Grieķijas iespējamā izstāšanās no eirozonas nesatrauc 67% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījuma "900 sekundes" jūlijā veiktais pētījums.
Pēc pagājušās nedēļas nogalē notikušās eirozonas finanšu ministru (Eirogrupas) un starptautisko kreditoru tikšanās Grieķija joprojām saglabāja cerības neatstāt eirozonu un trīs gadu laikā saņemt vēl vienu aizdevumu līdz pat 86 miljardu eiro apjomā.
Eirozonas līderu ilgajās pārrunās Briselē par Grieķijas finanšu krīzi tiek apsvērta jauna glābšanas programma uz trīs gadiem 80 miljardu eiro apmērā, paziņojis Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī.
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs, Vācijas kanclere Angela Merkele, Francijas prezidents Fransuā Olands un Eiropadomes prezidents Donalds Tusks naktī uz pirmdienu eirozonas samita pārtraukumā panākuši kompromisu jautājumā par jaunu aizdevuma programmu Grieķijai, kas tagad tiks nodots visu eirozonas līderu vērtējumam, pirmdienas rītā paziņojis informēts avots Eiropas Savienībā.
Vācija ir izstrādājusi piecgadīgu plānu Grieķijas pagaidu aiziešanai no eirozonas, ja tā neuzlabos pašreizējos priekšlikumus finansiālās palīdzības saņemšanai, aģentūrai AFP sestdien pavēstīja kāds avots Eiropas Savienībā (ES).
Vairāku Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valdības joprojām nopietni šaubās par Grieķijas apņēmību un spēju īstenot reformas, kas ir priekšnoteikums jaunas finansiālās palīdzības saņemšanai, sestdien paziņojis Nīderlandes Finanšu ministrijas valsts sekretārs Ēriks Vībess.
Grieķijas parlaments naktī uz sestdienu apstiprinājis reformu plānu, kuru valdība piedāvājusi Eiropas Savienībai (ES), lai saņemtu jaunu finansiālo palīdzību valsts glābšanai no maksātnespējas.
Lai turpinātu darboties, Grieķijas bankām būs nepieciešami desmit līdz 14 miljardi eiro svaiga kapitāla, pat ja Atēnām svētdien izdosies panākt vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem, ziņu aģentūrai "Reuters" piektdien norādījis kāds augsta ranga Grieķijas baņķieris.
Lai panāktu vienošanos par jauna aizdevuma saņemšanu, Grieķijai dots laiks ne ilgāk kā līdz svētdienai, un pat allaž optimistiski noskaņotais Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers brīdinājis, ka EK jau izskata Grieķijas izstāšanos no eirozonas jeb Grexit plānu.
Eirozonas glābšanas fonds - Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM) - trešdien paziņoja, ka Grieķija iesniegusi oficiālu lūgumu pēc jaunas palīdzības programmas saņemšanas.
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs trešdien uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) pauda pārliecību par spēju ievērot eirozonas līderu noteikto termiņu līdz nedēļas beigām panākt vienošanos, lai novērstu valsts izstāšanos no eirozonas.
Bijušais Latvijas finanšu ministrs Andris Vilks LTV Panorāmā, komentējot svētdien notikušā Grieķijas referenduma rezultātus, ar neviltotu neizpratni jautāja – nesaprotu, par ko tie grieķi tā priecājas?
Eirozonas valstu līderi devuši Grieķijai laiku līdz nedēļas beigām, lai iesniegtu jaunus reformu priekšlikumus apmaiņā pret finansiālo palīdzību, kas ļautu Atēnām izvairīties no maksātnespējas un spiestas atteikšanās no kopīgās Eiropas valūtas.
Eiropas Savienība (ES) vēlas Grieķijas palikšanu eirozonā, taču tā varētu būt spiesta to pamest, ja Atēnas nenodrošinās uzticamas reformas, kuras apmierinātu kreditorus, otrdien norādīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.
Pretēji Lielbritānijai, kurai ir pat izstrādāts rīcības plāns, kā tai rīkoties Grieķijas finanšu krīzes gadījumā, Latvijas amatpersonas Grieķijas dēļ problēmas Latvijas tautsaimniecībai neparedz.
Pēc Grieķijā notikušā referenduma, kurā vairāk nekā 61% balsojušo noraidīja starptautisko aizdevēju beidzamos priekšlikumus, Eiropas Savienības amatpersonas un kreditori no Grieķijas gaida jaunus ierosinājumus, kas varētu novērst šīs valsts izstāšanos no eirozonas. Vakarrīt par savu demisiju negaidīti paziņojis Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis, taču viņa atkāpšanās nebūt nenozīmē, ka Grieķijas valdības nostāja kļūs pielaidīgāka.