Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka centīsies izbeigt "neērto" paradumu katru pavasari pagriezt pulksteņus par vienu stundu uz priekšu, kas radot nevajadzīgu finanšu slogu ASV.
Aizvadītajā nedēļas nogalē, naktī no sestdienas uz svētdienu, atkal grozījām pulksteņus. Kā katru gadu. Divas reizes gadā. Marta un oktobra pēdējā nedēļas nogalē. Un tāpat kā katru gadu arī šoreiz izskanēja neskaitāmas sašutušo balsis. Cik ilgi vēl turpināsies šī bezjēdzība?
29. oktobrī četros no rīta atkal pulksteņa rādītājus griezām par vienu stundu atpakaļ, pārejot uz ziemas laiku. Daudzi cer, ka pulksteņa grozīšana šoruden vai 2024. gada pavasarī notiks beidzamo reizi, taču, kā vēsta Ekonomikas ministrija, iniciatīva pārtraukt sezonālo laika maiņu joprojām ir iestrēgusi Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta gaiteņos…
Vasaras laiks Latvijā beigsies šā gada 31.oktobrī plkst.4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, informē Ekonomikas ministrija (EM).
Svētdien, 27. oktobrī pl. 04.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) Latvijā notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.
Daudziem no mums gadu gaitā ir izveidojies reflekss: rudens vidū gulēt gribas arvien vairāk un ilgāk. Daudzu pieaugušu cilvēku organismi jau ir pieraduši pie šīm izmaiņām – te ir ziemas laiks, te – vasaras. Turklāt pāreja uz ziemas laiku ir daudz patīkamāka – var pagulēt vienu stundu ilgāk. Bet kā tas ietekmē organismu? Kā sagatavoties ne tikai pulksteņu pagriešanai, bet arī ziemas sezonai, kad saules ir maz, bet vīrusu – daudz? Poirtālam riga.lv padomus sniedz Rīgas veselības centra dežūrārsts Iļja Menis.
Vairums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu transporta ministru pirmdien pauduši viedokli, ka Eiropas Komisijas (EK) priekšlikums jau nākamgad atcelt sezonālo laika maiņu ir nereāls.
Naktī uz svētdienu visās Eiropas Savienības valstīs pulksteņu rādītāji tika pagriezti par stundu atpakaļ – notika jau gadiem ierastā pāreja uz ziemas laiku. Eiropas Komisija ierosinājusi pulksteņu grozīšanu izbeigt un mudinājusi dalībvalstis līdz nākamā gada pavasarim izšķirties, kurā laika zonā tās pastāvīgi atradīsies. Taču lēmuma pieņemšana nav tik vienkārša, kā varētu šķist, un radies iespaids, ka ES valstu valdības labprātāk vēlētos, lai direktīvu par to, kurā laika zonā valstij jābūt, izdotu Brisele.
Gadu no gada tiek diskutēts par to, cik nepieciešama Latvijā ir pāreja no vasaras uz ziemas laiku. Kamēr sabiedrībā spriež, kad beidzot beigsim to darīt, tikmēr mēs sagatavojām ieteikumus, kā kārtējo reizi pielāgoties laika maiņai.
Tuvojas oktobra beigas, kad atkal būs jāpagriež laika rādītāji par stundu atpakaļ. Tas nozīmē, ka notiek iejaukšanās cilvēka bioloģiskajā ritmā, kas vienai daļai nesagādā nekādas grūtības, tomēr citiem tas ir diskomforts un pielāgošanās var prasīt pat nedēļu.
Šonedēļ, kā jau tas ir pieņems gadu desmitiem, 28. oktobrī, mēneša pēdējā svētdienā, pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Iespējams, ka nākamais, 2019. gads būs pēdējais gads, kad Eiropas Savienībā notiks sinhrona pāreja uz vasaras laiku.
Lietuva ir apliecinājusi, ka nelielai valstij Eiropas Savienībā (ES) nav pamata mazvērtības kompleksam. Sadarbībā ar Somiju tā izteica viedokli par regulāro pulksteņa laika maiņu – pietiek mākslīgi paildzināt diennakts gaišo laiku it kā elektroenerģijas taupības nolūkos. Ieguvumu ir pārāk maz, lai tā turpinātu.
Laika maiņa divas reizes gadā ir mākslīgi radīta 2001. gadā, un Eiropas Savienības dalībvalstu vidū rūgst neapmierinātība ar pulksteņa griešanu šurpu turpu divas reizes gadā. Valstīm, kuras ar šo kārtību nav apmierinātas, ir savi argumenti. Valstīm, kurām būtisku argumentu nav, nav arī striktas nostājas pret līdzšinējo kārtību. Tomēr smagnējais Eiropas Savienības mehānisms ir sācis griezties, un vismaz līdz interneta aptaujai jau ir tikts.
Gaidāmajā naktī, 29.oktobrī, Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.
2017. gada 29. oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, ziņo Ekonomikas ministrija.
Latvijā un daudzviet citur pasaulē šodien notiek pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas publiskotā informācija.
Pēc divus gadus ilgas parakstu vākšanas Saeimā beidzot nonākusi sabiedrības iniciatīva, ar kuru vairāk nekā desmit tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vēlas atcelt pulksteņa laika pāreju, kas šobrīd notiek divas reizes gadā.
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" par ieceri atcelt pulksteņa laiku pāreju 2x gadā uz ziemas/vasaras laiku parakstījušies gandrīz 11 000 cilvēki.