Imunitāte

23.feb 2019
Ziemas otrā puse ir periods, kad imunitātes stiprināšanai pievēršam īpašu uzmanību, jo pēc ziemas jūtam imunitātes izsīkumu. Mums jādomā ne tikai par sevi, bet arī par mūsu mazajiem ģimenes locekļiem – bērniem vai mazbērniem. Jāatceras, ka jaundzimušie nenāk pasaulē ar jau gatavu un stipru imunitāti – tā attīstās un nobriest kopā ar bērnu.
9.feb 2019
Imunitāte ir organisma spēja mūs aizsargāt no dažāda veida mikroorganismu izraisītajām saslimšanām. Ļoti būtiska loma imunitātes stiprināšanā ir veselīgam dzīvesveidam, kas sevī ietver gan rūpes par ķermeni – pilnvērtīgu miegu, veselīgu uzturu un fizisko aktivitāti –, gan rūpes par emocionālo labsajūtu – stresa vadību un spēju apzināti pārvaldīt emocijas.
29.jan 2019
Ziemas aukstie mēneši ir īsts pārbaudījums mūsu imunitātei, jo tā ir noslogota cīņā ar sezonas vīrusiem, tiek zaudēts liels enerģijas daudzums. Līdz ar siltākiem pavasara saules stariem pēc iespējas ātrāk vēlamies atbrīvoties no ziemas mēteļiem, taču – ak, vai! – nereti tieši tad mūs noķer klepus vai iesnas, jo organisms pēc ziemas ir saguris. Tāpēc svarīgi atcerēties – lai pavasari mēs sagaidītu veseli un enerģijas piesātināti, par organisma stiprināšanu jārūpējas visa gada garumā, ne tikai gada tumšākajā un drēgnākajā laikā.
9.jan 2019
Imunitāte ir mūsu galvenais aizsargs cīņā ar saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumu mūsu veselībai. Tās stiprināšanai ir pieejami visdažādākie līdzekļi, kā neapjukt to plašajā klāstā, bet kā pareizi lietot vitamīnus un uztura bagātinātājus, lai sasniegtu vēlamo efektu, kā arī – kādas dabas veltes stiprinās mūsu imunitāti? Noderīgos padomos dalās BENU Aptiekas farmaceite Ginta Koka.
11.dec 2018
Kad daba īsti nezina, kā uzvesties, un savas domas maina ik pēc dažām dienām, piedāvājot te aukstu, te pat mēreni siltu laiku, arī cilvēka organisms var apjukt un iekrist kāda vīrusa skavās. Lai arvien tuvāk nākošos Ziemassvētkus nevajadzētu pavadīt siltā gultā, nevis pie bagātīgi klāta svētku galda, ir vērts jau laikus ikdienas ēdienkartē iekļaut kādu malku imunitāti stiprinošu dzērienu.
23.nov 2018
Laikā, kad apkārt plosās dažādi vīrusi un tu tā vien gribi izsprukt sveikā cauri, nemaz neslimojot, svarīgi ir laikus stiprināt savu imunitāti, nodrošinoties ar tādu produktu lietošanu uzturā, kas ir spējīgi cīnīties ar iespējamām saslimšanām. Womenshealthmag.com iesaka lietot zemāk minētos ēdienus, lai stiprinātu savu veselību.
17.sep 2018
Te nu mēs at­kal esam – ap­ku­res se­zo­nas sā­ku­mā, zie­mas priekš­no­jau­tās, var­būt jau pār­cie­tu­ši pir­mo sa­auk­stē­ša­nos, un uz­ma­nī­bas cen­trā ir jau­tā­jums par imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nu. Ja sli­mī­bas ķe­ras klāt ci­ta pēc ci­tas, tad, pro­tams, jā­iet pie ār­sta. Bet ja ko­pu­mā esam ve­se­li, par la­bu nāks arī ļo­ti vien­kār­ši imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nas pa­ņē­mie­ni.
19.nov 2017
Da­bis­ko imu­ni­tā­ti stip­ri­na:
15.mar 2017
Maldīgs ir uzskats, ka par imunitāti jādomā tikai rudenī un ziemā – arī pavasarī, kad mostas daba, nedrīkst aizmirst par organisma stiprināšanu. Ļoti svarīgs aspekts, protams, ir aktīvs dzīvesveids un regulāras fiziskās aktivitātes. Ne mazāk svarīgs – antioksidanti jeb vitamīni, minerālvielas un fermenti, kas palīdz aizsargāt organismu no brīvo radikāļu veidošanās.
