Pasaules Banka savās jaunākajās prognozēs par pasaules ekonomikas izaugsmi lēš, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad palielināsies par 3,1%, kas ir straujākā izaugsme Baltijas valstīs.
Latvijas prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šogad nepiedalīsies pasaules ekonomiskās un politiskās elites forumā, kas tiek rīkots Šveices kūrortpilsētā Davosā.
Aizvadītais gads Latvijas ekonomikai nav bijis veiksmīgs, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).
Jaunākais „Baltic International Bank Latvijas barometrs” liecina, ka gada laikā stipri mainījušās Latvijas iedzīvotāju domas par to, kas valstij rada vislielākos draudus. Pērn iedzīvotāju prātos dominēja bēgļu jautājums, savukārt 2016. gada novembrī veiktais pētījums atklāj, ka iedzīvotājus visvairāk uztrauc Latvijas ekonomiskā lejupslīde.
Trešdaļa jeb 30% reemigrantu pēc atgriešanās Latvijā ir vīlušies un gatavi atkal doties prom, par to liecina Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centra jaunākā aptauja, ceturtdien vēstīja raidījums "LNT Ziņās".
Šogad Latvijā kreditēšanā ir beidzies ilgstošais pēckrīzes stagnācijas periods, Latvijas Bankas (LB) uzturētajā ekonomiskās analīzes vietnē "makroekonomika.lv" atzīmē centrālās bankas ekonomists Vilnis Purviņš.
Latvijas ekonomikas izaugsme nākamgad var būt zem 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ja nerīkosimies enerģiski un sēdēsim rokas klēpī salikuši, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Beidzot sākot domāt par to, kā palielināt valsts ieņēmumus, valdība rīkojas ļoti perspektīvi, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes sacīja" Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vecākais padomnieks Māris Pūķis.
LETA. Latvijas ekonomika nākamajā gadā, ņemot vērā straujāku Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu ieplūdi un aktīvāku kreditēšanu, varētu pieaugt par 2,6-3,5%, aģentūrai LETA prognozēja banku analītiķi.
Latvijā šā gada trešajā ceturksnī bija mazākais iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" pārskatītie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.
Agnese Buceniece, "Swedbank" ekonomiste norāda: "Vidējās mēnešalgas kāpuma temps šogad turpina palēnināties. Vidējā bruto alga trešajā ceturksnī pieauga par 2.2% gada griezumā, kas ir krietni lēnāk nekā šī gada pirmajā pusē, kad algas pieauga par 4.6%."
Latvijā sieviešu ekonomiskās aktivitātes līmenis par 4,9 procentpunktiem pārsniedz vidējo sieviešu ekonomiskās aktivitātes līmeni Eiropas Savienībā (ES), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 2015.gadā Latvijā 63,2% sieviešu bija ekonomiski aktīvas, kamēr ES - vidēji 58,3%.
Ārvalstu investori vēlas straujākas pārmaiņas ekonomiskās situācijas uzlabošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) izpilddirektore Marta Jaksona.
Latvijas ekonomikas izaugsmi Eiropas Komisija (EK) šogad prognozē 1,9% apmērā, aģentūrai LETA sacīja EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).
Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības (ES), Latvijas galvenās intereses būs vērstas uz ekonomiku, drošību un Latvijas valstspiederīgo interešu aizstāvēšanu, teikts pirmajā Latvijas nacionālajā pozīcijā par tā saukto "Brexit". Šo pozīciju otrdien, 1.novembrī, plānots apstiprināt valdībā.
Eiropas Parlaments (EP) nākamnedēļ, 26.oktobrī, apstiprinās pozīciju sarunām ar Eiropas Savienības (ES) Padomi par ES 2017.gada budžetu, kurā plāno prasīt vairāk naudas lauksaimniekiem, kā arī jauniešiem, lai tiem palīdzētu atrast darbu.