Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardKarš Ukrainā

Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 1.februārī. Ukraina jau 11 mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
0:10 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Tuvojoties šausminošajai gada “jubilejai” kopš Krievijas pilnmēroga iebrukuma Ukrainā, palīdzības apjomi no Latvijas neapsīkst, tāpēc apkopojam atziņas, kādas uzkrājuši regulārie palīdzības vācēji un vedēji, kam pievienoti “Neatkarīgās” novērojumi robežšķērsošanas vietās.
Vakar, 20:23 Imants Liepiņš, speciāli NRA no Ukrainas
Pašlaik Ukrainā karo aptuveni 326 000 Krievijas karavīru, atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītāju Kirilo Budanovu, vēsta laikraksts "The Washington Post".
Vakar, 17:44 Ziņu aģentūra LETA
Uz Norvēģiju atbēgušais Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" bijušais nodaļas komandieris Andrejs Medvedevs lūdzis piedošanu Norvēģijas ukraiņiem, kas iebilduši pret viņa atrašanos šajā valstī.
Vakar, 17:05 Ziņu aģentūra LETA
Ir jāpārkāpj "sarkanās līnijas" attiecībā uz ieroču piegādēm Ukrainai, paziņojis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.
Vakar, 14:40 Ziņu aģentūra LETA
ASV prezidents Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka ASV nepiegādās Ukrainai reaktīvos iznīcinātājus F-16. 
Vakar, 9:00 Ziņu aģentūra LETA
Tikai pagājušonedēļ Ukraina no Rietumu sabiedrotajiem beidzot saņēma skaidru solījumu par gaidāmajām tanku piegādēm un nekavējoties sākusi aizvien uzstājīgāk pieprasīt arī kaujas lidmašīnas – iznīcinātājus. Vācijas kanclers Olafs Šolcs strikti paziņojis, ka Berlīne iznīcinātājus Ukrainai nepiegādās, taču ASV jau tiek apsvērta varbūtība nodot Ukrainas rīcībā F-16 lidmašīnas un ļaut tās Kijivai piegādāt arī tām valstīm, kas šādus lidaparātus savulaik iegādājušās no amerikāņiem.
Vakar, 8:30 Māris Krūmiņš
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 31.janvārī. Ukraina jau 11 mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Vakar, 0:10 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Arvien biežāk izskan lietotāju rūgtā pieredze, ka tieši "Facebook" soctīklā tiekot cenzēti un bloķēti tādi lietotāji, kuri atbalsta Ukrainu un iestājas pret Kremļa agresiju. Kādus secinājumus varam izdarīt līdz šim brīdim?
30.jan Portāls nra.lv
Latvija un Slovākija ir līdzīgi domājoši partneri, un abas valstis arī sniedz stingru atbalstu Ukrainai, šodien tiekoties ar Slovākijas vēstnieku Latvijā Ladislavu Babčanu sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).
30.jan Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Igaunijai ir visas iespējas kļūt par pirmo valsti pasaulē, kas pārskaitījusi Ukrainai līdzekļus no Krievijas Federācijas konfiscēto aktīvu pārdošanas, vēsta "Европейская правда".
30.jan Portāls nra.lv
Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks pirmdien apsūdzējis Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), ka ar ieceri atrast iespējas Krievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē tā veicina karu Ukrainā.
30.jan Ziņu aģentūra LETA
Kalmikijas budistu augstākais garīgais līderis šadžinlama (augstākais lama) Telo Tulku Rinpoče (laicīgais vārds - Erdni Ombadikovs) pēc Krievijas Tieslietu ministrijas lēmuma iekļaut viņu “ārvalstu aģentu” reģistrā paziņojis par atteikšanos no šadžinlamas amata pilnvarām.
30.jan Ziņu aģentūra LETA
Galvenais faktors, kādēļ Ukraina zaudējusi laiku, lai sāktu lielu pretuzbrukumu Krievijas karaspēkam, ir tas, ka kavējas Rietumu parauga tāldarbības daudzlādiņu reaktīvo sistēmu, pretgaisa aizsardzības sistēmu un tanku piegāde, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.
30.jan Ziņu aģentūra LETA
Centieni panākt, lai agresorvalsts Krievijas sportisti varētu piedalīties nākamā gada vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē, ir vērtējami kā mēģinājums parādīt pasaulei, ka terors var būt pieņemams, videouzrunā svētdienas vakarā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
30.jan Ziņu aģentūra LETA
Krievijas vadība jau tagad nopietni plāno pievienot Krievijai jaunas teritorijas, vēsta UNIAN.
30.jan Portāls nra.lv
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 30.janvārī. Ukraina jau 11 mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
30.jan Ziņu aģentūra LETA, NRA.LV
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien rīkoja kārtējo Augstākā virspavēlnieka štāba sanāksmi un pauda pārliecību par Ukrainas uzvaru karā 2023.gadā, vēsta pravda.com.ua.
29.jan Portāls nra.lv
“Aizvadītajā gadā Krievija pilnībā sagrāva līdzšinējo Eiropas drošības arhitektūru,” Saeimas ārpolitiskajās debatēs norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Sakot A, jāsaka arī B. Ja jau drošības arhitektūra ir sagrauta, tātad steidzami jābūvē jauna. Vai jaunās drošības ēkas aprises šajās debatēs tika iezīmētas?
29.jan Bens Latkovskis
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 29.janvārī. Ukraina jau 11 mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
29.jan Ziņu aģentūra LETA, NRA.LV