Igaunijas Aizsardzības ministrs Jiri Luiks uzskata Krievijas slepenos soļus vidēja darbības rādiusa kodolieroču izstrādē par uztraucošu zīmi, norādot, ka nākotnē tas var ietekmēt arī Baltijas valstis.
Dienvidkorejas aplēses liecina, ka Ziemeļkorejas kodolarsenālā varētu būt 20 līdz 60 kodolieroči, Dienvidkorejas parlamentam paziņojis apvienošanās jautājumu ministrs Čo Mjungjons.
Ziemeļkoreja turpina savas kodolieroču un raķešu programmas un turpina izvairīties no ANO sankcijām, ievērojami palielinot nelegālu naftas produktu pārkraušanu starp kuģiem jūrā, teikts ANO ziņojumā.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņojis, ka Krievijas topošie kodolieroči attīstības ziņā apsteigšot ārvalstu ražojumus par vairākiem gadiem un pat desmitgadēm.
Irānai būs "lielākas problēmas, nekā tai jelkad līdz šim ir bijušas", ja tā atsāks savu kodolprogrammu, otrdien brīdināja ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā nedēļā telefonsarunā ar Vladimiru Putinu, kurā apsveica viņu ar pārvēlēšanu prezidenta amatā, brīdinājis Krieviju neiesaistīties bruņošanās sacensībās ar ASV, vēsta telekanāls "NBC News".
Pentagons jaunajā kodolspēku stratēģijā, kuras izstrādāšanu pirms gada, stājoties amatā, pieprasīja ASV prezidents Donalds Tramps, ierosinājis izstrādāt jaunus taktiskos kodolieročus, lai tādējādi līdzsvarotu Krievijas radītos draudus.
Ziemeļkoreja virzās arvien tuvāk tam, lai ar kodolieročiem apdraudētu amerikāņus, otrdien paziņojis ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Maiks Pompeo.
Ja ASV prezidents dotu nelikumīgu pavēli lietot kodolieročus, militārpersonai tā nav jāpilda, paziņojis ASV Stratēģiskās pavēlniecības komandieris ģenerālis Džons Haitens.
Ziemeļkoreja piektdien izslēdza iespēju runāt ar Vašingtonu, kamēr tiks rīkotas ASV un Dienvidkorejas kopīgās militārās mācības, kā arī uzsvēra, ka Phenjanas kodolieroču programma tiks saglabāta kā atturēšanas līdzeklis pret Savienoto Valstu radītajiem kodoldraudiem.
Reaģējot uz ASV centieniem panākt Irānas kodollīguma pārskatīšanu, Irāna var izšķirties par savu kodolieroču radīšanu, brīdina Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Vācijas sociāldemokrātu (SPD) līderis Martins Šulcs, kurš septembrī gaidāmajās Bundestāga vēlēšanās pretendē uz kanclera vietu, nomainot šajā amatā konservatīvo pārstāvi Angelu Merkeli, nācis klajā ar solījumu aizvākt no valsts ASV kodolieročus.
Dienvidkorejas prezidente pirmdien paziņoja, ka ir pazīmes, kas liecina, ka Ziemeļkoreja gatavojas piektajam kodolizmēģinājumam, informē "Associated Press".