Viedoklis

18.jun 2020
Kā Latvijas slavenības pavadījušas pandēmijas un izolācijas laiku? Galvā pāršķirtot pēdējo mēnešu dzeltenās preses lappuses, pirmais, kas ienāk prātā, - pārcēlušās uz laukiem. Rodas jautājums, vai Rīgā arī kāds paliks?
15.jun 2020
Pagājušajā nedēļā atklājās, ka viena burta dēļ saldējuma nosaukums var burtiski "izstarot" rasismu. Krustugunīs nonāca Rūjienas saldējuma ražotā produkta "Blacky" (Melnītis) nosaukums - politiķe saskatīja rasismu un uzrakstīja sūdzību...
12.jun 2020
Lai gan maija mēnesis šogad bijis viens no vēsākajiem, kāds pēdējo gadu laikā piedzīvots, vasara Latvijā sākusies ar patiešām siltu laiku. Tas, protams, liek arī izvēlēties ne vien šādiem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, bet arī aizdomāties, vai vasaru sagaidām tādā formā, kā iepriekš vēlējāmies.
11.jun 2020
Grūtniecība noteikti ir viens no īpašākajiem dzīves posmiem sievietes dzīvē. Tas maina ķermeni, dzīves uztveri, vērtību skalu - būtībā visu. Taču, ko no tā visa atļaut redzēt mums pārējiem?
10.jun 2020
Izglītības ministre un izglītības nozare sēž katrs savā ziloņkaula tornī. Un kāpt lejā nedomā. Izskatās, ka nolēmuši pat nesarunāties, tikai sabļaustīties dažādās platformās, sākot no medijiem un beidzot ar Saeimas komisiju.
5.jun 2020
Veselīga uztura tēma savu popularitāti nezaudē, pat vēl vairāk - turpina uzņemt apgriezienus. Arvien vairāk cilvēku cenšas dzīvot veselīgāk - ēst veselīgāk. Taču lielajā informācijas gūzmā par to, kas ir veselīgi un kas nav, mēs viegli varam apjukt, jo diemžēl produktu ražotāji veselīgā uztura tēmu mēdz izmanto mums, parastajiem patērētājiem, gaužām "neveselīgā" veidā.
4.jun 2020
"Labi domāts- slikti sanācis!" Tieši tā ar pašas "Amoralle" vadītājas Ineses Ozolas vārdiem varētu raksturot rezonansi, ko sociālajos tīklos Latvijā radīja kompānijas publicētais video, kurā zināmas dāmas vienojas Džona Lenona dziesmā "Imagine". Iespējams, ņemot vērā globālos notikumus šis gluži nebija īstais laiks šāda veida publicitātei.
3.jun 2020
Kādas laimīgas sejas, mirdzošas acis. Premjers un koalīcijas politiķi burtiski staro TV ekrānos: beidzot var darīt kaut ko jēdzīgu - dalīt lielo naudu! Ne vairs pa pārdesmit eiro visādiem pabalstu lūdzējiem, kas knapi elpo, bet gan grozīt kārtīgus miljonus. Prieks!
1.jun 2020
Līdz ar pandēmiju darbu zaudēja daudzi, īpaši tie, kuru nodarbošanās saistīta ar tūrismu, viesmīlību un satiksmi. Uz pauzes nolikta arī izklaides un kultūras joma. Jau pāris mēnešus apspriesta tēma ir aktieru atlaišana no teātriem, kuru dzīvu uztur aizvainojums, šoks un atbildes meklēšana uz jautājumu - kā un kurš spēj izmērīt mākslinieka talantu?
29.mai 2020
Laika un pārtikas produktu taupīšanas dēļ bieži vien izvēlamies uzsildīt iepriekšējās dienas vakariņas arī nākamajā dienā. Tāpat galvassāpes rada pāri palikušais ēdiens pēc viesībām. Ko ar to iesākt un pēc kā tas garšos? Varbūt to izmest?
