Kodolieroči

8.mai 2022
ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) pašlaik nesaskata nekādas pazīmes, ka Krievija Ukrainas karā gatavotos laist darbā taktiskos kodolieročus, sestdien paziņojis CIP direktors Viljams Bērnss.
26.apr 2022
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pirmdien runā militārā parādē Phenjanā solījis aktivizēt kodolieroču programmu, otrdien vēsta Ziemeļkorejas mediji.
15.apr 2022
Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks, bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs brīdinājis, ka gadījumā, ja Somija un Zviedrija pievienosies NATO aliansei, Krievijai nāksies izvietot kodolieročus Baltijas jūras reģionā, raksta portāls "LSM".
4.jan 2022
Ķīna turpinās modernizēt savu kodolarsenālu, tajā pašā laikā aicinot ASV un Krieviju samazināt savus kodolieroču krājumus, otrdien paziņojusi Pekina.
28.dec 2021
ASV un Krievijas sarunas par kodolieroču kontroli un saspīlējumu saistībā ar Ukrainu notiks 10.janvārī, pirmdien paziņoja Baltā nama Nacionālās drošības padomes preses sekretārs.
14.jun 2021
Ar kodolieročiem bruņotajām valstīm modernizējot un dažreiz paplašinot savu kodolarsenālu, apstājusies kodolieroču samazināšanās tendence, kas bija novērojama kopš 90.gadu sākuma, pirmdien pavēstīja pētnieki.
9.feb 2021
Ziemeļkoreja turpina savu kodolieroču programmu, neskatoties uz starptautiskajām sankcijām, teikts ANO ekspertu komandas ziņojumā.
16.dec 2020
NATO otrdien atkārtoti kritizējusi jauno ANO vienošanos, kas paredz kodolieroču aizliegšanu, paužot pārliecību, ka šīs vienošanās rezultātā netiks likvidēta neviena paša atombumba.
20.okt 2020
Krievija otrdien paziņojusi, ka ir gatava piedāvāt ASV abām valstīm uz gadu saglabāt nemainīgu to rīcībā esošo kodolgalviņu skaitu, lai pagarinātu līgumu par kodolieroču kontroli.
22.jun 2020
ASV un Krievijas augsta ranga diplomāti pirmdien Vīnē sākuši sarunas par kodolieroču kontroli.
6.jan 2020
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien atkārtoti uzstāja, ka Irānai netiks dota iespēja iegūt kodolieroci.
8.mar 2019
Neskatoties uz ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna neveiksmīgo pagājušās nedēļas samitu, Vašingtona paudusi pārliecību, ka līdz Trampa pilnvaru termiņa beigām 2020.gadā tomēr iespējams panākt vienošanos par Korejas pussalas denuklearizāciju.
13.feb 2019
Reaģējot uz Krievijas kodolieročus nestspējīgo raķešu draudiem, tiek pieļauti aizsardzības pasākumi jebkādā formā, arī attiecībā uz jauniem kodolieročiem Eiropā, paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena.
3.feb 2019
ASV un Krievijas izstāšanās no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT) nozīmē, ka pasaules diplomātijai priekšā būs garš un grūts laiks, mēģinot panākt vienošanos par kodolieroču un raķešu neizplatīšanu, pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
3.nov 2018
Ziemeļkoreja brīdinājusi, ka varētu atjaunot valsts politiku attiecībā uz tās kodolarsenāla stiprināšanu, ja ASV neatcels sankcijas pret to.
24.okt 2018
NATO, reaģējot uz ASV un Krievijas Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT) laušanu, negrasās Eiropā izvietot jaunus kodolieročus, ceturtdien Briselē pavēstīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
4.okt 2018
Igaunijas Aizsardzības ministrs Jiri Luiks uzskata Krievijas slepenos soļus vidēja darbības rādiusa kodolieroču izstrādē par uztraucošu zīmi, norādot, ka nākotnē tas var ietekmēt arī Baltijas valstis.
2.okt 2018
Dienvidkorejas aplēses liecina, ka Ziemeļkorejas kodolarsenālā varētu būt 20 līdz 60 kodolieroči, Dienvidkorejas parlamentam paziņojis apvienošanās jautājumu ministrs Čo Mjungjons.
4.aug 2018
Ziemeļkoreja turpina savas kodolieroču un raķešu programmas un turpina izvairīties no ANO sankcijām, ievērojami palielinot nelegālu naftas produktu pārkraušanu starp kuģiem jūrā, teikts ANO ziņojumā.
28.jun 2018
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņojis, ka Krievijas topošie kodolieroči attīstības ziņā apsteigšot ārvalstu ražojumus par vairākiem gadiem un pat desmitgadēm.