9.feb 2017
Ziema neapšaubāmi ir laiks, kad jo īpaši jācenšas gādāt par savu veselību un spēcināt imunitāti. Bet cik lielā mērā imunitāti iespējams stiprināt un kādas metodes vislabāk izmantot? Par to stāsta imunologs Lauris Līcītis.
25.jan 2017
Mēs visi zinām, ka, jūtot saaukstēšanās pazīmes, pirmo palīdzību ieteicams meklēt pie dabiskajiem antioksidantiem – ēst ķiplokus, dzērvenes, dzert svaigi spiestas sulas, tēju ar ingveru, plus papildus uzņemt vitamīnus C, E un A.
28.okt 2016
Imūnsistēma ir cilvēka galvenais ierocis cīņā ar vīrusu infekcijām un hroniskām kaitēm. Īpaši svarīgi to nostiprināt rudens tumšajos mēnešos un to izdarīt ir pavisam viegli, ja vien ievērojam vienkāršus veselīga dzīvesveida paradumus. Svarīgākos no tiem atgādina sertificēta "Apotheka" farmaceite Laila Zālīte.
19.mai 2016
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Satversmes grozījumus, tādējādi atceļot valsts pamatlikumā līdz šim paredzēto deputātu administratīvo imunitāti.
13.mai 2016
Jau pavisam drīz Saeimas deputātus, kas paveikuši kādu administratīvo pārkāpumu, nesargās imunitāte un nodarījumu fiksējusī amatpersona sodu grēciniekam varēs piemērot nekavējoties. Par šādiem grozījumiem Satversmē un Saeimas Kārtības rullī vienojušies Saeimas Juridiskās komisijas deputāti. Paredzēts, ka turpināsies arī darbs pie administratīvās imunitātes piemērošanas citām amatpersonām kārtības izmaiņām.
30.mar 2016
«Lieldienu laiks pārsit ikdienišķo čaumalu, jo ar lūgšanām to sagaidām, augšām ceļamies, svētku brīnumam noticam un maza bērna priekā un krāsainībā nosvinam. Tas atmodina, vairo spēku un prieku, dod jaunu sākumu un cerību,» saka pazīstamā dziedniece Dzintra Bankova, aicinot pateicībā izbaudīt ik mirkli un ik dienu, reizē ar gājputnu atgriešanos izjust tāluma elpu, izgaršot bērzu sulas saldumiņu un ar prieku izbaudīt lietus lāsi – pat ja tā rit aiz apkakles.
30.mar 2016
Cilvēka imūnsistēmas spēks vai vājums ir cieši saistīts ar dzīvesveidu, ar veselīgiem vai kaitīgiem ieradumiem, ar regulārām vai nepietiekamām fiziskām aktivitātēm un, protams, ar uzturu, ko ikdienā lietojam.
24.feb 2016
Ziemas prieku cienītāji meklē, kur vēl varētu aizceļot paslēpot, pavasara gaidītāji liek vāzēs narcises un hiacintes. Te snieg, te līst, te piesalst, te atkūst, laika ziņas sola arvien jaunas dabas kaprīzes, un tieši šis ir brīdis, kad cilvēks var viegli kļūt par upuri kādai elpceļu vīrusu infekcijai.
3.nov 2015
Es ceru, ka pļēgurus nākamajā Saeimā neievēlēs. Es ceru, ka nākamajā Saeimā neievēlēs cilvēkus, kuri neapzināsies savu statusu un atļausies publiski izrādīties kā lopi.
16.okt 2015
Pēc gandrīz desmit gadus ilgušas politisko partiju cīkstēšanās ceturtdien Saeima spērusi pārliecinošu pirmo soli, lai atceltu Saeimas deputātu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās. Par priekšlikumu grozīt Satversmi nobalsoja Saeimas deputātu vairākums – 84 deputāti.
20.mar 2015
Laikā, kad gaisa temperatūra ir tik mainīga un mēs esam izsalkuši pēc siltajiem saules stariem un enerģijas, aizvien vairāk pieaug saslimšanas risks ar dažādiem vīrusiem. Vasarā uzņemtie vitamīni ir izsīkuši un pašsajūtā rodas “caurumi”, ko nepieciešams aizpildīt ar organismam nozīmīgām un šai laikā īpaši vērtīgām uzturvielām. Konsultē: uztura speciāliste Lizete Māldere.