Beļģijas mediji vēsta par kārtējo starpgadījumu, kas noticis ar karaliskās ģimenes melno avi – 47 gadus veco princi Lorānu. Šoreiz viņš pamanījies nokavēt par godu Prūsijas prinča Georga Frīdriha un Hesenes princeses Sofijas fon Īzenburgas kāzām rīkoto pasākumu Berlīnes operā.
Jāatgādina, ka Beļģijas karalis Alberts II jau atmetis domu pāraudzināt dēlu un karaļnama pasākumos viņš vairs nav gaidīts viesis.
Saskaņā ar beļģu žurnālistu rīcībā nonākušo informāciju princis uz Berlīnes operas izrādi, kas bija rīkota par godu augstajiem kāzu viesiem, ieradies ar 32 minūšu kavēšanos, turklāt uzvedies samērā skaļi. Noskaidrojies arī, ka, steidzoties uz pasākumu, viņš ar savu Porsche izbraucis pa tikai gājējiem paredzētu ieliņu, bet pēc tam automašīnu novietojis invalīdu stāvvietā pie operas.
Nav zināms, vai Berlīnes policija par šiem pārkāpumiem izrakstījusi soda kvīti, taču AFP pauž šaubas, vai princis vispār drīkstējis sēsties pie stūres. Šā gada februārī Briseles policija viņam atņēma autovadītāja apliecību, jo Lorāna vadītā automašīna pilsētā, kur maksimālais atļautais ātrums ir 50 km/h, braukusi ar 82 km/h lielu ātrumu. Briseles policisti ņēmuši vērā to, ka šī nav pirmā reize, kad princis ievērojami pārsniedz ātrumu. Savukārt pats Lorāns taisnojies, ka, sēžot pie jaudīgu automašīnu stūres, neizjūt ātrumu, turklāt ierosinājis veikt izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos, kas atļautu ar sporta automašīnām braukt ātrāk.
Beļģijas karalim Albertam II jau apnicis taisnoties par dēla uzvedību – laikraksti vēstījuši, ka viņš slikti izturas pret kalpotājiem, ir rupjš un neiecietīgs. Jūlijā, apmeklējot Monako firsta Albēra II laulību ceremoniju, Lorāns, kurš, iespējams, bija alkohola reibumā, pamanījās nokrist uz goda viesiem paredzētā sarkanā paklāja, bet maijā, neraugoties uz tēva iebildēm, devās vizītē uz Kongo Demokrātisko Republiku, kur lobēja dažādu biznesmeņu intereses. Šī ciemošanās izraisīja pat asu Beļģijas valdības reakciju – premjers Īvs Leterms piedraudēja, ka princim tiks atņemta ikgadējā dotācija 300 000 eiro apmērā, ja viņš savas ārpolitiskās aktivitātes turpmāk nesaskaņos ar valdību un ārlietu ministriju. Sodot dēlu, Alberts II viņu neuzaicināja uz 21. jūlijā notikušajām Beļģijas Nacionālās dienas svinībām.