Imunitāte

30.jun 2021
Veikto pētījumu dati arvien vairāk parāda, ka cilvēkiem, kas ir pārslimojuši Covid-19, jau pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas izveidojas līdzvērtīga aizsardzība kā pārējiem iedzīvotājiem pēc pilna vakcinācijas kursa, informē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja un Imunizācijas Valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.
10.apr 2021
Pastiprinātu nogurumu pēc ziemas perioda izjūt ne viens vien – iekšējie vitamīnu resursi iztērēti, saules trūkst, ikdienas steigā nav laika padomāt par savu labsajūtu.
22.mar 2021
Kolektīvā imunitāte pret Covid-19 vakcinācijas ceļā Eiropā var tikt sasniegta jūlijā, paziņojis Eiropas Savienības (ES) iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons, kurš pirmdien uzturēsies vizītē Latvijā.
24.jan 2021
Ārstnieciskie augi var būt ļoti noderīgs palīgs gan dažādu saslimšanu profilaksē, gan ārstēšanā. Saaukstēšanās un vīrusu sezonā īpaši aktuāli ir augi imunitātes stiprināšanai, kā arī plaušu veselības profilaksei un klepus ārstēšanai. Taču, arī lietojot ārstniecības augus, ir jāatceras par to pareizu lietošanu un piesardzību.
20.jan 2021
Šajā laikā mums ir iespēja ne tikai pierast pie jaunās dienas kārtības, bet arī ieviest jaunus paradumus, uzlabojot gan garīgo, gan fizisko veselību.
13.nov 2020
Diemžēl Covid-19 ir atgriezies ar jaunu sparu. Protams, cīņā ar vīrusu izmantojam sejas aizsargmaskas, dezinfekcijas līdzekļus un 2 metru distanci, bet es teiktu, ka ne mazāk būtiska loma ir mūsu imunitātei, jo īpaši tagad, kad plosās ne tikai Covid-19, bet, piemēram, arī gripa.
27.sep 2020
“Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” pētījums liecina, ka lielākā daļa (59 %) Latvijas iedzīvotāju savu veselību vērtē kā labu, tomēr katrs trešais (33 %) slimo vairākas reizes gadā. Kā norāda eksperti – tuvojoties gada vēsajai sezonai, slimošana kļūst arvien biežāka, kas signalizē , ka imūnsistēma ir novājināta. Vāja imunitāte var izraisīt virkni veselības problēmas, tāpēc imunoloģe Natālija Gerula un farmaceite Agnese Ritene skaidro, kā laicīgi pamanīt brīdinājuma signālus, ka laiks doties pie ārsta.
18.sep 2020
Atgriežoties vēsākam un drēgnākam laikam, aktuālāka kļūst arī saaukstēšanās un vīrusi. Šis ir noslogotāks periods gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem - vairāk stresa, lielāka slodze, vairāk uzturēšanās iekštelpās, kas var vājināt imunitāti. Arī senioriem šajā laikā jākļūst uzmanīgākiem no iespējamas saaukstēšanās un vīrusiem. Kā šajā laikā stiprināt imunitāti un pēc iespējas pasargāt sevi no saslimšanām? Padomos dalās ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Zanda Ozoliņa.
7.aug 2020
Galvenie priekšnoteikumi labai veselībai ir kustība, emocionālais līdzsvars, svaigs gaiss un sabalansēts uzturs. Vasara ir labākais laiks, lai spēcinātu organismu un stiprinātu tā dabiskās aizsargspējas, tāpēc farmaceite Zane Melberga dalās ar pieciem padomiem – ko darīt vasarā, lai stiprinātu imunitāti pirms sākusies vīrusu sezona.
5.jūl 2020
Eksperti brīdina, ka arī vasarā jārūpējas par imunitāti! Reti kam tas ienāk prātā, taču vasarā infekciju ir vieglāk noķert nekā aukstā laikā. Aukstie dzērieni, gaisa kondicionēšana, caurvējš, peldēšanās dīķos - tās ir potenciālās iespējas saslimt. Kā rūpēties par imunitāti un vienlaikus pareizi sagatavoties rudenim un ziemai?
13.mai 2020
Pavasaris ir mānīgs – pēc saulainām un siltām brīvdienām, pēdējās dienās Latvijā atgriezies auksts laiks un dažviet pat sniegs. Līdz ar gaisa temperatūras krasu mainību, iedzīvotājiem atkal aktuāla saaukstēšanās. Kā sevi pasargāt no saaukstēšanās un kā to uzveikt, ja gadījies saslimt, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.