28.mai 2020
Latvija un visa pasaule turpina cīnīties ar Covid-19, un pagaidām rezultāti rāda, ka Eiropai un ASV ar šīs sērgas ierobežošanu sokas labāk, tomēr milzīgu jaunu saslimšanas vilni pašlaik pieredz Dienvidamerika, līdz ar to kopējais saslimušo skaits pēdējās dienās sasniedzis rekordu. Joprojām ir milzīgi riski slimības izplatībai vairākās lielās Āfrikas un Āzijas valstīs, kā ,piemēram, Indijā vai Nigērijā, kur slimība tikai sāk uzņemt ātrumu. Irānas piemērs rāda, ka kārtīgi neieviešot stingras procedūras slimības ierobežošanai, slimība pēc īsa laika var nākt atpakaļ ar jaunu spēku. Lielākā daļa pētnieku ir atzinuši, ka šo slimību nebūs iespējams apturēt tās sākumposmā, līdzīgi kā tas bija ar SARS, līdz ar to, pie normālas dzīves varēs atgriezties tikai pēc vakcīnas izgudrošanas.
28.mai 2020
Laikam jau cilvēkus jaunā koronavīrusa aspektā var iedalīt divās daļās. Ir tie, kuriem ir apnicis viss, kas saistīts ar vīrusu, ierobežojumiem, noteikumiem, un tie, kas, pat neskatoties uz vīrusa izplatības mazināšanās tempiem, ar piesardzību skatās uz dzīves atsākšanu ierastajos tempos un apstākļos, es teiktu, pat mazliet paranoiski. Vai tas ir uz ilgu laiku?
28.mai 2020
Šajās dienās Ministru Kabinets pieņem noteikumus par „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”.
25.mai 2020
Kur nu vēl labāki apstākļi astroloģiskām analīzēm, pareģojumiem un pat dažādām "pesteļošanām", kad visi esam nedaudz apjukuši jaunā koronavīrusa pandēmijas radītajā jūklī? Kam taisnība? Kam ticēt? Vai vispār ticēt?
23.mai 2020
Mūsdienās arvien lielāku popularitāti iemanto dažādas produktu un ēdienu alternatīvas, kuras, iespējams, spēj veiksmīgi aizstāt mums līdz šim tik ierastos produktus. Man ārkārtīgi interesanti šķiet uzturā ieviest risinājumus, kas līdz šim bijuši aktuāli, piemēram, vegāniem. Nē, es neaicinu par tādiem kļūt, bet gan paskatīties, cik patiesībā produktu un ēdienu gatavošanas pasaule ir daudzveidīga.
21.mai 2020
Covid-19 krīze nav žēlojusi teju nevienu nozari, arī tūrisma un viesmīlības nozare dabūja pamatīgu sitienu. Kamēr gan valdības vīri, gan nozares pārstāvji kaļ plānus, kā glābt kafejnīcas un restorānus, mēs, parastie iedzīvotāji, varam palīdzēt jau tagad.
18.mai 2020
2.maija vakars daudziem Latvijas iedzīvotājiem paliks atmiņā ar vēsti, ka debesīs virs Latvijas nekontrolēti lido drons. Kamēr daži toreiz pēc ziņas parādīšanās steidza ironizēt, cik gan tas ir neparasti un, iespējams, pat smieklīgi, tikmēr citi atgādināja, ka šāds nekontrolēti lidojošs objekts tomēr rada raizes. 10 dienas vēlāk pazudušā drona īpašnieks paziņoja, ka pārtrauc tā meklēšanu, tomēr, iespējams, laimīgas sagadīšanās dēļ to aizvadītajā nedēļas nogalē izdevās atrast.
14.mai 2020
Aizvadītajā nedēļas nogalē vienmēr acīgajos sociālajos tīklos radās jauns skandāliņš, kuru ķēra komentēt jebkurš "čivinātājs" - veselības ministres Ilzes Viņķeles iejušanās dīdžeja tēlā un neglaimojošo žestu parādīšanās kādas dziesmas laikā.
13.mai 2020
Atbildot uz Ilzes Spriņģes rakstu par "Сприньге: где же голос нового русского поколения? Я его не слышу" un citu autoru rakstiem un komentāriem par 9. maija pasākumiem un krievu kopienu. Gribu publicēt sekojošo atklāto vēstuli saviem vienaudžiem latviešiem:
13.mai 2020
Pienācis brīdis, kad tauta ir sapratusi – medicīnai valdība un ierēdņi naudu vienmēr devuši pārlieku maz, bet novārdzinātā veselības aprūpe ar nepietiekamiem resursiem ir vienīgais glābiņš pandēmijā.