Veselība

13.jūl 2020
Uztura speciālists Kriss Gunnars portālā "Healthline" nosaucis veselīgākos produktus, kas ne tikai uzlabos mūsu pašsajūtu, bet arī ir neticami gardi.
12.jūl 2020
Protams, mājās visam nav jābūt sterilam, bet ir virkne nosacījumu, ko būtu vēlams likt aiz auss. Viens no tiem – kā mazgāt veļu ikdienā un kā – ja mājās ir kādas infekcijas slimības pacients. Apzināmies, ka pandēmija joprojām nav mitējusies, taču jau šobrīd skaidrs, ka, pat to apturot, būs vairākās mācības, kas būtiski iespaidos mūsu dzīvi. Viena no tām ir attieksme pret ikdienas higiēnu.
11.jūl 2020
Saules staru un karstā laika baudīšana ir neatņemama vasaras sastāvdaļa, tomēr jāņem vērā, ka pārāk ilga atrašanās tiešos saules staros vai nevēdinātās karstās telpās var izraisīt saules vai karstuma dūrienus, kuri atsevišķos gadījumos var būt pat letāli. Par saules un karstuma dūrienu pazīmēm, riska grupām un vēlamo rīcību ķermeņa pārkaršanas gadījumā stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Ilze Priedniece.
10.jūl 2020
Bieži vien mūsu izsalkumam nav saistības ar ēdiena daudzumu, cik ar tā kvalitāti. Daudziem ēdieniem, kuri citādi varbūt pat ir veselīgi, trūkst noteiktu proteīnu un šķiedrvielu, atstājot mūs izsalkušus. "Bright Side" uzskaitījis produktus, kas patiesībā liks mums sajust lielāku izsalkumu.
9.jūl 2020
Daudzas mājās esošās lietas patiesībā ar laiku var kļūt par mūsu lielākajām ienaidniecēm. "Bright Side" nosaucis 7 sadzīves priekšmetus, kas ar laiku var kaitēt mūsu veselībai, ja nerīkojamies pareizi.
8.jūl 2020
Vasara mudina kļūt aktīvākiem. Vēlamies vairāk laika pavadīt ārpus mājas un izklaidi meklēt svaigā gaisā. Lai arī kāds būtu izvēlētās aktivitātes veids, farmaceite Zane Melberga dalās praktiskos padomos, kam vasarā nepieciešams vērst papildu uzmanību, lai neciestu ne veselība, ne noskaņojums.
7.jūl 2020
Daudzi "veselīgi" produkti patiesībā sevī slēpj iespaidīgu cukura daudzumu. Portāls "Healthline" uzskatījis dažus no tiem. Iespējams, ikdienā apēd daudz vairāk cukura, to nemaz nepamanot.
6.jūl 2020
No vienas puses, uztura speciālisti uzskata, ka veselam cilvēkam atteikties no gaļas nav pamata, no otras – ar pārmērīgu gaļas patēriņu saista paaugstinātu vēža risku. Uztura speciāliste Guna Rijkure atgādina, ko par veselīgu gaļas patēriņu jāzina grilēšanas sezonas pašā karstumā, savukārt farmaceite Līga Cīrule atgādina par piesardzības pasākumiem, lai izvairītos no pārtikas saindēšanās.
6.jūl 2020
Uztura speciālists Kriss Gunnars portālā "Healthline" nosaucis veselīgākos produktus, kas ne tikai uzlabos mūsu pašsajūtu, bet arī ir neticami gardi.
5.jūl 2020
“Paliec mājās”. Šāds sauklis Latvija bija ārkārtīgi populārs visas Covid-19 ārkārtas situācijas laikā. Tomēr, iespējams, kādam vēža pacientiem šis sauklis izrādījies pārāk draudošs. Sākoties ārkārtas stāvoklim, dažās klīnikās pacientu plūsma diagnostikas nodaļās samazinājās pat par 30-50%. Tas skaidrojams ar cilvēku bailēm inficēties. Diemžēl šis lēmums palikt mājās daudziem varētu būt rezultējies ar vēža diagnostiku vēlākā slimības stadijā, kas nopietni ietekmē ārstēšanos.
