Valsts darba inspekcija (VDI) šodien sākusi preventīvās kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežistrādes nozares uzņēmumu pārbaudes, aģentūru LETA informēja VDI pārstāvis Aivis Vincevs.
Valsts darba inspekcija (Darba inspekcija) šī gada martā uzsāka darba aizsardzības pakalpojumu sniedzēju pārbaudes. To mērķis ir pārliecināties, vai tādi pakalpojumi kā darba vides risku novērtēšana un darba aizsardzību pasākumu plāna izstrāde tiek veikta saskaņā ar normatīvo aktu prasībām un atbilst reālajai situācijai.
Valsts darba inspekcija (Darba inspekcija) 2012. gada pirmajā pusgadā atklājusi 1575 personas, kas nodarbinātas bez rakstveida darba līguma. Tas ir par 27 procentiem vairāk nekā 2011.gada pirmajā pusgadā, kad Darba inspekcija atklāja 1245 nereģistrētus darbiniekus.
Par noziedzīgajās shēmās izmantoto fiktīvo uzņēmumu amatpersonām arvien biežāk kļūst ārvalstnieki, ne vairs tikai vietējie bezpajumtnieki, laikrakstam "Dienas Bizness" atklājusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Nellija Jezdakova.
Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotajiem datiem visbiežāk traumas, pildot darba pienākumus, tiek gūtas tādās jomās kā kokapstrāde, būvniecībā, medicīniskās palīdzības darbā, kā arī apsardzē.
Tiešus draudus dzīvībai nevaram konstatēt, tomēr būvobjektā ir jāsakārto elementāras lietas, pēc reida Daugavgrīvas un K. Valdemāra ielas satiksmes mezgla rekonstrukcijas būvobjektā Neatkarīgajai atzīst Valsts darba inspekcijas (VDI) vecākā inspektore Mārīte Mčedlišvili.
Valsts darba inspekcija (Darba inspekcija) šī gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinājumā ar tādu pašu periodu 2011.gadā, atklājusi par 10 procentiem vairāk ēnstrādnieku. Šogad atklāti 1127 bez rakstveida darba līguma nodarbinātie, savukārt pērn to bijis 1011, liecina Darba inspekcijas operatīvie dati.
Sākoties būvsezonai, Valsts darba inspekcija (turpmāk - Darba inspekcija) šodien uzsāk ikgadējo būvniecības objektu pārbaudi. Būvniecības nozare joprojām ir pieskaitāma pie paaugstināta riska nozarēm saistībā gan ar nereģistrēto nodarbinātību, gan arī darba aizsardzības pārkāpumiem.
Valsts darba inspekcija šodien ir pabeigusi nelaimes gadījuma, kas notika š. g. 18.janvārī un kurā dzīvību zaudēja divi uzņēmuma "Liepājas metalurgs" nodarbinātie, izmeklēšanu.
Valsts darba inspekcija ir konstatējusi, ka daļa elektroniskajos masu medijos nodarbināto strādā, nenoslēdzot rakstveida darba līgumu. To vietā tiek slēgti tā saucamie uzņēmuma vai autoratlīdzības līgumi, tādējādi nenodrošinot nodarbinātajiem sociālās garantijas, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām.
2011. gadā salīdzinājumā ar 2010. gadu par 32% pieaudzis letālo nelaimes gadījumu skaits darbā, kā rezultātā 2011. gadā dzīvību darba vietā zaudējuši 33 strādājošie.
Valsts darba inspekcija (VDI) šogad 11 mēnešos atklāja 2676 ēnstrādniekus, kas ir 2,1 reizi vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, aģentūrai BNS pavēstīja VDI sabiedrisko attiecību speciālists Aivis Vincevs.
Lai gan vasarā Labklājības ministrija (LM) nāca klajā ar ierosinājumu līdz gada beigām apvienot Valsts darba inspekciju (VDI) un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI), izveidojot Darba un sociālo lietu inspekciju, tas tomēr tik drīz vēl nenotiks, jo jaunā labklājības ministre nolēmusi par šo jautājumu vēl rīkot diskusijas.
Valsts darba inspekcijas apkopotā informācija liecina, ka nelaimes gadījumu skaits darba vietās šī gada desmit mēnešos, salīdzinājumā ar pērnā gada tādu pašu periodu, ir pieaudzis. Ja 2010. gada 10 mēnešos reģistrēti 957, tostarp 131 smags un 20 letāli nelaimes gadījumi, tad šogad - 1164 nelaimes gadījumi, tostarp – 167 smagi un – 33 letāli nelaimes gadījumi. Rīgas reģionā vien reģistrēti 658 darbā notikuši nelaimes gadījumi.
Valsts darba inspekcija (VDI) konstatējusi, ka pērn uzņēmumos bez rakstveidā noslēgta darba līguma nodarbināti 29 bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam, un uzņēmumiem par to piemēroti 12 administratīvie sodi 19 250 latu apmērā, informē VDI pārstāvis Aivis Vincevs.
Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā darba aizsardzības diena. Pēc Starptautiskās darba organizācijas datiem ik gadu visā pasaulē darba vietās notikušos nelaimes gadījumos vai no slimībām, ko izraisījuši darba vides kaitīgie faktori, iet bojā aptuveni 2,3 miljoni cilvēku.