Ja Lienei piedāvās veselības apskati, viņa noteikti to izmantos.



Latvijā

Ja standarta dienā traumpunkta apmeklētāju skaits ir aptuveni 60 līdz 70, tad ziemas periodos, it sevišķi slidenajā laikā, tas var sasniegt 100 un pat vairāk pacientu, norāda Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) galvenais ārsts Andris Džeriņš.

Svarīgākais