Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīca (RER), aiz kuras stāv Vladimiram Putinam pietuvināti Krievijas oligarhi, no Eiropas fondu naudas saņēmusi 1,25 miljonus eiro. Pēdējā izmaksa veikta šogad martā, un šos maksājumus atgūt vairs nebūs iespējams, ziņo raidījums "de facto".
Šis ir jau vismaz ceturtais diktatoram Vladimiram Putinam tuvs Krievijas oligarhs, kurš apglabā savu bērnu, apliecina Leonīds Ņevzļins, raksta "dialog.ua".
Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina īpašumi ir izkliedēti starp dažādām uzticības personām, norāda Londonā dzīvojošais Krievijas uzņēmējs Jevgeņijs Čičvarkins, raksta dialog.ua.
Krievijas un Baltkrievijas oligarhi un uzņēmēji iesnieguši 61 prasību Eiropas Savienības (ES) Tiesā, apstrīdot ES sankcijas, kas viņiem noteiktas saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, sestdien ziņo Vācijas tabloīds "Bild".
Ar Kremli saistītie Krievijas oligarhi Iskanders Mahmudovs un Andrejs Bokarjevs turpina aktīvu uzņēmējdarbību Latvijā, izdevies noskaidrot Rīgā bāzētajam tīmekļa izdevumam "The Insider".
Eiropas varas iestādes vairākkārt ir noteikušas aktīvu iesaldēšanu Krievijas oligarhiem, kurus tās apsūdz Vladimira Putina kara pret Ukrainu atbalstīšanā. Oligarhi bieži iesūdz tiesā un uzvar. Taču tas nenozīmē, ka viņi drīzumā atgūs savu naudu, mākslas kolekcijas vai jahtas, raksta portāls "Politico".
Sankcionētie Krievijas oligarhi pauduši gatavību ziedot miljardus Ukrainas pēckara atjaunošanai apmaiņā pret sankciju atcelšanu, sacījusi Kanādas finanšu ministre Kristija Frīlenda saviem kolēģiem pagājušās nedēļas G7 sanāksmē, ziņo portāls "Handelsblata" un "Pravda.com.ua".
Mēnesis kopš Krievijas iebrukumu Ukrainā nozīmē arī mēnesi, kurā Eiropas Savienība, ASV un citas Rietumu valstis regulāri papildina sankciju sarakstus saistībā ar karu ar arvien jaunām Krievijas un Baltkrievijas personām – gan fiziskām, gan juridiskām. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēsta, ka šobrīd tas ir atkarīgs no mūsu valsts tiesībsargājošajām iestādēm, proti, to spējas atklāt sankciju apiešanas gadījumus un ar tām saistītās mantas izcelsmi – nelegāli iegūta manta ir konfiscējama, ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".
Eiropas Parlamenta deputāti prasīs stingrāk aizsargāt Eiropas Savienības (ES) līdzekļus pret oligarhiem, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
Lielbritānija nākamnedēļ iepazīstinās ar jaunu sankciju likumu, kas ļaus plašāk vēsties pret Krievijas ekonomikas mērķiem, šādi cenšoties atturēt Maskavu no jauna uzbrukuma Ukrainai, svētdien sacīja Lielbritānijas ārlietu ministre Liza Trasa.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien parakstīja likumu par oligarhu politiskās un ekonomiskās ietekmes ierobežošanu, bet kritiķi bažījas, ka tas tiks izmantots pret viņa pretiniekiem.
Kremlis ir pieprasījis sīkāk paskaidrot apgalvojumus, ka Baltkrievijas opozīcijas mediju "Nexta", kura bijušais galvenais redaktors ir opozīcijas žurnālists Romāns Protasevičs, esot finansējis kāds Krievijas oligarhs.
Rietumiem ir jānosaka sankcijas Krievijas galvenajiem oligarhiem, intervijā ziņu aģentūrai AFP mudināja viens no Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija tuvākajiem sabiedrotajiem Leonīds Volkovs, norādot, ka ar patlaban noteiktajām sankcijām nav pietiekami.
Divu Lietuvas opozīcijas partiju pārstāvji aicinājuši pieņemt likuma grozījumus, kas radītu likumīgu pamatu iesaldēt līdzekļus, kas pieder Baltijas valstu "melnajā sarakstā" iekļautajiem Krievijas oligarhiem, un ierobežot viņu ekonomiskās un finanšu aktivitātes Lietuvā.
Atzīsimies, nu kaut kā neveicas mums ar to loģisko domāšanu. Pagātnes rēgu bakstīšana daudziem stipri vien aizstājusi dzīvi šodien. Vainīgie visās dzīves likstās, tiesa gan, ir atrasti. Zināms arī, kā viss noticis. Avoti ir droši. Čekas ziņotāji un citi zvēri, slepus vienojoties kādas vārdā nenosauktas viesnīcas numuriņa dušas telpā, pirms gadiem padsmit Latvijā ieviesa ūdens skaitītājus. Šo sarunu ierakstus publiskos pēc gadiem divdesmit.
Bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes paskaidrojumi "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijai bija ļoti vispārīgi, bet manis saistīšana ar mafiju ir absolūti nemotivēts apzīmējums, tāpat kā lielākā daļa pārējo komisijai adresēto izteikumu, teica "oligarhu lietas" uzraugošais prokurors Māris Leja.
Parlamentārās «oligarhu» izmeklēšanas komisijas vadītāja Inguna Sudraba Dienā (7.09. 2017.) teic, ka sabiedrībai jāzina patiesība. Būtu labi. Bet – kāda?