Ūdenslīdējus arheologus burtiski satrieca "neprātīgais" brīdis, kad viņi jūras dzelmē, piekrastē pie Aberdīnšīras atklāja britu karakuģi, kurš ilgu laiku tika uzskatīts par zudušu, vēsta „Daily Mirror”.
Arheologi Pompejā ir atguvuši labi saglabājušās vīrieša un sievietes skeleta atliekas, kuri gāja bojā, sargājot tā laika dārgumus, raksta „Newyork Post”.
Iespējams, ir atrisināts noslēpums, kāpēc senajai ēģiptiešu mūmijai ar iesauku Kliedzošā sieviete ir tik sāpīga sejas izteiksme. Jaunās analīzes liecina, ka viņa nomira, "kliedzot no agonijas", apmēram pirms 3000 gadiem, vēsta "Sky News”.
Lai gan dāņu astronoms Tiho Brahe ir vislabāk pazīstams ar saviem debesu atklājumiem, kas veikti vēl pirms teleskopa izgudrošanas, viņš bija arī alķīmiķis, kas brūvēja slepenas zāles elitāriem klientiem. Bet tas, pie kā tieši Brahe strādāja savā alķīmijas laboratorijā, vienmēr bijusi vēsturiska mīkla, vēsta „CNN Science”.
Arheologi ir atklājuši noslēpumainas struktūras, kas paslēptas netālu no Ēģiptes Lielās piramīdas - tās varētu būt nezināmas kapenes, kas celtas pirms 4500 gadiem, raksta "Dailymail.co.uk".
Pārakmeņojies žokļa kauls, ko britu meitene un viņas tēvs atrada pludmalē Somersetā, Anglijā, pieder gigantiskam jūras rāpulim, kas datēts pirms 202 miljoniem gadu un bija viens no lielākajiem dzīvniekiem uz Zemes.
Paleontologi no Flindersas universitātes ir aprakstījuši trīs neparastas jaunas milzu fosilo ķenguru sugas no Austrālijas un Jaungvinejas, atklājot, ka tās ir daudzveidīgākas pēc formas, izplatības un lēciena metodes, nekā tika uzskatīts iepriekš.
Arheologi šonedēļ atrada satriecošus mākslas darbus jaunos izrakumos Pompejā, senās Romas pilsētā, kas tika apglabāta pēc Vezuva izvirduma 79. gadā pirms mūsu ēras.
Igaunijas Vēstures muzeja Lielās ģildes zālē otrdien svinīgi tiks atdoti Ukrainai arheoloģiskie atradumi, kas nozagti Ukrainas austrumos un dienvidos un konfiscēti Igaunijas Luhamā robežšķērsošanas punktā.
Kritušo karavīru meklēšanas vienība "Leģenda" nesen rīkoja starptautisku ekspedīciju, kuras laikā Kurzemē tika meklēti 2. pasaules karā nepienācīgi apglabātie kritušie karavīri, vēstīja LTV "Dienas ziņas".
Ēģiptes arheologi mūsdienu Luksoras pilsētas teritorijā atraduši 3000 gadus senu "pazudušu pilsētu", kas jau tiek raksturots kā nozīmīgākais atradums Ēģiptē kopš Tutanhamona kapeņu atrašanas 1922.gadā.
Pēdējo trīs gadu laikā pētnieki atklājuši 42 iepriekš nezināmus pilskalnus, kas ir daudz vairāk, nekā pētniekiem to izdevās izdarīt laikā no Otrā pasaules kara līdz mūsdienām. Jaunatklājumu skaits, visticamāk, vēl pieaugs, jo teju ik nedēļu no senvēstures entuziastiem pienāk ziņas par iespējamiem, līdz šim nezināmiem pilskalniem Latvijā, kas lāzerskenēšanas zemes reljefa kartēs parādās kā seniem nocietinājumiem līdzīgi zemes virsmas pārveidojumi.
Tērvetes Dabas parka teritorijā objektu apzināšanas un izpētes darbu laikā atrasts unikāls ugunskapu kapulauks, informēja Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Arheoloģijas nodaļas zinātniskais asistents un Tērvetes vēstures muzeja vadītājs Normunds Jērums.