slimības

29.okt
Vai jūsu prāts ir pilns ar domām vai apzināti to ignorējat? Un kā noteikt atšķirību? Prāts ir lielisks rīks problēmu risināšanai, taču tas nav piemērots, lai visu laiku būtu ar to, kas ir un notiek pašlaik. Lielāko daļu laika prāts klīst pagātnē vai nākotnē, nevis tagadnē.
21.sep
Visā pasaulē zaudēto dzīvību skaits infekciju dēļ, kas ir rezistentas pret zālēm to ārstēšanai, līdz 2050. gadam varētu palielināties par gandrīz 70%, liecina jauni pētījumu projekti, ieskicējot arvien pieaugošu superbaktēriju krīzi, vēsta cnn.com.
28.aug
Pasaulē nāvējošāko dzīvnieku var nospiest ar ašu pliķi, tomēr pēdējās nedēļās ir izskanējuši vairāki brīdinājumi par odu pārnēsātajām slimībām, kuras nu ir parādījušās Eiropā. Kas ir šīs slimības un pēc kādiem simptomiem tās atpazīt?
15.aug
“Zināms, ka lapu zaļumi, dažādi graudi, kā arī zivis var uzlabot sirds veselību un samazināt sirds slimību risku. Taču produktu klāsts ir daudzveidīgāks, nekā domājiet,” raksta healthline.com.
29.jūl
Zinātnieki no Ņūkāslas universitātes atklājuši, ka hroniska un jauna trauksme palielina demences attīstības risku attiecīgi 2,8 un 3,2 reizes. Kad emocionālais fons ir izlīdzināts, kognitīvo spēju samazināšanās iespējamība gluži pretēji samazinās. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Journal of the American Geriatrics Society (JAGS).
17.jun
“Lēmumi par pārtikas izvēli ikdienā ir balstīti uz dažādiem faktoriem, arī izmaksām. Daudzi cilvēki uzskata, ka veselīgi pārtikas produkti maksā vairāk nekā pārtikas produkti, kas satur mazāk svarīgas uzturvielas,” raksta extension.usu.edu.
22.apr
Akupunktūra, ko Latvijā pazīstam kā adatu terapiju, ir viena no senākajām ārstēšanas metodēm, kur ar ļoti smalku adatu palīdzību stimulē punktus uz ādas virsmas, lai harmonizētu un līdzsvarotu enerģijas plūsmu organismā. 
19.okt 2023
Rudens drēgnie laikapstākļi, gaisa temperatūras svārstības, nepiemērota apģērba izvēle, kā arī emocionāla pārslodze var mazināt organisma aizsargspējas, kā rezultātā tas kļūst uzņēmīgāks pret dažādiem vīrusiem un ir lielāka iespēja saaukstēties. Viens no izplatītākajiem saaukstēšanās simptomiem ir kakla sāpes.
2.okt 2023
Ik gadu rudenīgās vēsmas gribot negribot pārsteidz mūs diezgan nesagatavotus. Kā rezultāts bieži vien ir pirmā rudens saaukstēšanās. Vai no saaukstēšanās, iestājoties vēsākam laikam, vispār ir iespējams izvairīties un ko darīt, ja sajūtat saaukstēšanās pirmos simptomus? Padomos dalās eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Ilze Priedniece.
26.apr 2023
Šogad pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijā tika reģistrēts difterijas gadījums. Tāpat šogad, arī pēc trīs gadu pārtraukuma, ir reģistrēts jauns masalu saslimšanas gadījums. Samazinoties kopējam imunizācijas līmenim valstī, “mostas” tādas infekciju slimības, ar kurām bērni līdz šim gadu desmitiem neslimoja vai slimoja ļoti, ļoti reti.
3.nov 2022
Ar dažiem sarežģījumiem, piemēram, iesnām, rudens nepārsteidz – tās daudzus apgrūtina, atkārtojoties gadu no gada tieši šajā sezonā.  Līdzekļu, ko ņemt palīgā šādā gadījumā, ir daudz, taču tie var nedot gaidīto efektu, ja tiek lietoti nepareizi.
17.okt 2022
"Cauršautās indes", soctīklos cilvēki dalās pārdomās par redzētajiem plankumiem uz koku lapām. Kas tie ir un kas tos izraisa?
14.feb 2022
Covid-19 epidēmija ir parādījusi, ka pasaule nav gatava saskarties ar nopietniem vīrusiem: lokdauniem, pārpildītām slimnīcām, miljoniem nāves gadījumu. Bet ir daudz nopietnāks "uzbrukums" cilvēkiem nekā vīrusi. Run ir par slimībām, kuras nevar izārstēt pārmērīgas antibiotiku un pretvīrusu zāļu lietošanas dēļ.
9.feb 2022
Augstākā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā konstatēta Liepājā, Rīgā un Jūrmalā, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
29.jan 2022
Krutojam ir cukura diabēts, Rožkovai aknu ciroze. Piecas zvaigznes, kas cieš no neārstējamām slimībām.
10.sep 2021
Pēdējā gada laikā no 27% uz 33% pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri slimības gadījumā uzsākuši ārstēšanos pēc internetā atrodamās informācijas, liecina Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.
19.jun 2021
Ērces mūsu dabas apstākļos un silto ziemu ietekmē ir braši savairojušās un sastopamas ne tikai laukos, mežos un piejūrā, bet gana daudz arī pilsētās, jo tām pietiek ar pāris centimetru garu zāli, lai no tās pieķertos sunim un spētu nodarīt lielu kaitējumu. Jāņem vērā, ka pasargāt savu draugu būs vienkāršāk, nekā cīnīties ar ērču pārnēsāto slimību sekām – daļa no tām ir drauds ne tikai suņa veselībai, bet arī dzīvībai, skaidro veterinārārste  Anete Kalniņa.
3.jun 2021
Iestājoties vasarai arvien vairāk laika pavadam pie dabas - pļavās, mežos, dārzā. Tomēr patīkamo atpūtu var sabojāt pavisam mazs posmkājis - ērce. Svarīgi ir laicīgi pamanīt to, kad ērce ir piesūkusies un to rūpīgi noņemt. Tomēr nereti gadās, kad pēc ērces izņemšanas, pāris dienu laikā, veselības stāvoklis pasliktinās. Tāpēc rūpīgi izlasi, kādi simptomi var parādītes pēc ērces izņemšanas un kā izvairīties no šiem posmkājiem!
28.feb 2021
Šogad 28.februārī - Reto slimību dienā, aprit 3 gadi, kopš Bērnu slimnīcā tika izveidots un darbību uzsāka Reto slimību koordinācijas centrs (RSKC). Tas organizē kā bērnu, tā pieaugušo reto slimību pacientu ārstniecību un aprūpi, un rosina sadarbību dažādu speciālistu un iestāžu starpā.
27.feb 2021
Tuvojoties Starptautiskajai Reto slimību dienai, kas ik gadu tiek atzīmēta 28.februārī, aktualizējas jautājums - cik daudz zinām par retajām slimībām, to diagnostiku, ārstēšanas iespējām un situāciju Latvijā? Uz šiem un citiem saistītajiem jautājumiem atbild Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnikas vadītāja Ieva Mālniece, Reto slimību kabineta pediatre Madara Kreile un  klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.