11.mai 2020
Imunitātes stiprināšana, īpaši ņemot vērā notikumus ar koronavīrusa pandēmiju, ir pašlaik aktuāla visā pasaulē. Eksperti iesaka dažādas dabiskas vielas un produktus. Ir tāds joks, ka ingvers ir mūsu laika valūta. Bet vai garšvielas, kas parādījās Eiropā no austrumiem, būs noderīgas mums, ziemeļu platuma grādos dzīvojošajiem?
3.mai 2020
Zināms, ka cilvēku imunitāte pret dažādām slimībām atšķiras un izrādās, ka to ietekmē arī mūsu horoskopa zīme, norāda "TIMESOFINDIA".
2.apr 2020
Par izvairīšanos no Covid-19 un citu infekciju slimību riska faktoriem, kā arī imunitātes stiprināšanu stāsta Capital Clinic Riga imunoloģe Dr. Tatjana Ļiņova un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
20.mar 2020
Šī viegli pagatavojamā pasta būs lielisks palīgs cīņā ar vīrusiem un stiprinās organismu. Šādu pastu ir viegli pagatavot un īpaši šajā laikā tā palīdzēs mūsu imūnsistēmai būt neuzņēmīgai pret vīrusiem.
17.mar 2020
«Imunitāte» un «novājināts organisms» pēdējā laikā ir ļoti populāri vārdi. Un ne tikai visā pasaulē slavenā vīrusa uzvaras gājiena dēļ. Pavasarī piedien runāt par imunitātes stiprināšanu arī tad, ja ziema nav bijusi pārāk barga un apkārt neklejo bargi vīrusi.
11.mar 2020
Ar bažām sekojot informācijai par jauno koronavīrusu, pret kuru pagaidām nav vakcīnas, kā arī cīnoties ar ikgadējo pavasara nogurumu, arvien labāk saprotam un novērtējam iedzimtās imunitātes nozīmi. Mēdz teikt, ka organisma imunitāte atgādina bateriju, kuru mēs nepārtraukti tukšojam vai arī uzlādējam, un tas notiek ik brīdi: strādājot, staigājot, pārdzīvojot stresu, uzņemot uzturvielas, guļot, ceļojot, saskaroties ar vīrusiem un baktērijām.
16.feb 2020
Tuvojoties gada drēgnajiem un tumšajiem mēnešiem, aizdomājamies par imūnsistēmas stiprināšanu. Iesnas, klepus, temperatūra uzskrien – parasti to «norakstām» uz organisma nespēju pretoties vīrusiem. Droši vien var atcerēties parunu par to, ka rati jākaļ ziemā, bet ragavas vasarā, jo organisma aizsargspējas nevarēs izveidot kā uz burvju mājienu. Bet, ja vasarā neesat uzkrājis nepieciešamos vitamīnus un pietiekami norūdījies, nekas nav nokavēts. Neba vasara vien ir gadalaiks, kad var stiprināt imūnsistēmu. Un kaut kad ir jāsāk – vismaz lai norūdītos, rudens ir īstais laiks.
21.nov 2019
Elpceļu vīrusu plosīšanās nevienam nesagādā prieku, bet mediķi teic – tas nav nekas neparasts un ārkārtējs, šāda situācija ir katru gadu, tāpēc ikvienam jādomā, ko darīt, lai veicinātu organisma pretošanās spējas slimību izraisītājiem. Ir lietas, ko vajadzētu darīt augu gadu, ir pasākumi, kas veicami, kad iestājas vīrusu izplatībai labvēlīgi apstākļi, un tādi, kas svarīgi brīžos, kad tuvākajā apkārtnē ir jau pirmie saslimušie.
26.mai 2019
Bērna organisma spējas aizsargāt sevi no saslimšanām dažādos attīstības posmos ir atšķirīgas. Kā bērnam dzīves pirmajos gados ielikt pamatus veselīgai dzīvei visa mūža garumā? Kā veidojas bērna imunitāte, vai un kā ar dažādām metodēm varam to stiprināt? Iknedēļas vebinārā “Mazais nav lielais” Laura Grēviņa sarunājas ar pediatri Sanitu Mitenbergu.