Ēģiptes kūrortpilsētas Šarmelšeihas piekrastē manīta haizivs – valsts Vides aizsardzības ministrija izplatījusi brīdinājumu par iespējamajiem plēsoņas uzbrukuma draudiem.
Apritējis jau vairāk nekā gads kopš tā dēvētajām arābu revolūcijām, taču Ēģiptes un Tunisijas tūrisma industrijas joprojām cīnās ar to sekām. Statistikas dati liecina, ka Ēģiptē tūristu skaits krities no 14,7 miljoniem cilvēku 2010. gadā līdz 9,8 miljoniem cilvēku pērn, bet Tunisijā gada laikā tūristu skaits samazinājies no 7 līdz 5 miljoniem.
Pirmdienas vakarā, 30. janvārī, tūristu iecienītā Ēģiptes pilsēta Hurgada piedzīvoja zemestrīci. Taču tos pilsētas rajonus, kuros patlaban uzturas tūristi no Latvijas, tā neskāra. .
Ēģiptes Bruņoto spēku augstākās padomes feldmaršals Mohameds Huseins Tantavi, kurš ir valsts galvenā amatpersona šodien paziņojis, ka valstī atcels 30 gadu ilgušo ārkārtas stāvokli,ziņo Associated Press.
Arī četri tūristi no Latvijas bija autobusā, kas uz vairākām stundām ceturtdienas vakarā tika apturēts Ēģiptē protestu dēļ kādā no ciemiem, tomēr nekāda apdraudējuma viņiem nebija, aģentūrai BNS uzsvēra gan Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) runasvīrs Jānis Sīlis, gan tūroperatora "Novatours" direktors Leonīds Močeņovs.
ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone asi kritizējusi Ēģiptē pie varas esošo Bruņoto spēku Augstāko padomi (SCAF), īpašu uzmanību vēršot uz faktu, ka karavīri piekāvuši un pazemojuši kādu sievieti, kas piedalījusies demonstrācijā Tahrira laukumā.
Neraugoties uz saspīlēto situāciju valstī un protesta demonstrāciju, kas turpinās Kairas Tahrira laukumā, Ēģiptes iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju balsot parlamenta vēlēšanās. Vakar, kad sākās pirmā no trim parlamenta apakšpalātas vēlēšanu kārtām, pie iecirkņiem deviņās valsts provincēs (arī Kairā un Aleksandrijā) veidojušās garas rindas.
Par spīti nemieriem Ēģiptē, kas pagājušās nedēļas nogalē atkal jau prasīja vismaz 36 cilvēku dzīvības, tūristu plūsma no Latvijas uz šo cenu ziņā pievilcīgo valsti neapsīkst.
Vakar visas dienas garumā nerimās saspīlējums Ēģiptes galvaspilsētā Kairā un citās lielākajās valsts pilsētās, kur simtiem tūkstoši demonstrantu pieprasīja militāristiem, kuri kontrolē Ēģipti kopš prezidenta Hosnī Mubāraka gāšanas, atteikties no daļas pilnvaru.
Pēc Kairā un citās pilsētās notikušām asiņainām sadursmēm starp civiliedzīvotājiem un policiju protestētāji nedēļas nogalē atkal ieņēma Kairas Tahrira laukumu, lai izteiktu neapmierinātību ar valsts militāro valdību. Šie notikumi var apdraudēt arī drīzumā plānoto parlamenta vēlēšanu norisi.
Ēģiptes valdība vakar īpaši sasauktā sēdē sprieda, kā reaģēt uz svētdienas naktī Kairā notikušajām sadursmēm starp koptu kristiešiem, musulmaņiem un armijas spēkiem.
Šodien vienā no Ēģiptes galvaspilsētas Kairas priekšpilsētām, policijas akadēmijas ēkā, sāksies tiesas prāva pret februārī gāzto Ēģiptes prezidentu Hosnī Mubāraku un viņa tuvākajiem līdzgaitniekiem.
Eiropas Savienība (ES) noteikusi importa aizliegumu Ēģiptei sierāboliņa un citu noteiktu veidu sēklu ievešanai līdz šā gada 31. oktobrim, kā arī uzdevusi izņemt un iznīcināt sierāboliņa sēklas no ES tirgus, kuras iepirktas no Ēģiptes laika posmā no 2009. līdz 2011. gadam.