Pagājušajā gadā reģistrēto firmu nosaukumiem to dibinātāji izvēlējušies arī Latvijā populāru mūziķu dziesmu un grupu nosaukumus. Mūziķi ļaunu prātu netur un novēl – lai jau uzņēmējiem veicas, ja vien viņi cenšas un strādā.
Latvija neatrodas uz vientuļas salas, un ģeopolitiskie notikumi pagājušajā gadā ievērojami ietekmēja ekonomikas izaugsmi, taču Latvijas uzņēmēji ir ļoti aktīvi cīnījušies par to, lai diversificētu riskus un apgūtu arvien jaunus tirgus, intervijā "Rietumu radio" sacīja Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Rutkovska.
Ukrainas krīzes un naftas barela cenas krituma radītā Krievijas rubļa vērtības pret eiro samazināšanās Rīgā un Jūrmalā nozīmīgi iedragājusi tūristus apkalpojošo uzņēmēju ieņēmumus. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu viesnīcu, restorānu un bāru ieņēmumi samazinājušies pat četras reizes. Lai meklētu veidus, kā uzņēmējiem palīdzēt, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija nākamnedēļ tiksies ar tūrisma jomas speciālistiem.
Latvijas Neredzīgo biedrība meklē sadarbības iespējas ar Latvijas uzņēmumiem, kuri varētu pirms Ziemassvētku laikā piedāvāt pagaidu darbu personām ar redzes traucējumiem.
Saruna ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu par to, ko uzņēmēji gaida no jaunās valdības, kas jādara, lai notiktu ilgi gaidītais ekonomiskais izrāviens, un kas traucē to īstenot.
Jānis Skvarnovičs ir zināms Latvijas uzņēmējdarbībā kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Saruna ar viņu notika, raugoties pa Rīgas Kuģu būvētavas (RKB) valdes priekšsēdētāja kabineta logu, bet saruna pavēra vēl citas un ļoti aktuālas ainas. J. Skvarnovičs ir bijis Latvijas Piensaimnieku Centrālās savienības valdes priekšsēdētājs (1991–2001) un a/s Rīgas piena kombināts valdes priekšsēdētājs (2001–2006).
Neticami, ka Latvijas laukos vēl ir uzņēmīgi ļaudis, kuri vēlas īstenot šķietami nereālus projektus. Tā Alojas novada Ozolmuižā divi jauni puiši – Kaspars Mežapuķe un Andis Belijs – apņēmušies iedvest dzīvību jau pasen pamestajā Ozolu arodvidusskolas mācību poligonā, izveidojot tur kartinga trasi.
Lai sekmētu uzņēmējdarbības attīstību reģionos, svarīgi ir noskaidrot, kā radīt uzņēmējos vēlmi strādāt reģionos, šodien Daugavpilī notiekošajā konferencē-diskusijā "Latgale - izaicinājumi un iespējas" atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK).
Abi Latvijas lielākie putnu gaļas ražotāji Putnu fabrika Ķekava un Lielzeltiņi vairs nepieder vietējam kapitālam, to jaunais īpašnieks ir Lietuvas holdinga kompānija.
Bijušā premjera Valda Dombrovska bijušais padomnieks finanšu jautājumos, SIA Deloitte Latvija partneris un valdes loceklis Igors Rodins liecību sniegšanai tā dēvētajā Lemberga prāvā pieprasīja slēgto tiesas sēdi.
Zivju produkcijas, tajā skaitā – šprotu, ražotāji ir noraizējušies par politiski nokaitētās situācijas attīstību Krievijā un Ukrainā, jo atsevišķi Latvijas uzņēmumi uz Krieviju eksportē vairāk nekā pusi no saražotā, Neatkarīgajai atzina biedrības Rīgas šprotes vadītājs Imants Cīrulis.
Viens no vispieprasītākajiem pakalpojumiem Latvijas detektīvu aģentūrās ir reputācijas pārbaudes, kuras pasūta ārzemju uzņēmēji, kas vēlas atklāt Latvijā kopuzņēmumu vai filiāli, intervijā ziņu aģentūrai LETA pavēstīja "Rīgas detektīvu aģentūras" valdes priekšsēdētāja Olga Zeļika.
Arī Augstākā tiesa (AT) šodien piesprieda mūža ieslodzījumu visiem trim vīriešiem, kuri apsūdzēti par uzņēmēju Genādija Peredeļska, Gata Aišpura un Aigara Lūša slepkavībām, kā arī bijušā Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu.
2013. gadā ir pieaugusi Baltijas valstu uzņēmēju gatavība palielināt darbinieku skaitu un viņu atalgojumu, tomēr uzņēmējdarbības attīstību kavē kvalificētu darbinieku trūkums, liecina KPMG Baltijas valstu uzņēmējdarbības vides pētījums Ekonomikas Pulss 2013.
15.aprīlī Romā, Itālijā, trīs Baltijas valstu vēstniecības sadarbībā ar Eiropā lielāko finanšu grupu Unicredit Group tās centrālajā mītnē Romā organizēja trīs Baltijas valstu prezentāciju par ekonomiku „Itālija satiek Baltijas valstis. Iespēju tirgi”. Latviju konferencē pārstāvēja Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Valainis un LIAA ģenerāldirektors Andris Ozols.
Par to, kā valsts varai būtu jāatbalsta vietējie ražotāji, kā jāpalīdz tiem iekarot Eiropas un Krievijas tirgus, par eiro ieviešanas ietekmi uz preču cenām – saruna ar Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidentu, Rīgas piena kombināta padomes priekšsēdētāju Ivaru Strautiņu un Rīgas piena kombināta valdes priekšsēdētāju Raimondu Misu.
Maskavā sākušās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētās Latvijas dienas "Oceņi Latviju", kas ar aicinājumu izbaudīt Latvijas produktu garšu, Latvijas mūzikas skaņas, Latvijas dizaina un modes krāsas, norisināsies līdz 30. aprīlim.
Biznesa ziņu aģentūras "Bloomberg" veidotajā uzņēmējdarbībai labāko valstu reitingā Latvija ir ierindojusies 36.vietā, kas ir astoņas vietas zemāk nekā pērn, tomēr joprojām labāks rādītājs nekā mūsu kaimiņvalstīm Lietuvai un Igaunijai.
Gatavojoties aizstāt nacionālo valūtu latu ar eiro, likuma izstrādātājiem jāuzklausa arī valsts ekonomikas mugurkaula – uzņēmēju – vēlmes un ieteikumi. Kamēr vienu vēlmes spējušas rast dzirdīgas ausis, citiem vismaz pagaidām jāsēž neziņā.