Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt P.S.Kultūra \ Izstādes

Izstādē "Dārzs un dzīvesstils 2018" piedāvā atklāt labas ražas noslēpumus

© Publicitātes foto

Katrs, kas ir mēģinājis audzēt gurķus, papriku, tomātus, baklažānus, zemenes, melones vai arbūzus, reiz būs saskāries ar ne tik bagātīgu ražu, kā bija cerēts. Kā izvēlēties klimatiskajiem apstākļiem piemērotas šķirnes, pareizi sagatavot augsni, cīnīties ar kaitēkļiem, un ko darīt citādāk? Piedāvā saņemt praktiķu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem semināros izstādē "Dārzs un dzīvesstils 2018" 27.–29. aprīlī!

Visās trīs dienās uz izstādes “Dārzs un dzīvesstils 2018” atvērtās skatuves hallē Nr. 1 notiks Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba “Tomāts” organizētie semināri par dažādu augu audzēšanu un kopšanu. Lai pašu audzētā raža būtu izdevusies un nestu gaidītos augļus, ikvienam noderēs kluba “Tomāts” biedru un valdes locekļu - dārzkopju ar daudzu gadu pieredzi - padomi! Semināri notiks latviešu un krievu valodā.

Aktuālie dārza darbi pavasarī

Sliktas ražas iemesls ne vienmēr ir nepareizi izvēlēta šķirne un nepareiza kopšana. Kā atklāj Dārzkopības institūta pētniece Valentīna Pole, tad daudzi pieļauj kļūdas jau pašos pamatos - augsnes sagatavošanā un mēslošanā. V. Pole interesentus iepazīstinās ar biežāk pieļautajām kļūdām, dos padomus augsnes sagatavošanā un stāstīs par tās pamatotu mēslošanu - vai izvēlēties dabīgo mēslojumu vai tomēr minerālmēslojumu. Tāpat seminārā varēs uzzināt, kā ierobežot kraupi, bumbieru rūsu, ķiršu mušu, laputis un citus kaitēkļus. Seminārs notiks sestdien, 28. aprīlī, plkst. 16.00.

Lai zemenes būtu saldas un sulīgas!

Teju katrs, kam ir piemājas dārziņš, kādreiz ir stādījis zemenes un nepacietīgi gaidījis saldo augļu ražu, tomēr reizēm ogas ir maz, turklāt tās nav saldas un sulīgas. Valdis Pūliņš ir pieredzējis zemeņu audzētājs, kurš sestdien, 29. aprīlī, plkst. 11.00 seminārā ar prieku atklās zemeņu audzēšanas knifiņus, stāstīs, kad vislabāk stādīt zemes, kā tās pareizi kopt un kā cīnīties pret slimībām. Varēs arī uzzināt, kuras ir Latvijas apstākļiem ieteicamākās šķirnes.

Paprikas, aso piparu un baklažānu audzēšana

Latvijā ļoti veiksmīgi var izaudzēt arī baklažānus, papriku un asos piparus, tikai ir vēlams ievērot dažus priekšnosacījumus. Maija Čerjaka piektdien, 27. aprīlī, plkst. 14.00 seminārā atklās, kuras šķirnes ir piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem, un stāstīs par krūmu veidošanu. Neizpaliks arī aktuālā tēma - kā cīnīties ar kaitēkļiem un slimībām! Turklāt par baklažānu audzēšanu no sēkliņas līdz pat ražai piektdien, 27. aprīlī, plkst. 12.40 stāstīs arī Ludmila Kodzasova.

Augi tavai veselībai

Vai tu zini, kuriem veselības augiem noteikti vajadzētu atrasties tavā istabā? Ja vēlies to uzzināt, tad piektdien, 27. aprīlī, plkst. 16.40 apmeklē ārstniecības augu pazinējas Sarmas Žarčinskas semināru, kurā viņa stāstīs par dabiskajiem glābējlīdzekļiem vīrusu laikā - gan istabas augiem, gan dārza augiem un to izmantošanu. Savukārt tie, kuri mīl audzēt un ēst ķirbjus, sestdien, 28. aprīlī, plkst. 12.00 varēs uzzināt par šīs lielās ogas labumu veselībai.

Meloņu un arbūzu audzēšana

Lai gan melones un arbūzi ir Latvijai ne visai tipiski augi, tomēr daudzi kāro tos izaudzēt. Valentīna Cuznetova iesaka melones un arbūzus audzēt laukā uz piecu slāņu kaudzēm. Ko tas nozīmē? Un kā to darīt? To varēs uzzināt seminārā, kas notiks sestdien, 28. aprīlī, plkst. 14.40. V. Cuznetova pastāstīs arī par Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotākajām šķirnēm.

Eksotika tavā dārzā

Ja vēlies izmēģināt izaudzēt ko jaunu un eksotisku, kā, piemēram, momordiku, tladiantu, melotriju, kivano vai zemes mandeles , tad sev noderīgu informāciju noteikti saņemsi Irinas Hruškajas vadītajā seminārā piektdien, 27. aprīlī, plkst. 15.20. Savukārt, ja vēlies uzzināt par eksotiskajiem pipariem - no adžikas šķirnes līdz pat skorpiona šķirnei -, tad dodies uz I. Hruškajas semināru sestdien, 28. aprīlī, plkst. 13.20.

Kā zināms, no 27. līdz 29. aprīlim Ķīpsalā notiks dārzkopības izstāde “Dārzs un dzīvesstils 2018”, kura apmeklētājus priecēs ne tikai ar plašu un daudzveidīgu preču piedāvājumu, bet arī ar noderīgiem semināriem, tehnikas demonstrācijām un izmēģinājumiem, konkursiem un festivālu trīs dienu garumā! Apvieno lietderīgo ar patīkamo - nāc uz izstādi “Dārzs un dzīvesstils”!

Izstādes darbalaiks:

  1. aprīlī 12.00-19.00
  2. aprīlī 10.00-18.00
  3. aprīlī 10.00-17.00

Izstādi “Dārzs un dzīvesstils” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Ieejas biļešu cenas:

Ieejas biļete - 2,00 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) - 5 EUR

Bērniem līdz 7 gadu vecumam - bez maksas

Autostāvvieta - 2 EUR

Izstāžu centra Ķīpsalā autostāvvietā un biļešu kasēs ir iespējams norēķināties tikai skaidrā naudā.