Pēc vasaras rekordlielā karstuma daudzās pasaules vietās tagad cilvēki cīnās ar ārkārtīgu aukstumu - sniega vētras, nāvējošs sals un dzīvībai bīstams vējš. Kāpēc mēs joprojām piedzīvojam šādus aukstuma uzplūdus? Skaidro cnn.com.
2023. gads būs siltākais gads, kāds jebkad reģistrēts, un, iespējams, siltākais 125 000 gadu laikā. Tika pārspēti daudzi temperatūras rekordi, un vidējā globālā temperatūra dažos periodos ievērojami pārsniedza 1,5°C, vēsta UNIAN.
Pirms neilga laika sinoptiķi aicināja tūristus būt gataviem nepatīkamiem pārsteigumiem Eiropā valdošā decembra aukstuma dēļ, jo šogad pirmo reizi vairāku gadu laikā ziema kontinentā sākās ar sniegputeņiem. Taču šāda situācija nav novērojama visā Eiropā, vēsta The Independent.
Kādu dienu Saule izraisīs Zemes nāvi - Saules sistēmas centrālajai zvaigznei novecojot, tās dzīves cikls galu galā izraisīs Zemes bojā eju, raksta Live Science eksperti.
Ledāja kušanas rezultātā Aļaskā kāda divstāvu dzīvojamā ēka sagruva virs upes niknajiem ūdeņiem - ūdens no kūstošā ledāja pārrāva aizsprostu, ziņo Sky News.
Temperatūras paaugstināšanās uz mūsu planētas apgrūtina lidmašīnu pacelšanos noteiktās lidostās, kas rada vēl vienu problēmu civilajai aviācijai. Tā kā karstuma viļņi kļūst arvien biežāki, problēma var izplatīties, liekot aviokompānijām paturēt pasažierus uz zemes, raksta CNN.
Zinātnieki Apvienotajā Karalistē plāno veikt četrus gadus ilgu izmēģinājumu, lai noteiktu, vai govis var barot ar narcišu ekstraktu, lai samazinātu metāna emisijas un novērstu globālo sasilšanu.
G20 valstu līderi svētdien Romā vienojušies par samita noslēguma paziņojumu, kurā aicināts uz "jēgpilnu un efektīvu" rīcību, lai ierobežotu globālo sasilšanu līdz 1,5 grādiem pēc Celsija, bet iekļautas tikai dažas konkrētas saistības.
Globālais bizness jau labu laiku kā galveno finanšu resursu sagrābšanas instrumentu izmanto cilvēku bailes un ar informācijas kampaņām attīstītas fobijas. Iebiedēti cilvēki pieprasa, lai valdības rīkojas nekavējoties, lai valdības tērē valstu resursus atbilstoši globālā biznesa vajadzībām.
Šī gada janvāra vidus pārsteidza Latviju ar krietnu laiku nepieredzētu aukstumu. 17. janvāra rītā Staļģenē termometra stabiņš noslīdēja līdz mīnus 31 grādam. Man pie loga Ozolnieku novadā neilgi pirms deviņiem no rīta termometra stabiņš noslīdēja līdz mīnus 26,5 grādu atzīmei. Rīgā bija nedaudz siltāks – ap mīnus 20 grādiem.
Globālā sasilšana draud pārvērsties katastrofālā karstumā, pie tam jau pēc 30 gadiem. par to ir pārliecināti zinātnieki, vēsta žurnāls "Proceedings of the National Academy of Sciences". Pie vainas ir oglekļa dioksīdu izmešu daudzums.
Pēdējo nedēļu laikā Grenlandes ledāji kūst biedējošā ātrumā, kas satrauc zinātniekus un vides aizstāvjus. Izskan brīdinājumi, ka Grenlande var izkust pilnībā, ja netiks nekas darīts.
Strauja ekonomiskā attīstība iedzīvotāju vērtējumā ir ievērojami svarīgāka par globālās sasilšanas novēršanu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
Zinātnieki secinājuši, ka ūdens līmenis pasaules jūrās un okeānos varētu celties daudz straujāk nekā iepriekš domāts, kūstot Grenlandes un Antarktikas ledājiem, vēsta BBC.
Fidži premjerministrs Franks Voreke Bainimarama pirmdien paziņojis, ka cīņai ar globālo sasilšanu nepieciešami vismaz 100 miljardi ASV dolāru gadā, un lielajām ekonomikā būtu jāpalielina atbalsts mazajām jaunattīstības valstīm, lai sekmētu cīņu pret šo apdraudējumu.
Lai izvairītos no klimata pārmaiņu radīta haosa, sabiedrībai un pasaules ekonomikai ir jāpārveidojas "bezprecedenta mērogā", pirmdien paziņoja ANO, brīdinot, ka izsīkst laiks katastrofas novēršanai.