Karš Ukrainā

10:50
Visticamāk, Krievija patlaban gatavojas sava veida pamiera slēgšanai ar Ukrainu, vienlaikus cerot atņemt tai vairākas teritorijas, kurās līdz šim notikusi aktīva karadarbība, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" komentēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra "Stratcom" vadītājs Jānis Sārts.
 
10:37
Ukrainas austrumos ar Krievijas atbalstu izveidotās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas ("DTR") vairāk nekā 200 kaujinieki atsakās doties karot uz otra šī reģiona separātiskā veidojuma, "Luganskas tautas republikas" ("LTR"), teritoriju, savā "Telegram" kanālā pavēstījis ukraiņu žurnālists Deniss Kazanskis.
 
10:23
Krievijas politiķi un valsts mediji ar publiskajā telpā izplatīto informāciju savus iedzīvotājus sāk gatavot ilgākam karam Ukrainā, intervijā Latvijas Radio sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra "Stratcom" vecākā eksperte publiskās diplomātijas jautājumos Elīna Lange-Ionatamišvili.
 
8:43
Krievijas iebrukums Ukrainā var kļūt par Trešā pasaules kara sākumu, tāpēc labākais veids, kā Rietumiem saglabāt brīvu civilizāciju, ir uzvarēt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bruņotos spēkus, Pasaules ekonomikas forumā Davosā paziņoja finansists miljardieris Džordžs Soross.
 
0:10
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 25. maijā. Ukraina jau trīs mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
 
Vakar, 22:40
Viesnīcas cita pēc citas sāk paziņot, ka pārtrauks Ukrainas civiliedzīvotāju ēdināšanu un izmitināšanu neatkarīgi no tā, ka par 30 dienām pagarinās iespēju Ukrainas iedzīvotājiem saņemt atbalstu ēdināšanai un izmitināšanai. Valsts ir būtiski samazinājusi kompensējamo summu par izdevumiem, vēsta TV3.
 
Vakar, 22:09
Ukraina atsāks sarunas ar Krieviju tikai pēc tam, kad Krievija būs atdevusi Ukrainai visas pēc 24.februāra sagrābtās Ukrainas teritorijas, otrdien sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
 
Vakar, 21:05
Mariopolē daudzstāvu ēkas drupu novākšanas darbu gaitā atrastas 200 cilvēku mirstīgās atliekas dažādās sadalīšanās stadijās, ziņapmaiņas platformā "Telegram" pavēstīja pilsētas mēra padomnieks Petro Andrjuščenko.
 
Vakar, 20:55
Ungārijā tiek izsludināts ārkārtas stāvoklis Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara dēļ, pavēstīja Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.
 
Vakar, 19:44
Krievijas-Ukrainas karā aktīvā kara fāze ar kaujām aptuveni tādā līmenī kā šobrīd beigsies šā gada beigās, un šajā laikā Ukrainas armija ne tik vien atbrīvos kopš 24.februāra okupētās teritorijas, bet arī atjaunos Kijivas kontroli pār Donbasa separātisko veidojumu teritorijām un ieies Krimā, prognozē Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirils Budanovs.
 
Vakar, 19:40
Cīņās par Mariupoli gājis bojā Ukrainas čempions kikboksā un pasaules čempions taizemiešu boksā, Zemessardzes atsevišķo specvienības "Azov" karavīrs Aleksejs Jaņins, vēsta pravda.com.ua.
 
Vakar, 15:41
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena otrdien salīdzinājusi Krievijas karaspēka rīcību Ukrainā ar Padomju Savienības īsteno graudu konfiscēšanu.
 
Vakar, 15:31
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis kārtējā videouzrunā iedzīvotājiem norādījis, ka nākamās nedēļas karā ar Krieviju būs īpaši sarežģītas. Arī militārpersonas informēja, ka Krievijas uzbrukumi un apšaudes turpinās, ziņo portāls "LSM".
 
Vakar, 14:40
Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes ECOFIN sanāksmē Briselē otrdien Latvija, Lietuva, Igaunija un Slovākija mudināja konfiscēt sankcijām pakļautajām Krievijas personām piederošos iesaldētos aktīvus, lai šos līdzekļus novirzītu Ukrainas atjaunošanai, informē Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
 
Vakar, 14:21
Vācu astronauts Matiass Maurers, atgriežoties uz Zemes no Starptautiskās kosmosa stacijas, sacīja, ka karš Ukrainā no kosmosa ir redzams pat ar neapbruņotu aci, vēsta "Bild".
 
Vakar, 12:05
Trīs mēnešu laikā kopš Krievija iebruka Ukrainā Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir noskaņojis pret sevi gan kara gribētājus, gan tā pretiniekus. Kremlis cer, ka "pārskatāmā nākotnē" viņš aizies, un jau meklē pēcteci, vēsta Meduza.
 
Vakar, 10:30
Ukrainas pirmā lēdija piedalījusies intervijā televīzijā kopā ar savu vīru Volodimiru Zelenski un tiek ziņots, ka šī bijusi otrā reize, kad Olena redzama sabiedrībā kopš kara sākuma, ziņo "Telegraph".
 
Vakar, 9:50
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzsvēris, ka Ukrainas cīņa pret Krieviju ir visu brīvās pasaules valstu kopīgo vērtību aizstāvēšana.
 
Vakar, 9:30
Militārajā konfliktā Ukrainā patlaban ir vērojama stagnācija, kas draud ar diezgan ilgstošu karadarbības turpināšanos, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.
 
Vakar, 9:00
Krievijas karaspēks Hersonas apgabalā ir saņēmis par ķīlniekiem vairāk nekā 500 mierīgos iedzīvotājus, ziņoja multimediju projekts "Ukraine World", atsaucoties uz Ukrainas prezidenta pastāvīgo pārstāvi Krimā Tamilu Taševu.
 

Komentētākie