Imunitāte

5.jūl 2020
Eksperti brīdina, ka arī vasarā jārūpējas par imunitāti! Reti kam tas ienāk prātā, taču vasarā infekciju ir vieglāk noķert nekā aukstā laikā. Aukstie dzērieni, gaisa kondicionēšana, caurvējš, peldēšanās dīķos - tās ir potenciālās iespējas saslimt. Kā rūpēties par imunitāti un vienlaikus pareizi sagatavoties rudenim un ziemai?
13.mai 2020
Pavasaris ir mānīgs – pēc saulainām un siltām brīvdienām, pēdējās dienās Latvijā atgriezies auksts laiks un dažviet pat sniegs. Līdz ar gaisa temperatūras krasu mainību, iedzīvotājiem atkal aktuāla saaukstēšanās. Kā sevi pasargāt no saaukstēšanās un kā to uzveikt, ja gadījies saslimt, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.
11.mai 2020
Imunitātes stiprināšana, īpaši ņemot vērā notikumus ar koronavīrusa pandēmiju, ir pašlaik aktuāla visā pasaulē. Eksperti iesaka dažādas dabiskas vielas un produktus. Ir tāds joks, ka ingvers ir mūsu laika valūta. Bet vai garšvielas, kas parādījās Eiropā no austrumiem, būs noderīgas mums, ziemeļu platuma grādos dzīvojošajiem?
3.mai 2020
Zināms, ka cilvēku imunitāte pret dažādām slimībām atšķiras un izrādās, ka to ietekmē arī mūsu horoskopa zīme, norāda "TIMESOFINDIA".
2.apr 2020
Par izvairīšanos no Covid-19 un citu infekciju slimību riska faktoriem, kā arī imunitātes stiprināšanu stāsta Capital Clinic Riga imunoloģe Dr. Tatjana Ļiņova un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
20.mar 2020
Šī viegli pagatavojamā pasta būs lielisks palīgs cīņā ar vīrusiem un stiprinās organismu. Šādu pastu ir viegli pagatavot un īpaši šajā laikā tā palīdzēs mūsu imūnsistēmai būt neuzņēmīgai pret vīrusiem.
17.mar 2020
«Imunitāte» un «novājināts organisms» pēdējā laikā ir ļoti populāri vārdi. Un ne tikai visā pasaulē slavenā vīrusa uzvaras gājiena dēļ. Pavasarī piedien runāt par imunitātes stiprināšanu arī tad, ja ziema nav bijusi pārāk barga un apkārt neklejo bargi vīrusi.
11.mar 2020
Ar bažām sekojot informācijai par jauno koronavīrusu, pret kuru pagaidām nav vakcīnas, kā arī cīnoties ar ikgadējo pavasara nogurumu, arvien labāk saprotam un novērtējam iedzimtās imunitātes nozīmi. Mēdz teikt, ka organisma imunitāte atgādina bateriju, kuru mēs nepārtraukti tukšojam vai arī uzlādējam, un tas notiek ik brīdi: strādājot, staigājot, pārdzīvojot stresu, uzņemot uzturvielas, guļot, ceļojot, saskaroties ar vīrusiem un baktērijām.
16.feb 2020
Tuvojoties gada drēgnajiem un tumšajiem mēnešiem, aizdomājamies par imūnsistēmas stiprināšanu. Iesnas, klepus, temperatūra uzskrien – parasti to «norakstām» uz organisma nespēju pretoties vīrusiem. Droši vien var atcerēties parunu par to, ka rati jākaļ ziemā, bet ragavas vasarā, jo organisma aizsargspējas nevarēs izveidot kā uz burvju mājienu. Bet, ja vasarā neesat uzkrājis nepieciešamos vitamīnus un pietiekami norūdījies, nekas nav nokavēts. Neba vasara vien ir gadalaiks, kad var stiprināt imūnsistēmu. Un kaut kad ir jāsāk – vismaz lai norūdītos, rudens ir īstais laiks.
21.nov 2019
Elpceļu vīrusu plosīšanās nevienam nesagādā prieku, bet mediķi teic – tas nav nekas neparasts un ārkārtējs, šāda situācija ir katru gadu, tāpēc ikvienam jādomā, ko darīt, lai veicinātu organisma pretošanās spējas slimību izraisītājiem. Ir lietas, ko vajadzētu darīt augu gadu, ir pasākumi, kas veicami, kad iestājas vīrusu izplatībai labvēlīgi apstākļi, un tādi, kas svarīgi brīžos, kad tuvākajā apkārtnē ir jau pirmie saslimušie.
