"Politico": Lielbritānijas un Francijas kodollietussargi nespēs aizsargāt Eiropu no Krievijas

© Pixabay.com

Eiropa bez ASV palīdzības nespēs aizsargāt NATO Eiropas daļu no kodoldraudiem, raksta "Politico".

Lielbritānijas un Francijas kodollietussargi var pasargāt šīs valstis no iespējamiem draudiem, taču tie nespēs glābt arī Eiropas NATO dalībvalstis.

Lielbritānija jau sen ir paziņojusi, ka “nodod” savus kodolieročus NATO - valsts ir gatava tos izmantot gadījumā, ja arī agresors tos izmantos.

Apvienotajai Karalistei ir stratēģiski kodolieroči, kurus var palaist no “Vanguard” klases zemūdenēm. Viena no tām vienmēr ir gatava palaišanai, ja rodas draudi, un tās atrašanās vieta tiek turēta slepenībā. Tomēr, ja Krievija izmantos savus kodolieročus pret, piemēram, Baltijas valstīm, Lielbritānija nedos atbildes triecienu, jo tas varētu atklāt zemūdenes atrašanās vietu un kļūt par nākamo Krievijas Federācijas mērķi.

Arī Francijai ir lieli kodolieroču krājumi, tomēr tā nekad nav paziņojusi par šo ieroču “nodošanu” NATO. Ir svarīgi atcerēties, ka valsts rīcībā nav taktisko kodolieroču, līdz ar to Parīze nevarēs atspēlēties, ja Maskava tos izmantos.

Pasaulē

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda aicināja starptautisko sabiedrību pastiprināt spiedienu uz Baltkrieviju, lai panāktu starptautiskajām prasībām neatbilstošās Astravjecas atomelektrostacijas (AES) slēgšanu.