Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) īsteno kampaņu, kuras ietvaros vērš iedzīvotāju uzmanību uz svarīgiem pārtikas drošības aspektiem. Viena no tēmām, kas tiek aktualizēta Latvijā, ir par akrilamīdu.
“Grūti koncentrēties”, “jūtos noguris arī pēc ilgas gulēšanas”, “vairāk raudu”, “nejūtu dzīvesprieku”, “katru dienu jūtos nomākts bez iemesla” – tās ir frāzes, kas izskan ārsta kabinetā, runājot par iespējamo diagnozi – depresiju.
Valrieksti ir bagāti ar taukskābēm, antioksidantiem un šķiedrvielām, taču regulāra to lietošana var kaitēt veselībai, skaidroja dietoloģe un uztura speciāliste Laurena Manakere medijam Eat This, Not That.
Islandes zinātnieki nonākuši pie secinājuma, ka ziemas tematikas filmu skatīšanās ir nevēlama tiem cilvēkiem, kas cenšas zaudēt svaru. To skatīšanās var izraisīt tieksmi pēc neveselīga ēdiena, vēsta Daily Mail.
Kardiologs Andrejs Ērglis Gitas Vīksnes materiālā "Ir jāēd trīs reizes mazāk" izdevumā "Privātā Dzīve" runā par četriem svarīgiem skaitļiem attiecībā uz savu veselību.
Kopš Covid-19 ierobežojumu stāšanās spēkā 60% Latvijas iedzīvotāju ir pasliktinājusies emocionālā labsajūta, biežāk izjūtot tādas emocijas kā aizkaitināmība, nomāktība un raizes, liecina "Mana aptieka un Apotheka Veselības indekss" jaunākais pētījums.
Nošķaudījies, noklepojies, savārgi uz pāris dienām, un kāds noteikti pateiks: novājināta imunitāte... Tāds atzinums, kaut ne no mediķa puses dzirdēts, ikvienu sabiedē ne pa jokam. Ko nu?
Kardiologs Andrejs Ērglis Gitas Vīksnes materiālā "Ir jāēd trīs reizes mazāk" izdevumā "Privātā Dzīve" runā par alkohola lietošanas ietekmi uz organismu.
Publicēti jauna epidemioloģiskā pētījuma rezultāti, kā arī zinātnisko eksperimentu rezultāti ar dzīvniekiem un šūnām. Tie liecina, ka populārā medikamenta paracetamola lietošana grūtniecības laikā var ietekmēt augļa attīstību, liecina starptautiskās zinātnieku grupas jaunākā pētījuma dati, kas publicēti medicīnas portālā Nature Reviews Endocrinology.
Valsts operatīvā medicīniskā komisija ceturtdien nolēmusi Latvijas medicīnas nozarē izsludināt ārkārtas situāciju, aģentūrai LETA apstiprināja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Iespējams, jau piektdien, 8.oktobrī, Latvijā varētu tikt izsludināta ārkārtas situācija veselības aprūpē, bet no pirmdienas, 11.oktobra, slimnīcās tiks pārtraukta plānveida pakalpojumu sniegšana, intervijā laikrakstam "Diena" prognozē veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) kopējā gultu noslodze ir sasniegusi 95% slieksni, kas liecina, ka tuvojas nepieciešamība izsludināt ārkārtējo stāvokli veselības nozarē, atzina PSKUS Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.
Ķirbis ir viena no populārākajām rudens veltēm, kurai var atrast daž ne dažādus pielietojums. Tā ir arī ļoti veselīga oga, kas var sniegt daudz laba organismam. Izlasiet un uzziniet, kādas labās īpašības piemīt ķirbim!
Lielākā daļa cilvēku zina, ka pirms jebkura treniņa uzsākšanas ir nepieciešama 5 – 10 minūšu iesildīšanās, kas palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm. Taču daudzi nezina vai arī nepievērš pietiekamu vērību tam, ka arī pēc treniņa ir nepieciešams veikt noteiktus vingrinājumus, palīdzot ķermenim uzsākt atkopšanās procesu. Eksperts – skriešanas treneris Andris Ronimoiss skaidro, kā pareizi noslēgt treniņu, lai tas nekaitētu veselībai.
Bez minerālvielas – magnija – līdzdalības nav iespējamas vairāk nekā 300 dažādas bioķīmiskas reakcijas organismā. Kādēļ magnijs tik vajadzīgs ikvienai mūsu organisma šūnai, raksturo eksperte interniste un ortomolekulārās medicīnas speciāliste Antra Briede, kopā ar farmaceitu Vadimu Brižaņu.
Miegs tiešā veidā ietekmē mūsu dzīves kvalitāti, tāpēc izgulēties ir īpaši svarīgi. Kādi paradumi un kā guļ latvieši noskaidro veikalu tīkls "top!" aptaujā.
Starp galvenajām ēdienreizēm ietecams izvēlēties veselīgas uzkodas, taču izrādās, ka daudzas populāras izvēles patiesībā izsalkumu palielinās, skaidro svara zaudēšanas siholoģijas eksperte Jeļena Kalena.
Pēdējo 12 mēnešu laikā savu holesterīna līmeni asinīs nav mērījusi vairāk nekā puse jeb 53% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kamēr 45% šīs analīzes pēdējā gada laikā vismaz vienreiz ir veikuši, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.