Draudi, ka teroristi uzbrukumos varētu izmantot kodolieročus, ir reāli un tas var mainīt pasauli, Kodoldrošības samitā teica ASV prezidents Baraks Obama, vēsta BBC.
Sarunās par Irānas kodolprogrammas likteni nav izdevies ievērot sākotnēji noteikto termiņu un galīgo vienošanos parakstīt līdz 30. jūnijam, taču vakar no Vīnes, kur turpinājās Irānas un sešu valstu grupas (P5+1) delegāciju diskusijas, tika saņemti samērā optimistiski vēstījumi – līdz nedēļas beigām kompromisu droši vien izdosies panākt. Pašlaik galvenās domstarpības ir par to, cik ātri tiks atceltas pret Irānu noteiktās sankcijas, kā arī par mehānismiem, ar kuru palīdzību būs iespējams pārliecināties, vai Teherāna pilda vienošanos.
Krievijas vēstnieks Dānijā sestdien brīdināja to nepievienoties NATO pretraķešu aizsardzības vairogam, jo tādā gadījumā tā kļūs par Krievijas kodolraķešu mērķi.
Irāna un ASV pirmdien Ženēvā sākušas tiešas sarunas par pretrunīgi vērtēto Teherānas kodolprogrammu, cerībā panākt saprašanos pirms 20.jūlija, kad beigsies Irānas un sešu pasaules lielvaru starpā novembrī panāktās vienošanās termiņš.
Lielbritānijas vēstnieks Izraēlā jau 1980. gadā bija brīdinājis Londonu, ka Izraēla ir gatava lietot atombumbu, ja izceltos jauns karš ar arābu valstīm. Tāda informācija atrodama atslepenotos Lielbritānijas valdības dokumentos.
Fidels Kastro, kurš 2006.gadā nodeva varu Kubā savam jaunākajam brālim Raulam Kastro, pirmdien nolika vainagu pie pieminekļa Kubas nacionālajam varonim Hosē Marti, atzīmējot 57.gadadienu kopš uzbrukuma Monkadas kazarmām, ar ko sākās Kubas komunistiskā revolūcija.
NATO vadītājs Anderss Fogs Rasmusens paziņojis, ka aliansei kodolieroči ir jāsaglabā tik ilgi, kamēr vien pasaulei apdraudējumu radīs naidīgās valstis un teroristu grupējumi.
Krievijas ārlietu ministrs ir izteicies, ka viņa valsts varētu izstāties no kodolatbruņošanās līguma, ja uzskatīs, ka ASV raķešu aizsardzības plāni to apdraud.
Krievijas un ASV noslēgtais jaunais kodolieroču arsenāla samazināšanas līgums paredz, ka abām pusēm turpmāk būs 1500 kodolgalviņu, kas ir par apmēram 30 procentiem mazāk nekā tām bija atļauts turēt līdz šim.
Krievijas starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājuma kārtējā neveiksme bija vērojama arī Norvēģijā, kur nakts debesīs varēja vērot spožu spirālveida gaismu.
Trešdien, 9. decembrī, agri no rīta Norvēģijas ziemeļu daļas iedzīvotāji ievērojuši neparastu dabas parādību – augstu debesīs parādījusies milzīga izgaismota spirāle.
Pirms 47 gadiem, 1962. gada 28. oktobrī Padomju Savienības līderis Ņikota Hruščovs paziņoja, ka ir pavēlējis Kubā izvietotās padomju raķetes nogādāt atpakaļ Padomju Savienībā. Krīze, kas pasauli bija novedusi uz kodolkara sliekšņa, bija beigusies.