Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par normām, kas paredz gadījumus, kuros Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) jālemj par obligātā iepirkuma tiesību atcelšanu un pienākuma uzlikšanu komersantam atmaksāt saņemto valsts atbalstu, aģentūru LETA informēja tiesā.
No šodienas stājas spēkā grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz obligātās iepirkuma komponentes (OIK) izmaksu segšanu no valsts budžeta, tādējādi samazinot elektroenerģijas izmaksas visiem elektroenerģijas galalietotājiem.
Saeima ceturtdien, 16.februārī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus, kas paredz no šā gada maija elektroenerģijas galalietotāju rēķinos neiekļaut obligātās iepirkuma komponentes (OIK) izmaksas.
Reiz man bija biznesa projekts (ne vēja parks), un ar šo, manuprāt, oriģinālo un ienesīgo projektu vērsos pie sava drauga – uzņēmēja. Plāns bija vienkāršs. Mana ideja, viņa nauda – mūsu kopējā peļņa. Toreiz tā man šķita saprātīga formula. Diemžēl draugs, lai arī atzina, ka peļņas iespējas projektā nav sliktas, īpašu sajūsmu par manu biznesa plānu neizrādīja.
"Tā ir laba ziņa gan visām mājsaimniecībām, gan komersantiem, ka šāda pozīcija vairs netiks iekļauta elektroenerģijas rēķinos. Tas būs tiešs ieguvums ikvienam elektroenerģijas pakalpojuma saņēmējam," otrdien, 17.janvārī, sacīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone. Sēdē komisija konceptuāli atbalstīja grozījumus, kas paredz atcelt pienākumu visiem Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem segt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) izmaksas.
Ministru kabinets otrdien pieņēmis lēmumu par pilnīgu obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu, pēc valdības sēdes žurnālistiem norādīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Koalīcijas paziņojumu par atteikšanos no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) uzņēmumi un mājsaimniecības uzņēma ar sajūsmu - beidzot tiks likvidēts gadiem nīstais OIK.
Priešvēlēšanu labumsolīšanas gaismā valdību veidojošās partijas otrdien panākušas politisku vienošanos par pilnīgu atteikšanos no obligātā iepirkuma komponentes (OIK). Un vēl piedevām esot vienošanās par atbalstu energokrīzē cietušiem uzņēmumiem, kas varētu izmaksāt līdz 200 miljoniem eiro, un to valdība detalizēti varētu skatīt augusta beigās.
Premjerministrs Krišjānis Kariņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" dalījies ar ierakstu, kas vēsta, ka koalīcija vienojusies par atbalstu uzņēmējiem Krievijas kara Ukrainā izraisīto augsto energoresursu cenu dēļ.
Koalīcija vienojusies pilnībā atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) visiem elektroenerģijas lietotājiem, kā arī juridiskām personām 100% apmērā kompensēt sadales tarifa izmaksas.
Tā kā, sākot ar maiju, vairs nav spēkā virkne iepriekšējo atbalsta pasākumu energoresursu cenu kompensēšanai, daļai iedzīvotāju jārēķinās, ka jūnija rēķins par maijā patērēto elektrību varētu būt lielāks nekā iepriekš, pat ja elektroenerģija nav tērēta vairāk.
Saeimas "Saskaņas" frakcijas deputāts Ivars Zariņš ar iesniegumu vērsies pie ģenerālprokurora Jura Stukāna, aicinot izmeklēt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības rīcību saistībā ar "obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas radītajiem zaudējumiem", informē "Saskaņas" frakcija.
Elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma maksu un Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) izmaksas līdz aprīlim kompensēs valsts, paredz valdībā otrdien apstiprinātais Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākuma likums.
Elektroenerģijas obligātā iepirkuma un jaudas komponentes (OIK) vidējā vērtība no nākamā gadā būs 7,55 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 57% zemāka nekā pašreiz, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.
No 2022.gada 1.janvāra plānots samazināt elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK) par apmēram 60%, otrdien nolēma valdība, izskatot Ekonomikas ministrijas (EM) informatīvo ziņojumu "Obligātā iepirkuma komponentes strauja mazināšana kā instruments elektroenerģijas cenas pieauguma ierobežošanai 2022.gadā"
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome nolēmusi no nākamā gada 1.janvāra apstiprināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas atkarībā no elektroenerģijas ražošanas veida samazināsies vismaz par 11%-47%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Valdība rīt, 30.novembrī, uzklausīs informatīvo ziņojumu par ieceri no nākamā gada samazināt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu elektroenerģijas rēķinos par 65%, šodien preses konferencē pēc sadarbības sanāksmes informēja Nacionālo apvienību pārstāvošā Saeimas deputāte Ilze Indriksone.
No nākamā gada obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu elektroenerģijas rēķinos plānots samazināt par 65%, intervijā aģentūrai LETA pavēstīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazinājums elektrības cenā ir priekšvēstnesis elektrības, pārtikas un vēl citu preču cenu pieaugumam, kas kopumā patērētājiem izmaksās daudz vairāk par OIK.