Veselības ministrs Juris Bārzdiņš, 27.maijā, uzrunājot ģimenes ārstus Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas konferencē, aicināja pievienoties jaunajai brīvprātīgajai papildus pieejamības un kvalitātes programmai, izvērtējot ieguvumus, ko tā dos gan pacientiem, gan pašiem ārstiem, kā arī visai veselības aprūpes sistēmai kopumā.
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes locekļi nav apmierināti ar līdzšinējās organizācijas prezidentes Sarmītes Veides darbību un izteikuši neuzticību, aģentūrai LETA apgalvoja asociācijas valdes locekle Līga Kozlovska.
Neskatoties uz Veselības ministrijas (VM) aicinājumu ģimenes ārstiem izmantot Sociālā drošības tīkla stratēģijas līdzekļus un iesaistīt savā praksē papildu medicīnas māsu, tikai aptuveni septītā daļa no ieplānotajiem ģimenes ārstiem gatavību iesaistīties pasākumā jau ir pauduši, informēja Veselības norēķinu centrā (VNC).
Līdz šim 85 ģimenes ārsti ir parakstījuši līgumu ar Veselības norēķinu centru (VNC) par papildu medicīnas māsas iesaisti ģimenes ārsta praksē trūcīgo un maznodrošināto pacientu apkalpošanai.
Novada dome saņēmusi ģimenes ārstu Ināras Dalbiņas un Ārijas Zirnes vēstules, kurās lūgts piešķirt nomas maksas atlaides par telpām, kurās iekārtotas viņu prakses vietas, vēsta "bauskasdzive.lv".
Veselības ministrija plānojusi tiešās pieejamības ārstu – speciālistu loku. Tas nozīmē, ka bez ģimenes ārsta nosūtījuma, saņemot valsts apmaksātos medicīnas pakalpojumus varēs doties pie bērnu ķirurga, pediatra un acu ārsta, informēja veselības ministre Baiba Rozentāle.
Ģimenes ārstiem tomēr nebūs jāstrādā vairāk, kā sākotnēji bija iecerējusi Veselības ministrija, lai kompensētu veselības aprūpes pakalpojumu nepieejamību.