26.mai 2019
Bērna organisma spējas aizsargāt sevi no saslimšanām dažādos attīstības posmos ir atšķirīgas. Kā bērnam dzīves pirmajos gados ielikt pamatus veselīgai dzīvei visa mūža garumā? Kā veidojas bērna imunitāte, vai un kā ar dažādām metodēm varam to stiprināt? Iknedēļas vebinārā “Mazais nav lielais” Laura Grēviņa sarunājas ar pediatri Sanitu Mitenbergu.
23.feb 2019
Ziemas otrā puse ir periods, kad imunitātes stiprināšanai pievēršam īpašu uzmanību, jo pēc ziemas jūtam imunitātes izsīkumu. Mums jādomā ne tikai par sevi, bet arī par mūsu mazajiem ģimenes locekļiem – bērniem vai mazbērniem. Jāatceras, ka jaundzimušie nenāk pasaulē ar jau gatavu un stipru imunitāti – tā attīstās un nobriest kopā ar bērnu.
9.feb 2019
Imunitāte ir organisma spēja mūs aizsargāt no dažāda veida mikroorganismu izraisītajām saslimšanām. Ļoti būtiska loma imunitātes stiprināšanā ir veselīgam dzīvesveidam, kas sevī ietver gan rūpes par ķermeni – pilnvērtīgu miegu, veselīgu uzturu un fizisko aktivitāti –, gan rūpes par emocionālo labsajūtu – stresa vadību un spēju apzināti pārvaldīt emocijas.
29.jan 2019
Ziemas aukstie mēneši ir īsts pārbaudījums mūsu imunitātei, jo tā ir noslogota cīņā ar sezonas vīrusiem, tiek zaudēts liels enerģijas daudzums. Līdz ar siltākiem pavasara saules stariem pēc iespējas ātrāk vēlamies atbrīvoties no ziemas mēteļiem, taču – ak, vai! – nereti tieši tad mūs noķer klepus vai iesnas, jo organisms pēc ziemas ir saguris. Tāpēc svarīgi atcerēties – lai pavasari mēs sagaidītu veseli un enerģijas piesātināti, par organisma stiprināšanu jārūpējas visa gada garumā, ne tikai gada tumšākajā un drēgnākajā laikā.
9.jan 2019
Imunitāte ir mūsu galvenais aizsargs cīņā ar saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumu mūsu veselībai. Tās stiprināšanai ir pieejami visdažādākie līdzekļi, kā neapjukt to plašajā klāstā, bet kā pareizi lietot vitamīnus un uztura bagātinātājus, lai sasniegtu vēlamo efektu, kā arī – kādas dabas veltes stiprinās mūsu imunitāti? Noderīgos padomos dalās BENU Aptiekas farmaceite Ginta Koka.
11.dec 2018
Kad daba īsti nezina, kā uzvesties, un savas domas maina ik pēc dažām dienām, piedāvājot te aukstu, te pat mēreni siltu laiku, arī cilvēka organisms var apjukt un iekrist kāda vīrusa skavās. Lai arvien tuvāk nākošos Ziemassvētkus nevajadzētu pavadīt siltā gultā, nevis pie bagātīgi klāta svētku galda, ir vērts jau laikus ikdienas ēdienkartē iekļaut kādu malku imunitāti stiprinošu dzērienu.
23.nov 2018
Laikā, kad apkārt plosās dažādi vīrusi un tu tā vien gribi izsprukt sveikā cauri, nemaz neslimojot, svarīgi ir laikus stiprināt savu imunitāti, nodrošinoties ar tādu produktu lietošanu uzturā, kas ir spējīgi cīnīties ar iespējamām saslimšanām. Womenshealthmag.com iesaka lietot zemāk minētos ēdienus, lai stiprinātu savu veselību.
17.sep 2018
Te nu mēs at­kal esam – ap­ku­res se­zo­nas sā­ku­mā, zie­mas priekš­no­jau­tās, var­būt jau pār­cie­tu­ši pir­mo sa­auk­stē­ša­nos, un uz­ma­nī­bas cen­trā ir jau­tā­jums par imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nu. Ja sli­mī­bas ķe­ras klāt ci­ta pēc ci­tas, tad, pro­tams, jā­iet pie ār­sta. Bet ja ko­pu­mā esam ve­se­li, par la­bu nāks arī ļo­ti vien­kār­ši imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nas pa­ņē­mie­ni.
19.nov 2017
Da­bis­ko imu­ni­tā­ti stip­ri­na:
15.mar 2017
Maldīgs ir uzskats, ka par imunitāti jādomā tikai rudenī un ziemā – arī pavasarī, kad mostas daba, nedrīkst aizmirst par organisma stiprināšanu. Ļoti svarīgs aspekts, protams, ir aktīvs dzīvesveids un regulāras fiziskās aktivitātes. Ne mazāk svarīgs – antioksidanti jeb vitamīni, minerālvielas un fermenti, kas palīdz aizsargāt organismu no brīvo radikāļu veidošanās.