FOTO. Kā izskatījās senā zobenzobu tīģera kaķēni

© Pixabay

Pirmo reizi vēsturē ir izpētītas sasaluša zobenzobu tīģera atliekas, kuras, domājams, ir aptuveni 31 800 gadus vecas, atsaucoties uz pētījumu, vēsta “Sky News”.

Mazuļa mumificētās atliekas, tostarp viņa galva, priekšējās rokas un ķepas, kā arī daļa no krūškurvja, 2020. gadā tika atrastas labi saglabājušās Arktikas mūžīgajā sasalumā Badjarikhas upes krastos Jakutijā, Krievijas Sibīrijas reģionā.

"Pleistocēna vēlīnā laikmeta zīdītāju sasalušu mumificētu atlieku atradumi ir ļoti reti," skaidro pētnieki, atsaucoties uz periodu, kurā tie dzīvoja.

Pirmo reizi paleontoloģijas vēsturē ir pētīta izmiruša zīdītāja parādīšanās, kam mūsdienu faunā nav analogu," sacīja zinātnieki.

Salīdzinot ar līdzīga vecuma mūsdienu lauvu mazuļa paliekām, bija "būtiskas atšķirības", sacīja eksperti. Apmēram trīs nedēļas vecajam kaķēnam ir platākas ķepas, kuru platums ir gandrīz tāds pats kā garums.

Tam nav arī karpālo spilventiņu (amortizatoru), kas tiek uzskatīts par pielāgošanos zemai temperatūrai un staigāšanai pa sniegu. Aizvēsturiskajam dzīvniekam ir "liela mutes atvere", mazas ausis un "ļoti masīvs kakla reģions", kā arī iegarenas priekškājas. Dzīvnieks varētu būtu bijis apmēram 35 cm garš.

Tika konstatēts, ka sugai ir kopīgas īpašības ar Machairodontinae apakšdzimtu, īpaši Homotherium ģints kaķiem ar asiem, izliektiem priekšējiem zobiem, kas pastāvēja pirms aptuveni 12 miljoniem līdz 10 000 gadu Ziemeļamerikā un Eiropā.

Mumificētais ķermenis ir klāts ar īsu, biezu, mīkstu, tumši brūnu kažoku, ar aptuveni 20-30 mm gariem matiņiem. Kažoks uz muguras un kakla ir garāks nekā uz kājām.

Svarīgākais