Guntas un Guņa Baltruku ģimene uz tagadējo mājvietu Lielvārdē pārcēlās 1978. gadā no Garciema, kad dēlam Atim bija gadiņš. Kādu laiku šajā mājā, kura celta pirms vairāk nekā 100 gadiem, dzīvoja divas paaudzes – Gunis ar sievu Guntu, bērniem Ati un Sandru un viņa vecāki.
Ārprāts, jūs teiksiet, uzzinot, cik šajā mājā kaķu. Lai vai cik centīgi meita skaitīja un pārskaitīja, tiekot pāri diviem simtiem, Martai Elīzai skaits sajuka. Un kā tu visiem izsekosi, jau pārdesmit minču ir ceļā uz otro stāvu.
Iluzionistu Pecolli māju gribas saukt par neparastu: brīdinošais uzraksts uz vārtiņiem «Uzmanību! Nikns kurmis!» ir tīrais sīkums salīdzinājumā ar tām odziņām, kas pārsteidz iekštelpās. Te ik uz soļa ieraugāmas oriģinālas, savdabīgas interjera detaļas: guļamistabas centrā teiksmainu lotosa ziedu atgādina koši sarkana gulta un saimniecei vien zināms indonēziešu līgavu kroņa noslēpums...
Mālpiliete Anna Jurisone apmēram 20 gadus audzē kazas piemājas saimniecībā un no iegūtā piena sien garšīgu sieru, ko papildina ar aromātisko garšvielu – sierāboliņa pulveri.
Mūsdienīga elegance un romantisks lauku šarms līdzās komfortam, pateicoties gādīgu roku klātbūtnei, jau gadu mājo Liepupes muižā Salacgrīvas novadā netālu no jūras. Muižas interjerā parādās oriģinālas vēstures liecības, kas sadzīvo ar izsmalcinātu provinces luksusu.
Rīdzinieku Baibas, Jura un viņu bērnu Patrīcijas un Mārtiņa Smirnovu ģimenes mājvietā Rīgas apkaimē jau smaržo pēc piparkūkām, svecēm un Ziemassvētkiem.
Mālpils muižā pēc vērienīgas rekonstrukcijas pirms pieciem gadiem tika atvērta dizaina viesnīca ar smalkiem, gaumīgiem numuriem, lielām zālēm dažādiem pasākumiem un kāzām, ēkā saglabājot vēsturiskās, klasicisma stilam raksturīgās arhitektoniskās iezīmes un plānojumu.
Sākoties apkures sezonai, telpās būtiski pazeminās mitruma līmenis, kas kaitē ne tikai cilvēkiem un mājdzīvniekiem, bet arī interjera detaļām no koka – parketam, durvīm un mēbelēm.
Kafejnīcai Bonēra, kas pirms trīsarpus gadiem atvērta Rīgas centrā, interjera dizains veidots saistībā ar leģendārās modes karalienes Koko Šaneles vārdu, kura bija melnbaltās klasikas piekritēja.
Palsmanē 2011. gadā uz dzīvi apmetās divi jauni iedzīvotāji – ievācās tur ar visu savu māju. Un tad sākās brīnumi... Tika stādīti koki, taisītas balles, iedibināta labdarība un rīkots mocīšu festivāls.
Nav nekāds brīnums, ka, pienākot drēgnajām rudens lietavām, roka tā vien stiepjas pēc silta vilnas svītera, kas vasaras karstumā atstāts novārtā. Bet, ko iesākt tad, ja atklājas, ka vecmāmiņas adītā džempera musturu samaitājušas spārnotās negantnieces – kodes?
Alda Lamberga un Daigas Balodes ģimene, kurā aug dvīnītes Anna un Loreta (gads un seši mēneši), pagaidām mitinās nelielā divistabu dzīvoklī Lielvārdē, jo ģimenes lielais sapnis esot pašiem uzcelt nelielu māju netālu no likteņupes Daugavas.
Vijas Kazākas ģimene Skrīveros dzīvo pašu celtā un labiekārtotā mājā, kurai vieta tikusi apzināti izvēlēta, jo ņemti vērā fen šui principi. «Tāpēc mums bija svarīgi, kur ēka atrodas, kādas izskatīsies un cik lielas būs istabas, kā arī krāsu izvēle,» stāsta Vija Kazāka.
Latvijā gruntsūdeņu līmenis ir augsts – vidēji mazāk par 300 mm zem pamatu pēdas, un gruntsūdeņiem ir tendence paaugstināties gandrīz visā Latvijas teritorijā. Sertificēts būvinženieris Juris Biršs ir novērojis, ka gruntsūdens paaugstinājums pēdējo 20 gadu laikā ir palielinājies vismaz par 12 cm Latvijas jūras piekrastes zonā.
Izvēloties, kādus tieši darbus veikt, vispirms nepieciešams energoaudits, ēkas tehniskā apsekošana un aprēķini, kas ataino gan esošo situāciju, gan parāda iespējamos ieguvumus pēc darbu veikšanas.
Zeme cafe, kas tikai pirms pāris mēnešiem vēra savas durvis, ikvienu tās apmeklētāju Lielvārdē priecē ar brīnišķīgu interjeru, kas ir viens no priekšnoteikumiem, lai justos mājīgi un radītu vēlēšanos šeit pakavēties ilgāk.
Aktīvā būvniecības sezona ir beigusies, un, lai gan mūsdienu tehnoloģijas ļauj daudzus būvdarbus, tostarp ēku ārējo fasāžu renovāciju, veikt salā, vēls rudens un ziema tam nav piemērotākais laiks. Šo laiku lietderīgi var izmantot iekšdarbu veikšanai.
Ebreju restorāna Menora īpašniece Diāna Rezņikova kopā ar ģimeni – vīru Jūliju, kurš ir uzņēmējs, bērniem Baruhu (10 gadi), Lineli (5 gadi) un Ruvenu (2 gadi) – vasaras nogalē pārcēlās uz jaunu mājvietu no iepriekšējās, kuru paši bija uzbūvējuši Rīgas apkaimē.