Tiesa noraida KPMG Baltics prasību piedzīt no EM 6000 eiro

© Kaspars Krafts/F64

Administratīvā rajona tiesa noraidījusi uzņēmuma SIA "KPMG Baltics" pieteikumu par Ekonomikas ministrijas (EM) Iepirkumu komisijas lēmuma un mantisko zaudējumu 6000 eiro atlīdzināšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Spriedumu var pārsūdzēt Augstākajā tiesā viena mēneša laikā no tā noformēšanas dienas.

EM iepirkumā izraudzījās kompāniju, kas sagatavos pētījumu par atkrastes vēja parku veidošanas konkursu rīkošanu. Tiesā saņemts "KPMG Baltics" pieteikums par EM iepirkumu komisijas 1.jūnija lēmumu, ar kuru iepirkumā par uzvarētāju atzīta personu apvienība "Civitta". Uzņēmums lūdz tiesu šo lēmumu atzīt par prettiesisku un uzlikt pienākumu EM atlīdzināt uzņēmumam zaudējumus negūtās peļņas veidā 6000 eiro apmērā.

No pieteikuma un tam pievienotajiem dokumentiem, kā arī Elektronisko iepirkumu sistēmā un Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā pieejamās informācijas izriet, ka EM Publisko iepirkumu likuma 9.panta kārtībā 11.maijā izsludināja iepirkumu "Pētījums par pretendentu kvalifikācijas un pieteikuma vērtēšanas kritēriju analīzi konkursā par licences piešķiršanu laukuma jūrā izmantošanai atkrastes vēja enerģijas iegūšanai".

Par uzvarētāju iepirkumā atzīta "Civitta" un nolemts nevērtēt "KPMG Baltics" piedāvājumu, pret ko "KPMG Baltics" iebilst.

Ņemot vērā, ka līgums ar uzvarētāju iepirkumā jau noslēgts, tiesa var vērtēt vienīgi minētā lēmuma prettiesiskumu, kā to arī lūgusi pieteicēja, prasījumu pamatojot ar zaudējumu atlīdzinājumu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka pērn "KPMG Baltics" pieder Zviedrijā reģistrētam uzņēmumam "KPMG AB", savukārt no "Civitta" 51% pieder Igaunija reģistrētam uzņēmumam "Civitta International", bet 49% - Lietuvas uzņēmumam "UAB Entra Holdings".

Ekonomika

Beidzot virspusē izlauzusies problēma, par kuru mēnešiem ilgi runāja tikai anonīmi speciālisti: skandināvu akcionāri bremzē ne tikai Latvijas telekomunikāciju un IT sektoru, bet neļauj attīstīties kritiski svarīgām aizsardzības tehnoloģijām, kuras mūsdienās turklāt ir perspektīvs biznesa virziens.

Svarīgākais