Vakcinācija pret vīrusu infekcijas slimībām ir solidaritātes akts, komentējot smagnējo vakcināciju pret Covid-19, konferencē Stokholmā vērtēja Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Pjotrs Kramazs.
Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par prettiesiska labuma nodošanu ar starpnieku valsts institūcijas pilnvarotajai personai, kura nav valsts amatpersona, lai tā, izmantojot savas pilnvaras, E-veselības sistēmā ievadītu apzināti nepatiesus datus par it kā notikušu vakcināciju pret Covid-19, un apsūdzētais saņemtu sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu. Apsūdzība uzrādīta arī par šī viltotā vakcinācijas sertifikāta vairākkārtīgu izmantošanu Covid-19 infekcijas laikā.
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumus izmaksāt 15 000 eiro kompensācijās par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientiem nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) izstrādātais rīkojuma projekts, kas šodien atbalstīts valdībā.
Pirms diviem gadiem Latvija dāvinājumā no Lietuvas saņēma Covid-19 vakcīnas ar domu, ka, tiklīdz Lietuva pieprasīs, Latvijai būs vakcīnas jāatdod. Ņemot vērā lielo vakcīnu pārpalikumu, Lietuva, protams, vakcīnas neatprasīs, taču valdībai bija jāpieņem īpašs lēmums šajā jautājumā, ko Ministru kabinets arī vakar paveica.
Pašlaik ir skaidrs, ka Latvija nevarēs pilnībā atteikties no pieteiktajām vakcīnām, kā arī nevarēs par šo naudu iegādāties citas zāles, jo tam nepiekrīt farmācijas uzņēmums, liecina “Neatkarīgās” rīcībā esošā informācija. Tomēr ir arī kāda laba ziņa: visas pieteiktās vakcīnas nebūs jāizpērk, un tas nebūs jādara viena gada laikā.
Šogad valsts budžetā ir paredzēti vairāk nekā 63 miljoni eiro aptuveni četru miljonu jaunu kovida vakcīnu devu iegādei. Tā kā vakcinēties gribošo cilvēku skaits valstī sarūk teju ģeometriskā progresijā, rodas jautājums – vai pastāv iespēja lauzt šos, iespējams, bezatbildīgi vai tīši noslēgtos līgumus ar vakcīnu ražotājiem?
Zāļu valsts aģentūra līdz šim pieņēmusi lēmumu kompensācijās par Covid-19 vakcinācijas radīto zaudējumu izmaksāt jau vairāk nekā 300 tūkstošus eiro. Divos gadījumos tā ir bijusi maksimālā summa, ko var izmaksāt par smagu veselībai nodarītu kaitējumu vakcīnas dēļ. Zāļu valsts aģentūras izskatīšanā pašlaik ir vēl 25 pieteikumi kompensācijai.
Janvāra sākumā Latvijā pamata vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītājs bija 69,2% no kopējā iedzīvotāju skaita, kas ir ļoti tuvu vēlamajam sabiedrības vakcinācijas pārklājuma rādītājam - 70% - un vidējam Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) rādītājam - 73%, teikts Veselības ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība.
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumus izmaksāt 30 000 eiro kompensācijas par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) izstrādātais informatīvais ziņojums, kuru otrdien atbalstīja valdībā.
Veselības ministre Līga Meņģelsone vienojusies ar Imunizācijas valsts padomi (IVP) regulāri tikties, lai pārrunātu aktualitātes, kā arī imunizācijas kalendāru un valsts nodrošināto vakcināciju iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
Kopumā ikgadēju vakcināciju pret Covid-19 sliektos atbalstīt 30% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (jā – 12%, drīzāk jā – 18%), tā secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, janvārī aptaujājot vairāk nekā 1600 respondentu.
Pētījumi par sekām saistībā ar vakcinēšanās pasākumiem pret Covid-19 pasaulē jau ir uzsākti, taču ņemot vērā, ka gan pētījumi, gan vakcinācijas process turpinās, vēl pāragri spriest par blaknēm, TV24 raidījumā “Dienas personība” norāda profesore, infektoloģe Angelika Krūmiņa.
Eiropas Komisija apstiprinājusi divas jau līdz šim zāļu tirgū esošas vakcīnas pret Covid-19 lietošanai zīdaiņiem. Skaļa un nepārprotama aicinājuma vakcinēt zīdaiņus un mazus bērnus pret Covid-19 nav, taču eksperti iesaka vecākiem konsultēties ar pediatru un ģimenes ārstu, jo, iespējams, ir situācijas, kad vakcinācija pret Covid-19 būtu ieteicama.
Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi uzņēmumu "Pfizer-BioNTech" un "Moderna" vakcīnu pret Covid-19 lietošanu bērniem no sešu mēnešu vecuma, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
Vakcinācijas iestādēs no 21.novembra vakcinēties ar valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu varēs arī bērni līdz 17 gadiem un pieaugušie no 50 gadiem atbilstoši iestādē pieejamo vakcīnu daudzumam racionālas vakcīnas izmantošanas nolūkā, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Covid-19 vakcīnu "VidPrevtyn Beta", kas paredzēta lietošanai balstvakcinācijā pieaugušajiem, kuri iepriekš saņēmuši mRNS vai adenovīrusa vektora Covid-19 vakcīnu, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
Valdība pieņēmusi lēmumu jau trīs Covid-19 vakcinācijas kompensācijas lietās, kopumā no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tam atvēlot vairāk nekā 150 000 eiro.
Šonedēļ ar īsziņas starpniecību tiks sākta senioru aicināšana vakcinēties pret Covid-19 un gripu, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
Lai arī Covid-19 izplatība pašlaik samazinās, epidemiologu prognozes liecina, ka, sākoties rudenim un gripas sezonai, gan Covid-19, gan citi vīrusi var aktivizēties. Tāpēc epidemiologi aicina vakcinēties gan pret Covid-19, gan gripu.
Pieaugot iedzīvotāju saslimstībai ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina iedzīvotājus neatlikt vakcināciju pret gripu un Covid-19, aģentūru LETA informēja SPKC vecākais komunikācijas speciālists Gints Georgs Muraševs.