Ārsts: Avokado satur kādu bīstamu vielu

© Kaspars Krafts/F64

Krievijas klīniku tīkla Atlas neirologs Igors Matsokins sacīja, ka avokado satur bīstamu toksisku vielu – persīnu. Kā tas var kaitēt organismam, eksperts skaidrojis intervijā Gazeta.Ru.

Ārsts sacīja, ka toksīns ir avokado mizā, bet tā lielākā koncentrācija ir avokado kaulā.

Matsokins uzsvēra, ka persīns neizraisa letālas sekas, bet tas negatīvi ietekmē zarnas, kā arī var izraisīr spēcīgu alerģisku reakciju, piemēram, nātreni.

Tajā pašā laikā dzīvnieku (piemēram, suņu) saindēšanās pat ar nelielu toksīna devu var izraisīt nāvi.

Taču neirologs pastāstīja arī par avokado labajām īpašībām: tā mīkstumā ir vielas, kas veicina normālu nervu sistēmas darbību.

"Piemēram, karnitīnu, folijskābi, biotīnu lieto tādu problēmu terapijā kā demence (tostarp Alcheimera slimība), neiralģija, parestēzija, polineirīts, paaugstināts garīgais nogurums un garīga atpalicība bērniem," atklāja Matsokins.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais