Vērtīgi! Kas jāēd, lai rudenī neslimotu?

© Vladislavs Proškins/F64

Krievijas dietoloģe Kamilla Timošenko savā Instagram ir publicējusi to produktu sarakstu, kas cilvēkam nepieciešami, lai rudenī stiprinātu imūnsistēmu.

Ārste skaidroja, ka rudenī ievērojami palielinās daudzu slimību risks, jo īpaši problēmas ar kuņģa -zarnu traktu, gripa, saaukstēšanās.


Viņa uzsvēra, ka pārtikas produkti, kas bagāti ar cinku un selēnu, rudenī ir svarīga uztura sastāvdaļa. Tajos ietilpst zivis un jūras veltes, olas, pilngraudu produkti un pākšaugi, kā arī gaļa.

Organisms vislabāk absorbē dzelzi no gaļas un aknām. Uztura speciāliste arī vērsa uzmanību uz B, C un D grupas vitamīniem. Veselīgi produkti ir arī paprika, brokoļi un ziedkāposti.


Visbeidzot, organismam ir nepieciešamas omega-3 taukskābes, kas ir zivīs, kā arī sēklās un augu eļļās.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais