Eiropas Parlaments šonedēļ pieņēmis rezolūciju, kurā Lietuva, Polija un Rumānija mudinātas rūpīgi izmeklēt, vai šajās valstīs pastāvējuši slepeni cietumi, kuros ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) nelikumīgi turējusi un, iespējams, spīdzinājusi cilvēkus, kuri tikuši turēti aizdomās par sadarbību ar terorismiem.
Pakistānas izlūkdienests apcietinājis piecus cilvēkus, kuri ASV Centrālajai izlūkošanas pārvaldei pirms 2. maijā notikušā reida Abotabadas pilsētā snieguši informāciju par pasaules meklētākā terorista Osamas bin Ladena atrašanās vietu, raksta The New York Times.
Lietuvas ģenerālprokuratūra ir izbeigusi pirmstiesas izmeklēšanu par aizdomām, ka Lietuvā bijis ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) slepenais cietums.
Polijas varas iestādes, kas izmeklē ziņas par slepeniem ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) cietumiem šajā valstī, piešķīrušas cietušā statusu Saūda Arābijas pilsonim Abnam al Rahimam al Naširi.
Lietuvas Seims pieņēmis izskatīšanai parlamenta Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas izmeklēšanas atzinumus par iespējamu ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) cietumu atrašanos Lietuvā.
Lietuvas izlūkdienests ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldei palīdzējis savas valsts teritorijā izveidot slepenu cietumu, bet pastāv iespēja, ka par darījumu dienests nav informējis valsts augstākās amatpersonas. Šādi secinājumi lasāmi Lietuvas parlamentārās komisijas ziņojumā.
Lietuvas Seima nacionālās drošības komitejai nav izdevies savākt pietiekami daudz pierādījumus, kas apstiprinātu, ka tās teritorijā esošos slepenos ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) bez apsūdzību uzrādīšanas nelikumīgi bijuši ieslodzīti cilvēki, kuri turēti aizdomās par terorismu.
Itālijas tiesa ir notiesājusi 23 amerikāņus, no kuriem 22 ir Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) aģenti, un divus itāliešu slepenos aģentus par musulmaņu garīdznieka nolaupīšanu.