Ar virkni neparastu un radošu iniciatīvu, kuru mērķis ir pamudināt Beļģijas politiķus beidzot atrisināt ieilgušo politisko krīzi valstī, nākuši klajā šīs valsts iedzīvotāji. Vieni iesaka politiķu dzīvesbiedriem pieteikt seksa streiku, otri mudina audzēt bārdas, bet trešie ir gatavi rīkot kartupeļu revolūciju.
Pieaugot tirgus bažām par Beļģijas valsts finansēm, Beļģijas karalis Alberts II pirmdien aicināja pagaidu valdību īstenot kardinālākus budžeta izdevumu samazināšanas pasākumus, lai atjaunotu tirgu uzticību ekonomikai.
Sestdien aprit 208 dienas, kopš Beļģijā nav valdības, tādējādi pārspēts Eiropas valstu rekords, ko pirms vairākiem gadu desmitiem sasniedza Nīderlande, ziņo aģentūra France -Presse.
Bez panākumiem Beļģijā ir noslēdzies kārtējais mēģinājums izveidot jaunu valdību, tādējādi jau turpat septiņus mēnešus kopš parlamenta vēlēšanām partijas nav spējušas vienoties par kopēju koalīciju.
Vācijas autoražotājs Opel, kura īpašnieks ir amerikāņu rūpniecības gigants General Motors, ir piekritis ar Ķīnas investoriem pārrunāt savas Antverpenes rūpnīcas nākotni. Ja neizdosies atrast pircēju, šī rūpnīca vēl tiks šogad slēgta.
Politiskā krīze Beļģijā, šķiet, kļuvusi par permanentu valsts stāvokli – pagājušās nedēļas nogalē bez rezultātiem beigušās vairāk nekā trīs mēnešus ilgās sarunas par koalīcijas valdības izveidošanu starp flāmu un valoņu politiķiem.
Beļģijas tiesa pašlaik izskata lietu pret sievieti, kura apsūdzēta savas romantisko attiecību konkurentes nogalināšanā, sabojājot viņas izpletni pirms lēciena.
Beļģijā pašlaik noris tiesa par to, vai mūziķis un dziesmu autors Plastiks Bertāns pats ir iedziedājis dziesmu Ca Plane Pour Moi vai arī ierakstā izmantojis kādu citu balsi. Valodas eksperts tiesā šodien atzinis, ka P. Bertāns dziesmu nav iedziedājis.
82 gadus vecā Beļģijas karaliene Fabiola atkal pa pastu saņēmusi vairākas draudu vēstules. Uz vienas no atklātnēm uzzīmēts zārks un vēstīts, ka draudi tiks izpildīti 21. jūlijā, kad Beļģijā atzīmē nacionālos svētkus. Pēdējo gadu laikā karaļa Boduēna atraitne Fabiola regulāri saņem draudu vēstules.
Sākot pusgadu ilgo Eiropas Savienības (ES) prezidentūru, Beļģija ir sarīkojusi plašu dejošanas un dziesmu festivālu Es mīlu ES. Tomēr pašā Beļģijā galu valdības koalīcijas veidošanās sarunām vēl neredz.
Pāvests Benedikts XVI ir nosodījis Beļģijas policijas reidus, meklējot informāciju seksuālās izmantošanas lietā. Policijas darbu viņš nodēvējis par "nožēlojamu" un uzsvēris baznīcas tiesības līdz ar varasiestādēm veikt izmeklēšanu par garīdznieku pastrādātajiem noziegumiem.
Beļģijas karalis Alberts vakar uzsācis konsultācijas ar vadošo partiju līderiem, lai mēģinātu noskaidrot izredzes izveidot stabilu valdošo koalīciju pēc svētdien notikušajām vēlēšanām. Novērotāji uzskata, ka šis uzdevums nebūs viegls, jo Flandrijā lielāko atbalstu guvusi Jaunā flāmu alianse, kuras līderis Bārts de Veivers jau aicinājis nabadzīgākās Valonijas līderus vai nu "veidot valsti, kas darbojas", vai arī padomāt par miermīlīgu šķiršanos.