Valsts portālā topošajiem vecākiem www.grutnieciba.lv atklāta digitālā versija īpašam kalendāram, kas palīdzēs Latvijas sievietēm ievērot savlaicīgu un regulāru medicīnisku aprūpi grūtniecības laikā.
Kalendāra autore ir ginekoloģe – endokrinoloģe Astrīda Tirāne, izdevējs ir Roche akadēmija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). «Informatīvu, izglītojošu materiālu nekad nevar būt par daudz, un man ir patiess prieks, ka šis sievietēm ērtais grūtniecības kalendārs tagad būs pieejams arī digitāli,» saka Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente Dace Matule. Īpaši būtiski, ka ar kalendāra digitālās versijas palīdzību ikviena topošā māmiņa varēs iegūt individuāli izveidotu, personalizētu pārskatu par savu grūtniecību ar būtiskākajiem laika periodiem, kad nepieciešams doties pie sava ārsta, veikt pārbaudes un izmeklējumus.
Kalendārs veidots ar projekta Izglābsim 100 bērnus gādību, kura galvenais mērķis ir veicināt perinatālās mirstības samazināšanu. Tas ir Roche akadēmijas Zinātniskās padomes atbalstīts sociālās atbildības projekts, ko organizē veselības aprūpes kompānija Roche Latvija. Kalendārs tapis, ņemot vērā projektā īstenotā pētījuma rezultātus par perinatālās mirstības gadījumiem. Pētījumā tika noskaidrots, ka pirmsdzemdību aprūpes neveikšana vai novēlota uzsākšana palielina perinatālās mirstības risku. Pētījuma rekomendāciju rezultātā tapušajā rokasgrāmatā Gribu būt māmiņa un arī grūtniecības kalendārā īpaši ir uzsvērta nepieciešamība pirmajā vizītē pie speciālista doties no sestās līdz 12. grūtniecības nedēļai.
Latvijas vadošie dzemdniecības speciālisti profesores Daces Rezebergas vadībā 2010. gadā apvienojās projektā Izglābsim 100 bērnus, lai kopīgiem spēkiem samazinātu augsto perinatālās mirstības rādītāju. Pētījumā tika noskaidrots, ka reģionos dzīvojošās grūtnieces mazāk un neregulāri dodas uz ultrasonogrāfijas izmeklējumiem, kā arī nestājas vai novēloti stājas grūtniecības uzskaitē, līdz ar to laikus netiek konstatētas augļa patoloģijas un attīstības traucējumi, kas ir vieni no galvenajiem cēloņiem augstajiem perinatālās mirstības rādītājiem. Kopš 2011. gada perinatālās mirstības rādītājs Latvijā ir samazinājies – no 9,3 gadījumiem uz 1000 jaundzimušajiem līdz 7,3 gadījumiem 2014. gadā.