Kā rāda Swedbank veiktais pētījums par iedzīvotāju ieguldījumu plāniem, kā labāko naudas ieguldīšanas veidu nemainīgi jau otro gadu pēc kārtas iedzīvotāji norāda nekustamā īpašuma iegādi (47%). Tam seko brīvo finanšu līdzekļu ieguldīšana zeltā (24%). Taču realitātē iedzīvotāji biežāk izvēlas ieguldījumus dažādos finanšu instrumentos, no kuriem par labāko izvēli atzīts pensijas 3.līmenis (atbildi norādījuši 18% aptaujāto), kā arī uzkrājošās apdrošināšanas risinājumi (17%).
Lielākā daļa jeb 86% respondentu visu algu saņem oficiāli, bet 6% norādījuši, ka lielākā daļa no algas ir oficiāla, liecina darba portāla "cvmarket.lv" veiktās aptaujas "Vai saņemat visu algu oficiāli?" dati.
Šonedēļ tapis zināms, ka pašmāju milzim, vienam no senākajiem uzņēmumiem "Dzintars" draud bankrots un ir uzsākts tiesiskās aizsardzības process. Sabiedrība uz šo notikumu reaģējusi neviennozīmīgi.
Aicinājumu doties uz "Dzintara" veikaliem un iegādāties pašmāju kosmētiku sociālajos tīklos izplatījusi ne vien grāmatu izdevēja Vija Kilbloka, bet arī finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma bijušie darbinbieki un pašmāju zīmola uzticamākie klienti.
Maksātnespējas administrācijai (MNA) 2017.gadā no uzņēmējdarbības riska valsts nodevas ieņēmumiem tiks novirzīti 484 538 eiro, liecina Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotie grozījumi noteikumos.
Ņemot vērā to, ka ASV bāzētās kompānijas "Tax Foundation" pētījumā "Starptautiskais nodokļu konkurētspējas indekss" Igaunija ir ierindota pirmajā vietā, bet Lietuva tajā nav iekļauta, Baltijas mērogā mūsu valsts neizskatās tik labi, kā varētu gribēt, aģentūru LETA informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).
No 2017.gada Latviju sagaida milzīga nodokļu bedre, ko izraisīs minimālo sociālo iemaksu ieviešana darbiniekiem, kas nozīmē darbaspēka izmaksu pieaugumu, publiskā vēstulē valsts amatpersonām uzsver grāmatvedības pakalpojumu sniegšanas uzņēmuma SIA "PB Finanses" īpašniece, finanšu eksperte Agnese Pastare.
Rīgas domes Labklājības departaments šogad sešos mēnešos sociālajiem pabalstiem un pakalpojumiem iztērējis teju 26,4 miljonus eiro, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) uzskata, ka Labklājības ministra Jāņa Reira priekšlikumi strauji celt minimālo algu novedīs pie lielāka bezdarba, augstākas ēnu ekonomikas un attālinās Latvijas iedzīvotājus no labklājības.
2016. gads nebūs pats laimīgākais gads Latvijas ekonomikas vēsturē. Daudzi ekonomiskie indikatori liecina, ka problēmu mērogi ir saskatāmi praktiski visās svarīgākajās Latvijas tautsaimniecības nozarēs.
Latvijā šogad otrajā ceturksnī bija 94,5 tūkstoši bezdarbnieku jeb 9,5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā 2015.gada attiecīgajā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.
Šogad otrajā ceturksnī 951 uzņēmums pensiju 3.līmenī veica iemaksas savu darbinieku labā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas Pensiju apskata dati.
Kā vēsta LNT ziņas, ārzemēs dzīvojošie latvieši nevēlas atgriezties mājās, jo reemigrācijas plāns nedarbojas, jo daudziem latviešiem patiešām nav skaidrības par atalgojumu Latvijā.
Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 7.jūlijā, Rīgā tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju, kuras laikā vairākkārt uzsvēra nepieciešamību stiprināt abu valstu sadarbību, tostarp ekonomiskās attiecības.
Pēdējais Citadele Index pētījums atklāj, ka 54% uzņēmējiem ir biznesa plāns 2016.gadam, tiesa rakstveidā tas sagatavots vien 19% uzņēmumu, bet "galvā" ir 35% uzņēmumu. Savukārt 46% nav izstrādāts biznesa plāns 2016.gadam. Visbiežāk biznesa plānu izstrādā ražošanas uzņēmumi, bet visretāk - būvnieki.
Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) negatīvi ietekmēs Lielbritānijas un ES ekonomikas izaugsmi, norāda Latvijas Bankas ekonomiste Ieva Skrīvere.
Jaunajam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājam būs jāturpina līdzšinējās VID vadītājas Ināras Pētersones iesāktās reformas, un tam būs nepieciešams politiskais atbalsts, SIA "Firmas.lv" un aģentūras LETA veidotā Latvijas Biznesa gada pārskata diskusijā norādīja eksperti.
Plānojot valsts budžetu šim gadam, tika pieņemts, ka izaugsme 2016. gadā būs 3% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Nodokļu ienākumi tika plānoti atbilstoši izaugsmei. Ja ekonomika aug, tad nodokļus iekasēs vairāk, bet, ja ekonomika ir stabila, nodokļu summai jāpaliek nemainīgai (ja nenotiek pelēkās ekonomikas konversija uz nodokļus maksājošo biznesa segmentu).