Saaukstēšanās

17.sep
Pēdējā laikā atkal pieaudzis Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits. Kā stiprināt organisma aizsargspējas un kā palīdzēt organismam atgūt spēkus pēc Covid-19 izslimošanas? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
22.feb
Nesenie pētījumi ir parādījuši, ka zema gaisa temperatūra patiešām var izraisīt saslimšanu, jo tiek bojāta imūnā aizsargjosla mūsu degunā, raksta "euronews.com".
2.okt 2023
Ik gadu rudenīgās vēsmas gribot negribot pārsteidz mūs diezgan nesagatavotus. Kā rezultāts bieži vien ir pirmā rudens saaukstēšanās. Vai no saaukstēšanās, iestājoties vēsākam laikam, vispār ir iespējams izvairīties un ko darīt, ja sajūtat saaukstēšanās pirmos simptomus? Padomos dalās eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Ilze Priedniece.
2.feb 2023
Aizlikts deguns, kakla sāpes un paaugstināta temperatūra ir lielai daļai pazīstami saaukstēšanās simptomi. Ziemas sezona, straujās laikapstākļu maiņas un bērnu atgriešanās skolā pēc brīvlaika ir veicinājušas lielāku dažādu vīrusu izplatību. Bieži vien liekas, ka zinām kā rīkoties, lai simptomus mazinātu, bet vai tā tiešām ir? Kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, ārstējot saaukstēšanos, un ko nedarīt, skaidro farmaceite Zane Melberga.
3.jan 2023
Klepus, iesnas, paaugstināta temperatūra – vīrusu sezona rit pilnā sparā, un saslimšana var piezagties, gluži nemanot. Vienas no nepatīkamākajām saaukstēšanās blaknēm ir sausa un sāpīga deguna āda, kas rada diskomfortu, būtiski apgrūtina slimības gaitu un vēl vairāk pasliktina jau tā nelāgo pašsajūtu. Kā vīrusu saslimšanas laikā pareizi kopt jutīgo deguna ādu, stāsta farmaceite Alīna Fleišmane.
14.mai 2022
Pavasaris, kas šogad ir diezgan auksts, ierasti ir tas laiks, kad cilvēki mēdz sasaukstēties, tāpēc “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, kā sabiedrībai veicas ar nesaslimšanu šogad.
30.apr 2022
No rīta pavisam dzestrs un vēss, bet dienā saule sasilda gaisu un šķiet pavasarīgi, pat vasarīgi silts! Nav viegli izdomāt, kā tik mainīgos laikapstākļos pareizi ģērbties, tāpēc pavasarī bieži nākas piedzīvot saaukstēšanos un slimot.
21.feb 2022
Brīžos, kad esam apslimuši, cenšamies sevi iepriecināt ar dažādiem gardiem našķiem. Eksperti izceļ vairākus produktus, kurus nevajadzētu lietot uzturā laikā, kad esat slims. Atsevišķi produkti var pasliktināt pašsajūtu!
23.okt 2021
Gandrīz katrs piektais jeb 19% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka, sajūtot saaukstēšanās simptomus, veic Covid-19 testu pēc savas iniciatīvas, liecina aptieku tīkla "Euroaptieka" veiktā aptauja.
16.okt 2021
Ārsts un TV raidījumu vadītājs Jevgeņijs Komarovskis kliedējis populāro mītu, ka ķiploki un sīpoli efektīvi novērš saaukstēšanos. Par to, kādas metodes patiesībā aizsargā pret saukstēšanos, viņš pastāstīja televīzijas kanāla "Ukraina" ēterā.
22.sep 2021
Aukstajā laikā ātri vien ir iespējams saaukstēties un saslimt. Kā panākt to, lai šī gada rudens un ziema tiek aizvadīta bez sliktas pašsajūtas un saaukstēšanās? Izlasiet šos astoņus padomus, kā stiprināt savu veselību, lai nesaslimtu!
13.nov 2020
Ūdenī šķīdināmie pretsaaukstēšanās pulveri ir kā trieciens saaukstēšanās simptomiem –apgrūtinātai elpošanai caur degunu, kakla sāpēm, galvassāpēm un nogurumam. Tie ir bezrecepšu medikamenti, taču, kādos gadījumos tos drīkst lietot, kādi ir lietošanas ieteikumi un no kā būtu jāuzmanās, skaidro farmaceite Zane Melberga.
1.okt 2020
Rudenī iespēja saaukstēties patiešām pieaug ģeometriskā progresijā. Ko darīt, lai atvieglotu saaukstēšanās simptomus? Stāsta farmaceite Ērika Pētersone.
10.nov 2019
Ārsti atklājuši, atteikšanās no kādiem pieciem produktiem palīdz ātrāk tikt galā ar saaukstēšanos, raksta "clutch.ua".
28.okt 2019
Saaukstēšanās mānīgajos un mainīgajos rudens mēnešos nav nekas neparasts. Tomēr, ja puncī aug un attīstās mazulis, tad pat iesnas, klepus, kakla sāpes un citi simptomi prasa papildu uzmanību. Par to, kā ārstēties topošajām māmiņām, konsultē Veselības centra 4 ģimenes ārste Gita Gaņģe.
7.okt 2019
Klepus, aizlikts deguns, sāpes kaklā, asarojošas acis un vājums liecina tikai par vienu – ir sācies nepatīkamais vīrusu un saaukstēšanās laiks. Tas daudziem liek negribīgi palikt mājās, kavēt mācību stundas skolā un pienākumu izpildi darbā. Lai zeltainā rudens atnākšana sagādātu patiesi skaistus brīžus, nevis gultas režīmu, sliktu pašsajūtu un iekavētus darbus, farmaceite Ilze Priedniece dalās vērtīgos padomos, kā no saaukstēšanās pasargāt sevi un savus mīļos.
13.mar 2019
Laikā, kad apkārt plosās gripa un daudz citu vīrusu, Tev un it īpaši Tavam bērnam slimošana vienmēr rada lielu satraukumu, tādēļ jābūt informētam par pareizu rīcību saslimšanas gadījumā.
15.jan 2019
Ar saaukstēšanos un gripu ziemā nākas saskarties teju katram bērnam, taču ir gudri soļi, kas var palīdzēt gan izvairīties no saslimšanas, gan arī atvieglot un saīsināt slimošanas laiku. Ar ieteikumiem dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
25.dec 2018
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atkārtoti aicina nesaukt "ātro palīdzību" saaukstēšanās gadījumā. Mediķi norāda, ka NMPD brigāde jāsauc gadījumā, ja dzīvībai draud nopietnas briesmas, bet saaukstēšanās, angīnas un paaugstinātas temperatūras gadījumā jādodas pie sava ģimenes ārsta.
21.dec 2018
Laikā, kad vīrusi gāž gar zemi teju katru, kas pagadās ceļā, vērts ieklausīties BENU Aptiekas piesaistītās ekspertes – ģimenes ārstes un antroposofās medicīnas speciālistes Gitas Gaņģes un BENU Aptiekas farmaceite Zandas Ozoliņas padomos, kā tiem turēties pretī. Un – kā ātrāk tikt uz strīpas, ja tomēr gadījies saslimt.