Krievijas Federācija varēja izmantot kodolieročus, kad Harkivas apgabalā tika pārrauta Krievijas aizsardzība un visa Krievijas prezidenta Vladimira Putina okupācijas operācija bija uz sabrukuma robežas, vēsta “unian.net”.
Par to telekanālā “Kiev24” paziņoja ģenerālis, Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs 2005-2010 Nikolajs Malomužs. Pēc viņa teiktā, runa ir par iespējamo Krievijas Federācijas nodomu 2022. gada otrajā pusē izmantot kodolieročus pret Ukrainu un pārējo pasauli.
Viņš norādīja, ka tas noticis Aizsardzības spēku ofensīvas operāciju laikā Harkivas apgabalā, kad Ukrainas karaspēks izlauzās cauri Krievijas aizsardzībai un virzījās tieši uz Luhansku.
"Tika pieņemts, ka visa okupanta operācija sabruka, un tas paredzēja taktisku triecienu iespējamību, bet tajā laikā notika tikšanās starp Ķīnas līderi Sji Dzjiņpinu un Putinu Pekinā. Ķīnas līderis stingri brīdināja Putinu nelietot kodolieročus nekādā formātā,” sacīja bijušais Ukrainas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs.
Malomužs atzīmē, ka tika runāts par sekām šādai Krievijas rīcībai - tas novestu pie globālas konfrontācijas un kara, šādas darbības iznīcinātu cilvēci. Pēc viņa teiktā, Ķīna tad brīdināja, ka, tiklīdz Krievija sāks izvietot šādus ieročus, Ķīna nostāsies NATO pusē gadījumā, ja notiks konfrontācija ar Putina kodoldraudiem. "Un Putins atkāpās," uzsvēra Malomužs.
Pēc viņa teiktā, Putins sapratis, ka neizmantos kodolieročus, jo tam būtu sekas, bet turpina izmantos šo tēmu kā draudu un kā spēka izrādīšanu.