Karš Ukrainā

0:10
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 26. septembrī. Ukraina jau septiņus mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
 
Vakar, 14:08
Krievijas varasiestādes gatavojas aizliegt izbraukt no valsts visiem vīriešiem mobilizācijas vecumā, portālam "Meduza" sacījuši divi Krievijas prezidenta administrācijai tuvi avoti.
 
Vakar, 0:01
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 25. septembrī. Ukraina jau septiņus mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
 
24.sep
Krievijas aizsardzības ministra vietnieka amatā iecelts par Mariupoles iznīcināšanu atbildīgais Mihails Mizincevs, kas ukraiņu medijos tiek dēvēts par Mariupoles miesnieku.
 
24.sep
Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis izmaiņas likumā par militāro dienestu. Saskaņā ar likumu rezerves pilsoņi, kuri tagad ir iesaukti militārajās mācībās, bet kuri uz tām neieradīsies, bez atļaujas atstās dienesta vietas vai brīvprātīgi padosies tiks sodīti ar 10 gadiem cietumā.
 
24.sep
Protesta akcijās, kas Krievijas pilsētās sestdien notiek pret karu Ukrainā un Krievijā nule izsludināto mobilizāciju, aizturēti vairāk nekā 200 cilvēku, vēsta tīmekļa projekts "OVD Info", kas apkopo informāciju par varasiestāžu represijām.
 
24.sep
Krievijas oligarham Romānam Abramovičam bijusi svarīga loma piecu britu atbrīvošanā no krievu gūsta Ukrainā, piektdien vēsta Lielbritānijas tabloīds "The Sun".
 
24.sep
Sociālajos tīklos publicēts video, kurā redzamas Krievijas karavīru pamestās pozīcijas Ukrainā.
 
24.sep
ASV kopā ar sabiedrotajiem un partneriem ir gatavas noteikt Krievijai smagas un ātras sankcijas, ja tiks turpināts scenārijs par okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju, piektdien preses brīfingā brīdināja Baltā nama preses sekretāre Karīna Žanpjēra.
 
24.sep
Krievijas prezidents Vladimirs Putins noraidījis armijas pavēlniecības ieceri organizētā veidā aiziet no Hersonas, vēsta laikraksts "New York Times", atsaucoties uz avotiem ASV valdībā.
 
24.sep
Līdz šim mobilizācijas dēļ patvērumu Latvijā pieprasījušas divas personas, paziņojumā presei norādījis iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP), uzsverot, ka mobilizācija Krievijā kā tāda nav pamats patvēruma piešķiršanai Latvijā.
 
24.sep
Somijas valdība piektdien paziņoja, ka ievērojami ierobežos Krievijas pilsoņu iebraukšanu.
 
24.sep
Ukrainas Aizsardzības ministrija atklāja, kāpēc Kremlis uz vienu dienu atlika mobilizācijas izsludināšanu Krievijas Federācijā.
 
24.sep
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 24. septembrī. Ukraina jau septiņus mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
 
23.sep
Krievijas aviokompānijas bažījas par darbinieku zaudēšanu, sākoties daļējai mobilizācijai, piektdien vēsta laikraksts "Kommersant".
 
23.sep
Ukrainā krievu okupantiem atkarotajā Harkivas apgabalā no masu kapa netālu no Izjumas izcelti kopumā 436 cilvēku līķi, piektdien paziņojušas Ukrainas amatpersonas.
 
23.sep
ANO izmeklētāji piektdien ANO Cilvēktiesību padomes sēdē ziņojuši par Ukrainā pastrādātajiem kara noziegumiem, tai skaitā Krievijas īstenoto civilo teritoriju apšaudīšanu, civiliedzīvotāju nogalināšanu, spīdzināšanu un šausmīgo seksuālo vardarbību.
 
23.sep
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis aicinājis starptautisko sabiedrību nenovērsties no Krievijas prezidenta Vladimira Putina jaunajiem kara noziegumiem un saukt agresoru pie atbildības.
 
23.sep
"Daudzi Ukrainas aizstāvji, kas šonedēļ tika atbrīvoti no Krievijas gūsta karagūstekņu apmaiņā, tika spīdzināti, atklāj Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direktorāta vadītājs Kirilo Budanovs.
 
23.sep
Krievijas Aizbaikāla novadā vairākās pilsētās un rajonos varasiestādes ieviesušas "sauso likumu", šo soli skaidrojot ar "daļējās mobilizācijas" situāciju, piektdien pavēstīja amatpersonas.