Izstādes

5.jūl 2018
5.jūlijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika prezentēta vērienīga Imanta Tillera personālizstāde Ceļojums uz nekurieni, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei.
 
28.jun 2018
No 29. jūnija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aplūkojama izstāde Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi.
 
27.jun 2018
No 28. jūnija galerijā Māksla XO aplūkojama mākslinieces Ievas Iltneres jaunāko darbu izstāde Summa. Šogad arī aprit 40 gadu kopš gleznotājas pirmās izstādes, kurā viņa piedalījās, tāpēc šī personālizstāde savdabīgā veidā ir arī viņas kā gleznotājas pieredzes summa.
 
7.jun 2018
Latvijas Dabas muzejā nedēļu pirms vasaras saulgriežiem smaržos peonijas. No 13. līdz 16. jūnijam aicinām uz izstāde „Krāšņā peoniju balle”, kas organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.
 
6.jun 2018
Valsts simtgadei veltītajā 68 muzeju kopizstādē Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā soli pa solim ar dažādu eksponātu palīdzību izsekots līdzi mūsu tautas liktenim – desmit lokos. Sākot ar gadsimtiem pirms neatkarības proklamēšanas, ieskaitot nacionālo atmodu 19. gadsimtā, un beidzot ar Latvijas atgriešanos Eiropā 2004. gadā. Lietas un cilvēku dzīvesstāsti savijas grodā vēstījumā par laiku un Latviju tajā.
 
11.mai 2018
12. maijā 13:00 tirdzniecības centrā Riga Plaza tiks atklāta fotogrāfa Jāņa Deinata pilnmetrāžas spēlfilmas "Bille" aizkulišu fotoizstāde. Izstādes atklāšanā piedalīsies gan filmas režisore Ināra Kolmane, gan titullomas atveidotāja Rūta Kronberga.
 
10.mai 2018
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no 30.maija līdz 2.septembrim tiks eksponēta laikmetīgās mākslas izstāde par sieviešu krūtīm "Glandula mammae", informēja muzeja pārstāve Lienīte Šarkūna.
 
2.mai 2018
Vairāk nekā 50 000 mākslas darbu, tostarp 1885 gleznas, 7089 zīmējumi, 1228 skulptūras - tas ir ekstravagantā un ļoti ražīgā spāņu mākslinieka Pablo Pikaso atstātais mantojums. Iespaidīgos darbus vismaz vienreiz būtu jāapskata "dzīvajā".
 
26.apr 2018
No sestdienas, 28. aprīļa, Modes muzejā būs apskatāma izstāde Zelta divdesmitie, kas veltīta 20. gadsimta 20. gadiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Apskatei būs pieejami 40 tērpi – pērlītēm un akmentiņiem izšūtas zīda kleitas, bet ekspozīcijā galvenā loma būs Art Deco stila apaviem.
 
26.apr 2018
Katrs, kas ir mēģinājis audzēt gurķus, papriku, tomātus, baklažānus, zemenes, melones vai arbūzus, reiz būs saskāries ar ne tik bagātīgu ražu, kā bija cerēts. Kā izvēlēties klimatiskajiem apstākļiem piemērotas šķirnes, pareizi sagatavot augsni, cīnīties ar kaitēkļiem, un ko darīt citādāk? Piedāvā saņemt praktiķu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem semināros izstādē "Dārzs un dzīvesstils 2018" 27.–29. aprīlī!
 
19.apr 2018
Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar biedrību "Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācija" (LOEADA) no 25. līdz 29. aprīlim piedāvā apmeklēt šī gada pirmo ziedu izstādi Dabas muzejā - "Orhideju un citu eksotisko augu daudzveidība". Tajā būs apskatāmas interesantas tropisko orhideju sugas, krāšņi selekcionēti hibrīdi, kā arī citi savdabīgi un eksotiski augi.
 
18.apr 2018
No 16. aprīļa līdz 18. maijam Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ceļojošā izstāde Ceļā uz Latvijas «Holivudu». Pa nacionālā aktierkino aizsākumu pēdām Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā.
 
17.apr 2018
Galerijā Daugava atklāta Maijas Tabakas jaunāko gleznu izstāde, šonedēļ arī klajā nāk Andas Treijas veidotais albums par mākslinieci.
 
10.apr 2018
Šodien Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā tiek atklāta izstāde 1919. gads. Latvijas Republikai – 1. «Šī izstāde ir liecība tam, ka pirmajā gadā kopš Latvijas valsts dibināšanas nācijai ne tikai vajadzēja pārdzīvot politiski, ekonomiski un sociāli grūtus laikus, bet arī tam, ka tieši šajā laikā notika ļoti būtiski notikumi kultūrā, arī mākslā,» saka izstādes kuratore Elvija Pohomova.
 
27.mar 2018
Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē Latviju pārstāvēs kuratoru komanda ar paviljonu "Together and Apart" ("Kopā un atsevišķi"). Ekspozīcija pievērsīsies daudzdzīvokļu namu arhitektūrai un lomai sabiedrības organizēšanā. Izstāde aicinās vērtēt, kā šī arhitektūras tipoloģija regulē dzīvi kopā un atsevišķi — kaut arī dzīvoklis sniedz iespēju norobežoties no ārpasaules, tas vienmēr ir arī daļa no kopīgas struktūras.
 
21.mar 2018
No šodienas Mākslas muzejā Rīgas birža vienu mēnesi aplūkojama izcilā itāļu renesanses mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno glezna Svētā Katrīna no Aleksandrijas. Šī ir pirmā reize, kad Latvijā tiek eksponēts kāds no Rafaēla darbiem, turklāt šis darbs ļoti reti tiek eksponēts ārpus Itālijas.
 
21.mar 2018
Pateicoties Itālijas Markes reģionam, Itālijas vēstniecībai Latvijā un Markes Nacionālajai galerijai, no 2018. gada 21. marta līdz 22. aprīlim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izcilā itāļu renesanses mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno glezna "Svētā Katrīna no Aleksandrijas". Rafaēls Latvijā tiek eksponēts pirmo reizi.
 
15.mar 2018
Valsts policija (VP) patlaban nesaskata likumpārkāpumus mākslinieka performancē, kuras laikā vīrietim un sievietei no muguras izgriezti nelieli miesas fragmenti, kas turpat pagatavoti uz pannas un apēsti.
 
8.mar 2018
Somija savas valsts neatkarības simtgadi svinēja jau pērn. Iepazīt šīs tautas mentalitāti pašu somu skatījumā var izstādē 100 priekšmeti no Somijas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Kolekcija rāda dinamisko un radošo valsts attīstības ceļu, pa kuru somi atnākuši līdz mūsdienām.
 
1.mar 2018
No rītdienas, 2. marta, Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma gleznotājas Sandras Krastiņas personālizstāde Būs jārunā. Izstādē apvienotas pēdējo trīs gadu laikā tapušas gleznas, jo «viena tēma ierosina nākamo, un tādējādi jaunā tēma patiesībā dīgusi un nobriedusi jau iepriekšējās izstādes laikā».
 
1.mar 2018
Aleksandrs Seržants ir mākslinieks. Viņa darbi tikuši izstādīti Rīgā, Amsterdamā, Maskavā, Belgradā, Ļeņingradā, dažādās Vācijas pilsētās.
 
6.feb 2018
Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa līdz 18. martam apskatāma starpdisciplināra izstāde CILME/audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē.