Medijs: Rietumi jau 2022. gadā gatavojās Krievijas kodoltriecienam Ukrainā

© Unsplash

Atklātībā nonākusi informācija, ka 2022. gadā Vašingtona pieļāva 50 procentu iespējamību, ka Krievija pilna mēroga iebrukuma laikā Ukrainā izmantos taktiskos kodolieročus, vēsta laikraksts “The Sun”.

Vladimirs Putins 2022. gada oktobrī bija tik tuvu kodolieroču palaišanai, ka Lielbritānijā tika rīkotas krīzes sanāksmes par radiācijas pārvietošanos atmosfērā pēc iespējama trieciena Ukrainā.

Bijusī premjerministre Liza Trasa pavadīja savas pēdējās dienas amatā, pētot laikapstākļu kartes un gatavojoties radiācijai Apvienotajā Karalistē pēc tam, kad bija iepazinusies ar amerikāņu spiegu bažām, ka Kremļa tirāns kuru katru brīdi var nospiest sarkano pogu.

Vaitholas katastrofu plānotāji bažījās, ka atmosfērā izmesti radioaktīvie materiāli varētu izplatīties gandrīz 3000 kilometru attālumā visā Eiropā no jebkuras sprādziena zonas Ukrainā.

Pamatojoties uz "izsmalcinātu" izlūkošanas informāciju, ASV secināja, ka pastāv 50% iespēja, ka Krievija varētu izmantot taktisko kodolieroci Ukrainas kaujas laukos vai izmēģināt lielāku bumbu virs Melnās jūras.

Šausminošās detaļas par to, cik tuvu karš nonāca masveida eskalācijai, ir atklātas bijušās Lielbritānijas premjerministres atjauninātajā biogrāfijā “Out of the Blue”.

Tajā ziņots, ka Trasas kundze pavadīja "vairākas stundas, pētot satelīta laikapstākļu datus un vēja virzienus", jo baidījās, ka "nepareizi laikapstākļi" varētu "tieši ietekmēt radiācijas situāciju Lielbritānijā".

Drošības avoti laikrakstam “The Sun” toreiz teica, ka draudi ir “dramatiski palielinājušies”. 2022. gada oktobrī ASV prezidents Džo Baidens pirmo reizi kopš 1962. gada Kubas raķešu krīzes sacīja, ka pastāv "tieši draudi" par to, ka Krievija izmantos kodolieročus.

Pasaulē

Japānas autobūves uzņēmumi "Honda" un "Nissan" pirmdien paziņoja par plāniem apvienoties, lai izveidotu pēc pārdošanas apmēra pasaulē trešo lielāko autoražotāju laikā, kad nozare piedzīvo būtiskas izmaiņas saistībā ar atteikšanos no fosilās degvielas izmantošanas.

Svarīgākais