5.jūl 2020
Krievijā pazīstams dietologs Mihails Ginzburgs pauda uzskatu, ka paaugstinātu holesterīna līmeni organismā var normalizēt ar ēdiena palīdzību, vēsta "topnews.ru".
5.jūl 2020
Ārste dietoloģe nosaukusi zupu, kas ir kaitīga cilvēka veselībai, bet atsevišķos gadījumos var būt pat bīstama, raksta "podrobnosti.ua".
5.jūl 2020
Eksperti brīdina, ka arī vasarā jārūpējas par imunitāti! Reti kam tas ienāk prātā, taču vasarā infekciju ir vieglāk noķert nekā aukstā laikā. Aukstie dzērieni, gaisa kondicionēšana, caurvējš, peldēšanās dīķos - tās ir potenciālās iespējas saslimt. Kā rūpēties par imunitāti un vienlaikus pareizi sagatavoties rudenim un ziemai?
4.jūl 2020
Sāpes kaklā, iesnas un savilkta spranda – vasarā šīs ir tipiskas problēmas, ar ko nākas sastapties pārlieku kraso temperatūras svārstību dēļ, kas rodas, ja no saules sasildīta gaisa nokļūstam kondicioniera atdzesētā birojā, veikalā vai transportlīdzeklī. Kondicionieris pats par sevi nav bīstams, taču ir pāris priekšnoteikumi, kas jāņem vērā, lai neradītu kaitējumu savai veselībai. Vairāk par tiem stāsta ģimenes ārsts Iļja Meniss, savukārt aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kāpēc strauja kakla muskuļu atvēsināšana ir bīstama veselībai.
4.jūl 2020
Krievijā pazīstamais ārsts un TV raidījumu vadītājs Jevgēnijs Komarovskis atklājis vienkāršu veidu, kā pārciest karstās vasaras dienas.
4.jūl 2020
Cīņā ar liekajiem kilogramiem ir svarīgi ne tikai tas, kas tiek apēsts, bet arī tas, kas tiek izdzerts. Izrādās, ar tēju palīdzību var kontrolēt apetīti, raksta "Goodhouse".
4.jūl 2020
Ja cilvēka ēdienkartē šašliks ir pārāk bieži, var rasties onokolģisko slimību attīstības risks. Tā pauda diotoloģe Marina Makiša Krievijas TV ēterā.
3.jūl 2020
“Pirms mesties aizraujošā vasaras piedzīvojumā vai neierastas slodzes lauku darbos brīvdienās, ir jāievēro piesardzība. Pretējā gadījumā – trauma ir garantēta,” uzskata VCA traumatologs ortopēds, vertebrologs Dmitrijs Kirejevs.
2.jūl 2020
Šie produkti parasti mūs kārdina no veikalu plauktiem un saldētavām. Ātri, viegli un garšīgi. Taču tik ļoti neveselīgi. Uzzini, kādas ir iespējamās veselīgās alternatīvas, lai, iespējams, tieši šovasr mainītu savus ēšanas paradumus.
1.jūl 2020
Jūnija otrā puse cilvēkus priecēja ar īpaši saulainu un karstu laiku, kas tā vien vilināja doties uz pludmali baudīt saules starus. Tomēr, lai karsto laikapstākļu baudīšana neradītu veselības riskus, svarīgi bija atcerēties ne vien par piemērotu apģērbu, saules brillēm un ūdens uzņemšanu, bet arī saules aizsargkrēma lietošanu. Pēc divu nedēļu ilgās svelmes jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka saules aizsargkrēmu joprojām nelieto 31% iedzīvotāju, 47% saules aizsargkrēmu lieto pirms došanās uz pludmali, 19% - atpūšoties pie dabas, 12% - uzturoties dārzā, 5% - makšķerējot, bet tikai 17% aizsargkrēmu lieto vienmēr, kad atrodas saulē. Salīdzinājumā ar 2019.gada vasaras datiem, kad saules aizsargkrēmu kopumā nelietoja 45% iedzīvotāju, šīs vasaras pētījuma rezultāti parāda ievērojamu uzlabojumu.